2
-
1
16:52

Η Καλλονή δεν άντεξε στην πίεση που της άσκησε ο ΠΑΟΚ, ο οποίος με δύο γκολ σε 10 λεπτά έκανε την ανατροπή, παίρνοντας δίκαια το τρίποντο.

16:51

Λήξη της αναμέτρησης. ΠΑΟΚ - ΑΕΛ Καλλονής 2-1.

16:49

90'+1: Αδύναμο σουτ Νιαμπούγιου, εύκολα ο Γιακουμής.

16:49

16:46

89': Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμή.

16:44

87': Ύστερα από σέντρα του Σαλπιγγίδη, δεν μπόρεσε ο Κουλούρης να πιάσει την κεφαλιά και να στείλει την μπάλα για τρίτη φορά στα δίχτυα της Καλλονής.

16:43

85': Κίτρινη κάρτα στον Κουλούρη.

16:42

Γύρισμα Σαλπιγγίδη στην περιοχή, ο Κουλούρης αποφεύγει τον Ζακουανί και πλασάρει τον Μάππα για το 2-1.

16:41

84': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:39

Πιέζει ο ΠΑΟΚ για την επίτευξη ενός ακόμη τέρματος, η Καλλονή έχει κλειστεί στην περιοχή της και προσπαθεί να κρατήσει το 1-1, διώχνοντας όπως όπως.

16:35

79': Αλλαγή για την Καλλονή. Ο Γιονάν Γκαρσία αντί του Περόνε.

16:31

Ο Σπυρόπουλος βγάζει τη σέντρα, η άμυνα της Καλλονής δεν μπορεί να διώξει, ο Βούκιτς δεν χάνει την ευκαιρία και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για την ισοφάριση.

16:31

73': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

16:27

69': Τελευταία αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Κουλούρης αντί του Χούσεν.

16:26

69': Ο Νίνης βγάζει στον Στοχ μέσα στην περιοχή, που σουτάρει και άουτ.

16:24

67': Κίτρινη κάρτα στον Κεϊτά.

16:24

67': Δεύτερη αλλαγή για την Καλλονή. Ο Σιλιγαρδάκης αντί του Κεϊτά.

16:23

66': Εκτέλεση φάουλ από τον Στοχ, κεφαλιά Βίτορ, πάνω από την εστία του Μάππα.

16:21

62': Στην εξέλιξη της φάσης, ο Στοχ εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Χούσεν, ο Μάππας διώχνει και σώζει την εστία της Καλλονής.

16:20

61': Ο Χούσεν μπαίνει στην περιοχή, ο Ζακουανί απλώνει το πόδι του και διώχνει σε κόρνερ.

16:17

60': Αλλαγή για τον Καλλονή. Ο Νιαμπούγιου αντί του Φουρλάνου.

16:14

57': Σε δεύτερη αλλαγή προχωρά ο Γεωργιάδης. Ο Στοχ αντί του Μάρτενς.

16:12

54': Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σαλπιγγίδης πιάνει την κεφαλιά, αλλά φεύγει άουτ.

16:11

53': Κίτρινη κάρτα στον Φουρλάνο.

16:03

Έναρξη β' ημιχρόνου.

16:02

46': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Βούκιτς αντί του Ολίσε

15:51

Σε ένα μέτριο α' ημίχρονο στην Τούμπα, με τον ΠΑΟΚ να ανεβάζει μετά το 20' την απόδοσή του, να έχει την κατοχή και να απειλεί δυο-τρεις φορές την εστία των φιλοξενούμενων, η Καλλονή σε μια αντεπίθεση αιφνιδίασε τους γηπεδούχους και πήγε στα αποδυτήρια προηγούμενη στο σκορ.

15:49

Λήξη α' ημιχρόνου. ΠΑΟΚ - Καλλονή 0-1.

15:46

45'+1: Φάουλ σε καλο σημείο για τον ΠΑΟΚ, περίπου 26 μέτρα από την εστία του Μάππα, περνάει ανεκμετάλλευτο.

15:46

Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

15:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Χωριανόπουλο.

15:40

39': Σουτ Μαντούρο, αποκρούει ο Μάππας.

15:37

Ο Λεοζίνιο βγάζει εξαιρετική μπαλιά στον Περόνε, που περνάει και τον Γιακουμή και σε κενή εστία γράφει το 0-1.

15:36

36': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΟΝΗ!

15:35

35': Ο Κίτσιου δίνει στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος σουτάρει, μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια ο Μάππας.

15:33

33': Ο Σπυρόπουλος βγάζει στον Σαλπιγγίδη, που πιάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ.

15:22

Ο Σαλπιγγίδης μπαίνει στην περιοχή, "χορεύει" την άμυνα της Καλλονής, αλλά στέλνει την μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Μάππα.

15:21

20': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ!

15:17

16': Ο Βίτορ δοκιμάζει το σουτ, εντελώς άστοχο.

15:16

Συμπληρώθηκε το πρώτο 15λεπτο, χωρίς κάτι αξιόλογο μπροστά από τις δύο εστίες και με πολλά λάθη εκατέρωθεν.

15:12

Με πολλές αλλαγές στη σύνθεσή του ο ΠΑΟΚ, για να ξεκουράσει ο Γεωργιάδης τους παίκτες του εν όψει του πρώτου ημιτελικού του Κυπέλλου την Τετάρτη στο Καραϊσκάκη.

15:08

8': Σουτ Νίνη λίγο έξω από την περιοχή, εύκολα στην αγκαλιά του Μάππα.

15:05

4': Μακρινό σουτ Λεοζίνιο, άουτ.

15:02

Στους 36 βαθμούς η Καλλονή και στη 13η θέση. Στους 63 ο ΠΑΟΚ, μαζί με Παναθηναϊκό και Ατρόμητο.