Τελικό στην Θεσσαλονίκη. 2-1 ο Ηρακλής που είναι στα πλέι οφ

16:56

Δευτερόλεπτα απομένουν για να τελειώσει το ματς και στο Καυταντζόγλειο

16:55

ΤΕΛΙΚΟ στο Πανθεσσαλικό. Η Νίκη Βόλου νίκησε 1-0 την Καρδίτσα. Και τυπικά στα πλέι-οφ ανόδου ο Ηρακλής

16:53

Πρόβλημα στην μέση η πρώτη εκτίμηση για τον Πουρτουλίδη

16:53

90': Πέντε τα λεπτά του έξτρα χρόνου

16:53

90'+1: Αναγκαστικά αλλαγή για τον Ηρακλή. Ο Σαράφογλου στην θέση του Πουρτουλίδη που δεν μπορεί να συνεχίσει

16:52

90': Στην θέση του Ξενοδόχοφ ο Λειβαδιώτης για την Ζάκυνθο

16:51

Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει για τον Ηρακλή ο Πουρτουλίδης

16:46

84: Κάρτα βλέπει ο Κουρούπης

16:42

80': Κάρτα βλέπει ο Οικονόμου για διαμαρτυρία

16:41

79': Αλλαγή για τον Ηρακλή. Στην θέση του Ζάχορα ο Σκόρτσα

16:40

79': Νέα ατομική προσπάθεια του Τσιλιανίδη, περνά έναν, δύο, πλασάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά η μπάλα

16:39

77': Τρομερή ενέργεια του κορυφαίου του γηπέδου Τσιλιανίδη, περνά τον αντίπαλο του, πιάνει έναν κεραυνό έξω από την μεγάλη περιοχή, λίγο άουτ η μπάλα

16:37

Μπήκαμε στο τελευταίο τέταρτο

16:36

75': Κάρτα βλέπει ο Σολφερίνο για κοκορομαχίες με παίκτες του Ηρακλή

16:36

74': Γύρισμα από αριστερά, ο Φωτιάς μπερδεύτηκε, η μπάλα έμεινε στα καρέ της Ζακύνθου, ωστόσο δεν βρέθηκε κάποιος παίκτης του Ηρακλή να την σπρώξει στα δίχτυα

16:28

67': Στην θέση του Κυριακίδη περνά ο Πετράκος για την Ζάκυνθο

16:28

Τελευταίο 25λεπτο, ο ''Γηραιός'' κρατά εύκολα το υπερπολύτιμο τρίποντο

16:24

63': Αυτή την φορά το σουτ του Πουρτουλίδη είναι καλύτερο, ο Ξενοδόχοφ όμως του λέει όχι!

16:23

61': Κεραυνός του Πουρτουλίδη έξω από την μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα αφού πήρε εξωτερικά φάλτσα

16:21

Μια ώρα αγώνα στην Θεσσαλονίκη, το ματς δεν έχει τον ρυθμό του πρώτου μέρους, με τον Ηρακλή να ελέγχει απόλυτα την κατάσταση

16:19

Άσχημα τα νέα από τον τραυματισμό του Τάι. Οι πρώτες εκτιμήσεις μιλούν για θλάση, κάτι που αν επιβεβαιωθεί χάνει το ξεκίνημα των πλέι-οφ, αν βέβαια ο Ηρακλής είναι εκεί

16:17

55': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ηρακλή. Εκτός ο Τάι, μέσα ο Κουρδάκης

16:15

53': Στην θέση του Ρούγιοβιτς ο Ότα για την Ζάκυνθο, πρώτη κίνηση από τον πάγκο για τον Κολονέλο

16:15

- ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ - ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΚΑΡΔΙΤΑΣ 1-0 στο Πανθεσσαλικό. Αυτή η εξέλιξη φέρνει τον Ηρακλή ακόμα πιο κοντά στην κατάληψη της 4ης θέσης

16:12

Το σκηνικό παραμένει ίδιο και στην επανάληψη, ο Ηρακλής είναι το αφεντικό στο ματς, η Ζάκυνθος σε παθητικό ρόλο κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο

16:11

''Φώναξαν'' και για χέρι οι του Ηρακλή, δεν υπάρχει πέναλτι, ήταν ακούσιο

16:10

48': Υπέροχη προσπάθεια του Πουρτουλίδη από αριστερά μετά από λάθος αμυντικού, η μπάλα φτάνει στον Ζάχορα που προσπαθεί να πλασάρει αλλά αυτή κοντράρει σε σώματα αμυντικών

16:07

Δίχως αλλαγές οι δύο ομάδες

16:07

45': Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

16:04

Οι δύο ομάδες επιστρέφουν σιγά σιγά στον αγωνιστικό χώρο για την έναρξη της επανάληψης

15:52

Έχουμε ακόμα, ωστόσο, 45 λεπτά όπου όλα μπορούν να συμβούν...

15:51

Την ίδια ώρα στον Βόλο, ημίχρονο Νίκη - Καρδίτσα 0-0. Με τα αποτελέσματα που έχουμε αυτή την στιγμή, ο Ηρακλής είναι αυτός που παίρνει την τέταρτη θέση και το τελευταίο εισιτήριο των πλέι-οφ ανόδου

15:50

Ημίχρονο, 2-1 ο Ηρακλής.

15:49

45': Ο Τάι εκτελεί το φάουλ, η μπάλα σταματά στο τείχος

15:48

45': Ένα το λεπτό του έξτρα χρόνου για το α' μέρος

15:48

44': Κάρτα και στον Φωτιά, φάουλ σε καλή θέση για τον Ηρακλή

15:45

41': Κάρτα βλέπει ο Τορεσάνι για την Ζάκυνθο

15:41

Ο Ηρακλής δεν είναι διατεθειμένος να βγάλει το πόδι από το γκάζι και πάει να ''καθαρίσει'' το ματς

15:41

38': Ο Ονουάτσι πλασάρει έξω από την μεγάλη περιοχή, το σουτ όμως είναι αδύναμο και ο Ξενοδόχοφ μπλοκάρει εύκολα

15:38

35': ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

15:38

Υπάρχει μαρκάρισμα του Αποστόλου στον Ονουάτσι

15:37

34': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Ηρακλής

15:34

Γρήγορη ''απάντηση'' από τον ''Γηραιό'' ο οποίος το δικαιούταν αυτό το γκολ

15:32

Ο Τάι εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα μένει στα καρέ της Ζακύνθου, φτάνει στον Ονουάτσι ο οποίος δεν κοντρολάρει, ωστόσο ο Τσιλιανίδης είναι εκεί για να πλασάρει από την μικρή περιοχή και να ισοφαρίσει

15:32

29': ΓΚΟΛ ο Ηρακλής

15:31

28': Ο Τάι το εκτελεί, ο Ξενοδόχοφ με εντυπωσιακή επέμβαση κρατά το 0-1!

15:31

27': Φάουλ σε καλή θέση έχει κερδίσει ο Ηρακλής

15:30

Συμπληρώσαμε το πρώτο 25λεπτο, ο Ηρακλής εξακολουθεί να είναι καλύτερος, κυκλοφορεί την μπάλα και ψάχνει την ισοφάριση

15:29

25': Κάρτα στον Ιντζόγλου για σκληρό μαρκάρισμα

15:27

24': Ο Πουρτουλίδης μπαίνει από αριστερά, φτάνει απέναντι από τον Ξενοδόχοφ, πλασάρει ωστόσο η μπάλα σταματά στο πόδι του Αποστόλου. Στην επαναφορά ο Ονουάτσι σουτάρει και πάλι η μπάλα σταματά σε αμυντικούς

15:27

Μοναδική χαμένη ευκαιρία, διπλή, για τον Ηρακλή!

15:25

22': Ο Ζάχορα το εκτελεί, η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

15:25

Φάουλ σε καλή θέση κερδίζει ο Ηρακλής, για να δούμε...

15:24

Κόντρα στην ροή του αγώνα η Ζάκυθος σκοράρει και ''παγώνει'' το Καυταντζόγλειο

15:23

Οι Νησιώτες βγήκαν ταχύτατα στην αντεπίθεση από δεξιά με τον Σκαθαρούδη, αυτός πασάρει παράλληλα στον Σολφερίνο που σε κενή εστία γράφει το 0-1

15:23

19': ΓΚΟΛ η Ζάκυνθος

15:22

19': Ευκαιρία για τον Ηρακλή! Σουτ του Τάι, ο Ξενοδόχοφ του λέει όχι...

15:21

Σηκώθηκε ο αμυντικός της Ζακύνθου, το ματς ξεκινά εκ νέου

15:21

Μικρή διακοπή, ο Μπίρης είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο μετά από σύγκρουση με τον Τσιλιανίδη

15:19

Προσπαθεί ο Ηρακλής από τον άξονα και από τα πλάγια για να ξεκλειδώσει την καλά οργανωμένη αντίπαλη άμυνα

15:18

15': Σέντρα του Τάι, αυτή την φορά, νέα κεφαλιά του Ζάχορα από το ύψος του πέναλτι, ούτε τώρα απειλεί ουσιαστικά τον Ξενοδόχοφ ο φορ του Ηρακλή

15:15

12': Ωραία σέντρα του Κουρούπη από αριστερά, ο Ζάχορα πήρε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι και ενώ βρισκόταν υπό πίεση αλλά δεν βρήκε στόχο

15:14

Πρώτη ευκαιρία για τον Ηρακλή

15:13

Με πάσα εκτελέστηκε, σέντρα του Τάι, κεφαλιά του Τσιλιανίδη, η μπάλα ψηλά

15:12

9': Κόρνερ για τον Ηρακλή

15:11

Πάντα σε παθητικό ρόλο η Ζάκυνθος που κάνει άμυνα στο μισό γήπεδο και κοιτά να ''χτυπήσει'' στις αντεπιθέσεις

15:08

Πρώτο πεντάλεπτο χωρίς κάτι αξιόλογο, με τον Ηρακλή να ανεβάζει σιγά σιγά την πίεση του

15:05

1': Εκτέλεση κόρνερ για την Ζάκυνθο, ο Κολίτσι βγαίνει με γροθιές και καθαρίζει την φάση

15:03

1': Ξεκίνησε το ματς

15:02

Αποθέωση για Όγιος κατά την είσοδο του

15:01

Οι δύο ομάδες κάνουν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο

14:56

Λίγος κόσμος πάντως στις εξέδρες του Καυτανζογλείου και ενώ απομένουν πέντε λεπτά για την έναρξη του ματς

14:55

Εξαιρετικές οι καιρικές συνθήκες στην Θεσσαλονίκη

14:47

Στα αποδυτήρια οι ποδοσφαιριστές αυτή την ώρα, σε λίγα λεπτά αναμένεται να αρχίσει ο αγώνας

14:42

Το τέταρτο (και τελευταίο) εισιτήριο που οδηγεί στα πλέι-οφ λοιπόν, είναι το ζητούμενο στα ματς του Σαββάτου (29/3), για τον Βόρειο όμιλο της Β' Εθνικής

14:39

Αυτή την στιγμή πάντως ο Ηρακλής είναι 4ος (45 πόντους) και κρατά την τύχη στα χέρια του. Όσο για την ΑΣΑ, έχει έναν πόντο λιγότερο και σαφώς πιο δύσκολο έργο...

14:38

Σε περίπωση... γκέλας, θα ζει με το άγχος, καθώς στο κόλπο είναι και η Καρδίτσα, η οποία την ίδια ώρα παίζει στην έδρα της Νίκης Βόλου

14:37

Ο ''Γηραιός'' να θυμίσουμε πως θέλει να πάρει τη νίκη προκειμένου να ''καθαρίσει'' την υπόθεση της τέταρτης θέσης που οδηγεί στα πλέι-οφ ανόδου...

14:32

Σε περίπου μισή ώρα η σέντρα στο Καυτανζόγλειο, στην κρίσιμη αναμέτρηση του Ηρακλή με την Ζάκυνθο, για την 26η (και τελευταία) αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Β' Εθνικής

ΗΡΑΚΛΗΣ
Κολίτσι, Μπουκουβάλας, Κουρούπης, Παπαστεριανός, Σαββίδης, Πορτουλίδης, Ιντζόγλου, Τάι, Ζαχόρα, Ονουάτσι, Τσιλιανίδης.
Αναπ: Κηπουρός, Σιατραβάνης, Σκόρτσα, Παληγεώργος, Κουρδάκης, Ματσούκας.
ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Ξενοδόχοφ, Σολφερίνο, Οικονόμου, Τσερκουτάνι, Τορεσάνι, Σκαθαρούδης, Ρούγιοβιτς, Μπίρης, Κυριακίδης, Φωτιάς, Αποστόλου.
Αναπ: Λειβαδιώτης, Ότα, Ντιαλό, Χατζησάββας, Κασέτι, Πετράκος.
Διαιτητής: Φωτιάδης (Σερρών). Βοηθοί: Κωτούλας, Σάββας (Σερρών). 4ος: Σέζος (Κιλκίς)