0
-
0
21:19

«Λευκή» ισοπαλία στο Περιστέρι με τις δύο ομάδες να έχουν από ένα καλό ημίχρονο και από ένα δοκάρι. Οι γηπεδούχοι πίεσαν για τη νίκη στο τέλος, αλλά δεν τα κατάφεραν.

21:19

Τέλος του αγώνα.

21:18

90'+3': Σώζει τον Παναθηναϊκό ο Καπίνο νικώντας σε τετ α τετ τον Φάμπιο.

21:17

90'+2': Κίτρινη στον Ταυλαρίδη που την «έψαξε» κάνοντας καθυστέρηση σε εκτέλεση φάουλ.

21:17

90'+1': Κίτρινη στον Σίλντενφελντ.

21:16

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:16

90': Τελευταία αλλαγή και για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Πράνιτς, μέσα ο Λαγός.

21:15

90': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Φάμπιο στη θέση του Πίτου Γκαρσία.

21:15

Εξαιρετική σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Ναπολεόνι πιάνει την κεφαλιά από την γραμμή της μικρής περιοχής του Καπίνο, αλλά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο και άουτ.

21:14

89': ΔΟΚΑΡΙ για τον Ατρόμητο!

21:09

83': Κίτρινη κάρτα στον Ζέκα.

21:06

81': Μακρινό σουτ του Ούμπιντες έπειτα από ωραία ενέργεια στον άξονα, αλλά η μπάλα φεύγει μερικά μέτρα δίπλα απ' την εστία του Καπίνο.

21:05

79': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Μπάλλας στη θέση του Μπρίτο.

21:04

Ο Μπεργκ στρώνει στον Καρέλη, ο οποίος από το σημείο του πέναλτι πιάνει με την μία έναν «κεραυνό» και στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο του Τσέναμο.

21:04

Τρομερή ευκαιρία για τους «πράσινους».

21:04

78': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό!

21:02

76': Σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Σίλντενφελντ δεν απομακρύνει, ο Νάστος κάνει ένα δύσκολο εναέριο σουτ μέσα απ' την περιοχή και η μπάλα φεύγει πάνω απ' την εστία του Καπίνο.

20:58

72': Κίτρινη κάρτα στον Αμπέντ.

20:55

69': Επικίνδυνη κόντρα από τους γηπεδούχους, με τον Δημούτσο να στρώνει στον Ούμπιντες, ο Αργεντίνος μπαίνει στην περιοχή, αλλά κάνει κάτι ανάμεσα σε σέντρα και σουτ και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:54

Θέλει να δώσει επιθετική πνοή στην ομάδα του ο Αναστασίου, καθώς ο Παναθηναϊκός δεν έχει απειλήσει για μεγάλο χρονικό διάστημα.

20:53

67': Δεύτερη αλλαγή για τους «πράσινους». Βγαίνει ο Ατζαγκούν, μπαίνει ο Καρέλης.

20:52

Δεν άρεσε στον «Παπ» η απόφαση του προπονητή του.

20:51

66': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ναπολεόνι στη θέση του Παπαδόπουλου.

20:51

65': Το εκτελεί ο Ούμπιντες στα... πουλιά.

20:50

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Ατρόμητο, μερικά μέτρα έξω απ' την περιοχή του Καπίνο και λίγο αριστερά στημένη η μπάλα.

20:50

64': Κίτρινη κάρτα στον Μέντες.

20:48

63': Μακρινό δυνατό σουτ του Ζέκα, δυο-τρία μέτρα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Τσέναμο η μπάλα.

20:48

62': Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο.

20:46

Έχουν ανέβει στα τελευταία λεπτά οι γηπεδούχοι, πιέζουν ψηλά και δυσκολεύουν πολύ τους «πράσινους».

20:44

58': Σέντρα του Ούμπιντες από δεξιά, ο Μέντες δεν απομακρύνει καλά με το κεφάλι, αλλά το σουτ που πιάνει στην κίνηση ο Δημούτσος από το ημικύκλιο της περιοχής δεν είναι καλό και η μπάλα φεύγει άουτ.

20:41

55': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Έξω ο Κλωναρίδης, μέσα ο Αμπέντ.

20:40

Και στα πρώτα λεπτά της επανάληψης οι φιλοξενούμενοι είναι αυτοί που έχουν τον έλεγχο.

20:38

52': Μακρινό σουτ του Ατζαγκούν, δεν ανησυχεί ο Τσέναμο που βλέπει την μπάλα να φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

20:31

46': Έναρξη β' μέρους.

20:16

Στο μηδέν οι δύο ομάδες στα πρώτα 45 λεπτά. Στη μεγαλύτερη διάρκειά του ο Παναθηναϊκός είχε τον έλεγχο και πιο επιθετική διάθεση, αλλά η μεγάλη ευκαιρία ανήκει στον Ατρόμητο με την κεφαλιά του Ταυλαρίδη στο 33'.

20:15

Τέλος α' μέρους.

20:10

41': Ατομική ενέργεια του Μέντες, ο οποίος από δεξιά συγκλίνει προς τον άξονα, κάνει και το σουτ από το ημικύκλιο της περιοχής του Ατρόμητου για να μπλοκάρει ο Τσέναμο.

20:07

38': «Γλυκιά» σέντρα του Ατζαγκούν προς το σημείο του πέναλτι, ο Σίλντενφελντ παίρνει την κεφαλιά, αλλά στέλνει την μπάλα πάνω απ' την εστία των γηπεδούχων.

20:03

Η μεγαλύτερη ευκαιρία στο ματς μέχρι στιγμής ήταν αυτή.

20:02

33': Κόρνερ του Πίτου Γκαρσία, ο Ταυλαρίδης πηδάει ανενόχλητος μέσα στην μικρή περιοχή, αλλά δεν βρίσκει καλά την κεφαλιά και η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Καπίνο και φεύγει άουτ.

20:01

32': Κίτρινη κάρτα στον Κουτρουμπή.

20:01

31': Διαγώνιο σουτ του Μπρίτο μέσα απ' την περιοχή, ο Καπίνο πέφτει και μπλοκάρει με ευκολία.

19:56

25': Ο Μπεργκ πέφτει μέσα στην περιοχή του Ατρόμητου. Χαλαρές διαμαρτυρίες για πέναλτι από τους «πράσινους». Ο Ταυλαρίδης έχει πατήσει το πόδι του Σουηδού μετά την ντρίμπλα που του έκανε ο τελευταίος.

19:50

Ο Παναθηναϊκός έχει ελαφρά υπεροχή μέχρι στιγμής, κάνει λιγότερα λάθη στον χώρο του κέντρου και φτάνει με μεγαλύτερη ευκολία στην αντίπαλη περιοχή.

19:42

Δεύτερη καλή στιγμή για τους «πράσινους».

19:41

12': Επικίνδυνη εκτέλεση φάουλ του Νάνο, ελάχιστα δίπλα απ' το αριστερό δοκάρι του Τσέναμο η μπάλα.

19:40

Πρώτη αξιόλογη φάση στο ματς ήταν αυτή.

19:39

10': Κάθετη του Μέντες για τον Μπεργκ, ο Σουηδός μέσα απ' την περιοχή και δεξιά κάνει ένα συρτό αδύναμο πλασέ, πέφτει και μπλοκάρει ο Τσέναμο.

19:34

Συμπληρώθηκε το πρώτο 5λεπτο χωρίς φάσεις και αρκετές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου.

19:30

1': Σέντρα στο παιχνίδι.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Τσέναμο, Νάστος, Λαζαρίδης, Ταυλαρίδης, Γιαννούλης, Πίτου Γκαρσία, Δημούτσος, Ούμπιντες, Μπρίτο, Καραμάνος, Παπαδόπουλος
Αναπ: Μπάρκας, Φωτάκης, Μπάλλας, Φυτανίδης, Ναπολεόνι, Φάμπιο, Γεωργίου
Καπίνο, Τριανταφυλλόπουλος, Κουτρουμπής, Σίλντενφελντ, Νάνο, Μέντες, Ζέκα, Πράνιτς, Ατζαγκούν, Κλωναρίδης, Μπεργκ
Αναπ: Κοτσόλης, Σπυρόπουλος, Αμπέντ, Χουχούμης, Λαγός, Καρέλης, Ρισβάνης
Διαιτητής: Δασκαλόπουλος (Κορινθίας) - Βοηθοί: Καρσιώτης (Κορινθίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας) - 4ος: Ιωαννίδης (Αργολίδας)