3
19:13

Καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:12

Την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο ΠΑΟΚ. Δίκαιη νίκη με βελτιωμένη εικόνα και διαφορετικό σύστημα πλέον υπό τις οδηγίες του Πάμπλο Γκαρσία. Ο «Δικέφαλος» ανέβηκε στην 6η θέση έχοντας 9 βαθμούς. Ο Παναιτωλικός δεν κατάφερε να δημιουργήσει άλλη ευκαιρία από το γκολ που σημείωσε ο Αριγίμπι στις αρχές της επανάληψης. Oι Αγρινιώτες παρέμειναν στη 12η θέση με 3 βαθμούς.

19:09

90'+5: Λήξη του αγώνα στο Αγρίνιο, 1-3

19:07

90'+5: Ο Τσόλακ ευστοχεί για να διαμορφώσει το 1-3 για τον ΠΑΟΚ.

19:06

90': Πέναλτι για τον ΠΑΟΚ, δίνει ο διαιτητής Τζήλος για χέρι του Καρασαλίδη έπειτα από σουτ του Μουργκ.

19:02

Ο Νινούα με καταπληκτική απευθείας εκτέλεση φάουλ, νικά τον Κνετ ο οποίος έμεινε «άγαλμα« με τη μπάλα να πηγαίνει ψηλά στην απέναντι γωνία.

19:01

88': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ, 1-2

18:58

84': Σέντρα σουτ του Μουργκ από αριστερά μπλόκαρε χωρίς να αιφνιδιαστεί ο Κνετ.

18:56

83': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, στη θέση του Ελ Καντουρί, ο Νινούα.

18:56

83': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Ουαγκέ, ο Ροντρίγκο.

18:55

82': Κόρνερ του ΠΑΟΚ από αριστερά, εκτελεί ο Μουργκ στη συνέχεια η μπάλα θα στρωθεί Ίγκασον ο οποίος θα σουτάρει για να αποκρούσει σωτήρια ο Κνετ.

18:53

80': Αλλαγές για τον Παναιτωλικό. Στις θέσεις των Μεντόζα και Ντίας οι Αζαντί και Άλβαρες, αντίστοιχα

18:50

Τελευταία 15 λεπτά στο ματς με έντονο ενδιαφέρον. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να βρει δεύτερο γκολ, ο Παναιτωλικός να κρατήσει τουλάχιστον το βαθμό της ισοπαλίας.

18:43

70': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό στη θέση του Ντίας, ο Τσιγγάρας.

18:42

Προσπαθεί να βρει δεύτερο τέρμα ο ΠΑΟΚ με τον Παναιτωλικό να εμφανίζεται διαβασμένος για την ώρα στην άμυνα κόβοντας αρκετές προσπάθειες.

18:39

67' Τρίτη αλλαγή για τον «Δικέφαλο« στη θέση του Σβιντέρσκι, ο Τσόλακ.

18:39

66': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση του Σβαμπ, ο Εσίτι.

18:37

63': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό στη θέση του Βέργου, ο Ντουάρτε.

18:35

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, ο Γιαννούλης από αριστερά σεντράρει με τον Σβιντέρσκι να πιάνει τη κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα άουτ.

18:34

60': Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ στη θέση Τζόλη, ο Μπίσεσβαρ.

18:27

Ο Αριγίμπι ευστοχεί από την άσπρη βούλα και ισοφαρίζει για τον Παναιτωλικό.

18:27

55' ΓΚΟΛ για τον Παναιτωλικό, 1-1

18:26

54': Πέναλτι για τον Παναιτωλικό που κερδίζει ο Αριγίμπι από μαρκάρισμα του Ίνγκασον.

18:20

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στο ξεκίνημα της επανάληψης.

18:18

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

18:17

Επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες και οι διαιτητές για την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.