-
1
21:24

21:23

Η ΑΕΚ κέρδισε με ανατροπή τον μαχητικότατο ΟΦΗ, με 13 βαθμούς πιάνει στη 2η θέση τον Ολυμπιακό. Στους 6 βαθμούς παραμένουν οι Ηρακλειώτες και 10οι στην κατάταξη.

21:22

90'+4: Λήξη του αγώνα, 2-1.

21:21

90'+3: Ο Μάνταλος κλέβει την μπάλα από τον Μεγιάδο, σουτάρει δυνατά, με δυσκολία απομακρύνει ο Βάτερμαν.

21:19

90': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:15

87': Δύο αλλαγές για τον ΟΦΗ, Στάικος αντί Σακόρ, Νοικοκυράκης αντί Στάρτζεον.

21:13

86': Κόρνερ για την ΑΕΚ, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

21:12

84': Κίτρινη στον Κρίστιτσιτς.

21:11

83': Γκαργκαλατζίδης αντί Γιάννου, δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

21:11

83': Σουτ του Ολιβέιρα εκτός περιοχής και δεξιά, χωρίς τύχη...

21:07

80': Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ, Ινσούα αντί Λόπες, Σβάρνας αντί Τάνκοβιτς.

21:05

76': Σουτ του Λυμπεράκη από αριστερά, με δυσκολία αποκρούει ο Τσιντώτας.

21:02

Ο Σάκχοφ μετά από πάσα του Μάνταλου μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, αποφεύγει ωραία τον Στάρτζεον και πλασάρει τον Βάτερμαν για το 2-1.

21:02

74': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:01

73': Ευκαιρία για την ΑΕΚ, σκαφτή πάσα του Μάνταλου, κατεβάζει υπέροχα την μπάλα ο Λιβάγια και σουτάρει στην κίνηση, δύσκολη απόκρουση του Βάτερμαν.

20:58

70': Κερδίζει κόρνερ ο Λόπες για την ΑΕΚ, δεν είναι καλή η εκτέλεση του Τάνκοβιτς.

20:57

69': Σέντρα του Ντε Γκούζμαν από δεξιά, ωραία κεφαλιά του Γιάννου προ του Χνιντ, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα σε μια καλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ.

20:55

67': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, Ολιβέιρα αντί Ανσαριφάρντ.

20:50

62': Ντε Γκούζμαν αντί Μπαλογιάννη, πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΗ.

20:49

61': Ο Λιβάγια σκοράρει με κεφαλιά, επιθετικό φάουλ στον Λυμπεράκη υποδεικνύει ο Κουτσιαύτης. Δεν υπάρχει γκολ.

20:48

60': Δυνατό μακρινό σουτ του Παουλίνιο, άουτ.

20:44

56': Λιβάγια αντί Μαχαίρα, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.

20:42

54': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαλογιάννη, ελέγχει την πορεία της μπάλας ο Τσιντώτας.

20:39

52': Σημαντική ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μαχαίρας πλασάρει από κοντά, ο Βάτερμαν διώχνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

20:33

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.