0
23:42

Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο ΟΑΚΑ, καλή συνέχεια...

23:40

Πέταξε δύο βαθμούς η Ελλάδα... Κακό αποτέλεσμα, ευθύνες μεγάλες από τον ομοσπονδιακό προπονητή της Εθνικής. Η "γαλανόλευκη" έπεσε στη 2η θέση του ομίλου της, με 8 βαθμούς πλέον βλέπει στο +2 τη Σλοβενία, που πλέον έχει 10. Και φυσικά κακή εμφάνιση για την Εθνική στο β' ημίχρονο ειδικά.

23:40

Υπάρχει ένταση με τους φιλοξενούμενους και τον διαιτητή...

23:39

Και κόκκινη μετά τη λήξη του ματς στον Αλίτι.

23:38

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ελλάδα - Κόσοβο 0-0.

23:38

90'+5: Κίτρινη στον Χασάνι.

23:37

Nα και νεύρα τώρα στο κέντρο του γηπέδου, ανάμεσα στους παίκτες...

23:34

90'+2: Σέντρα από τα αριστερά Μπουχαλάκη, ο Παυλίδης από καλή θέση, πολύ ψηλά άουτ.

23:33

Συμπληρώθηκαν τα 45', τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

23:28

85': Ο Λαμπρόπουλος στη θέση του Χατζηδιάκου.

23:28

85': Οφσάιντ ο Παυλίδης, σωστή υπόδειξη.

23:23

81': Αλλαγή για το Κόσοβο. Ο Ρασάνι μέσα, ο Κολόλι έξω.

23:22

80': Εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας ο Φούντας, σουτ από πλάγια θέση και αριστερά μπλοκάρει ο Μούριτς.

23:17

75': Οφσάιντ ο Πέλκας, λάθος υπόδειξη.

23:16

74': Οφσάιντ ο Καστράτι, σωστή υπόδειξη.

23:15

73': Δύο αλλαγές για την Εθνική. Πέλκας αντί Λημνιού και Φορτούνης αντί Μπακασέτα.

23:15

Καλή στιγμή για την Ελλάδα. Γυριστό σουτ Φούντα, μέσα από την περιοχή, δίπλα στο πέναλτι, άουτ. Η πρώτη σοβαρή τελική της Εθνικής στο β' ημίχρονο.

23:13

Σήκωσε και Φορτούνη ο Ολλανδός προπονητής της Εθνικής... Πιο αργά και από το ματς με τους Μολδαβούς τον βάζει!

23:12

Σέντρα Παυλίδη, μονοκόμματο σουτ Μπουχαλάκη, δεν είναι καλό, άουτ, παραλίγο πλάγιο από τα φάλτσα που πήρε η μπάλα.

23:12

70': Κόρνερ για το Κόσοβο... Από τα δεξιά ο Πακαράντα, κακή εκτέλεση, εύκολα διώχνει η ελληνική άμυνα.

23:06

64': Δεύτερη αλλαγή για το Κόσοβο. Ο Χασάνι στη θέση του Τσελίνα.

23:05

63': Και Φούντας αντί Μάνταλου... Δεύτερη καπάκι αλλαγή για την Ελλάδα.

23:05

63': Πρώτη αλλαγή για την Ελλάδα. Ο Μπουχαλάκης αντί του Ζέκα.

23:03

61': Κόρνερ για την Εθνική. Ο Γιαννούλης από τα αριστερά... Πάει για κομπίνα, συρτά η μπάλα έξω, σουτ Μπακασέτα, κόντρα, χάνεται και αυτή η πιθανότητα φάσης.

23:01

59': Φάση διαρκείας στα καρέ του Κοσόβου από λάθος αρχικά του Αλίτι, Λημνιός σουτ, κόντρα, σουτ Ζέκα, άουτ! Πρώτη επίσκεψη της Ελλάδας στα αντίπαλα καρέ στο β' ημίχρονο.

22:58

Στο 58' μπήκαμε πια, μας παίζει το Κόσοβο. Τεράστια προβλήματα στη μεσαία γραμμή η Ελλάδα. "Φωνάζει" η ομάδα ότι χρειάζεται Φορτούνη, ο Τζον Φαν’τ Σιπ είναι στο δικό του... συννεφάκι, έχει σηκώσει τρεις για προθέρμανση όχι τον καλύτερο Έλληνα χαφ. Πέλκας, Φούντας και Μπουχαλάκης κάνουν ζέσταμα.

22:55

53': Μεγάλη ευκαιρία για το Κόσοβο. Φάση διαρκείας στα καρέ της Ελλάδας, σουτ ωραίο από θέση μέσα αριστερά του Πακαράντα, μόλις πριν τη γραμμή διώχνει σωτήρια ο Χατζηδιάκος. Αυτή είναι η σπουδαιότερη ευκαιρία στο ματς, μετά το χαμένο πέναλτι της Εθνικής.