1
19:28

Θα ακολουθήσει αργά το βράδυ η ανάλυση του φιλικού, αλλά και στιγμιότυπα την Κυριακή. Από τη Ριζούπολη, καλή συνέχεια, ευχαριστούμε που μείνατε στο a-sports.gr.

19:26

Ισοπαλία σε ένα τεστ προετοιμασίας με δύναμη, πάθος και ένταση. Μοιρασμένο ματς με τον Ιωνικό, πάντως, να μπαίνει καλύτερα και να δείχνει άγριες διαθέσεις, παρά το γεγονός ότι είναι μια κατηγορία πιο κάτω από τον Απόλλωνα Σμύρνης.

19:25

Λήξη φιλικού, Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός 1-1.

19:24

90'+2: Κίτρινη στον Κραγιόπουλου.

19:22

90': Οφσάιντ ο Κουϊρουκίδης, σωστή υπόδειξη.

19:22

90': Τελευταία αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Αλεξανδράκης αντί του Ρόλε.

19:21

89': Κίτρινη στον Χειρίτραντα.

19:20

88': Πονηρή σέντρα-σουτ Ρόλε από θέση μέσα αριστερά και πλάγια, πέφτει και μαζεύει ο Βέρχουλστ.

19:18

86': Φάουλ για τον Ιωνικό από τα δεξιά στα 25 μέτρα ο Ρόλε, στην αγκαλιά του Βέρχουλστ.

19:16

84': Οφσάιντ ο Κουϊρουκίδης, λάθος υπόδειξη...

19:14

82': Φάουλ για τον Απόλλωνα με τον Χουχούμη από τα αριστερά, απευθείας. στην αγκαλιά του Αναγνωστόπουλου.

19:13

81': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ρόδης στη θέση του Ντάουντα.

19:12

80': Κόρνερ για τον Απόλλωνα, εκτελεί από τα δεξιά ο Μπεντινέλι, η μπάλα απομακρύνεται.

19:11

79': Κίτρινη στον Κουϊρουκίδη.

19:07

75': Αλλαγή για τον Ιωνικό. Ο Μπονέτι στη θέση του Ματσούκα.

19:02

70': Φάουλ για τον Απόλλωνα από τα αριστερά στα 20 και κάτι μέτρα. Ο Χουχούμης με φάλτσα, καλή εκτέλεση, λίγο έξω από τη συμβολή των δοκών και αριστερά η μπάλα.

19:01

69': Κίτρινη στον Φουρλάνο.

18:59

67': Καλή στιγμή για τον Απόλλωνα. Σέντρα Ρώσση από τα αριστερά, σουτ Ντάουντα, άουτ.

18:55

63': Τρεις αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σλίβκα, Ρώσση και Βάρκας στις θέσεις Φερνάντεθ, Λισγάρας, Μπαξεβανίδη.

18:54

62': Καλή ευκαιρία για τον Ιωνικό. Ωραία προσπάθεια του Αμπούντ από τα αριστερά, αφήνει σε Ρόλε, σουτ μέσα από την περιοχή, λίγο πάνω από τα δοκάρια της εστίας

18:53

61': Δύο αλλαγές για τον Ιωνικό. Φουρλάνος αντί Κύργια και Κουϊρικίδιδης αντί Κάστρο.

18:44

Σουτ Ματσούκα από θέση μέσα αριστερά και στα δίχτυα, 1-1.

18:43

51': ΓΚΟΛ για τον ΙΩΝΙΚΟ!

18:38

46': Έξι αλλαγές ο Ιωνικός... Αναγνωστόπουλος, Βλάχος, Κόρμπος, Τσιριγώτης, Γκοτσούλιας, Αμπούντ.

18:38

46': Τέσσερις αλλαγές ο Απόλλωνας... Βέρχουλστ, Χειρίτραντας, Κραγιόπουλος, Χουχούμης μέσα. Έξω οι Κότσαρης, Βιτλής, Κολ και Τσαμπούρης.

18:38

46': Έναρξη β' ημιχρόνου

18:21

Λήξη α' ημιχρόνου, Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός στο 1-0.

18:19

Ο Τσαμπούρης ωραλια κάθετη σε Φερνάντεθ, σέντρα από τα δεξιά και ο Ντάουντα με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Ιωνικού, 1-0.

18:18

42': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

18:14

Κίτρινη στον Κολ.

18:11

Σουτ Ματσούκα από πλάγια θέση και αριστερά στα 25 μέτρα περίπου, εύκολα μαζεύει ο Κότσαρης.

18:08

Σέντρα Φερντάντεθ από τα δεξιά, Βιτλής το μονοκόμματο σουτ από θέση μέσα αριστερά, τρία μέτρα έξω από την εστία του Ιωνικού.

18:07

Νέες φωνές για χέρι του Λισγάρα σε σουτ του Ρόλε μετά από πολλές κόντρες, εδώ όμως και με γυμνό μάτι δεν υπάρχει κάτι.

17:58

Ένταση για ένα φάουλ, φωνές από τους πάγκους... Έξαλλος ο Δημήτρης Σπανός διαμαρτύρεται για τη φάση, που ο Ιωνικός ζήτησε πέναλτι. Εν τέλει ο ρέφερι κάνει δίλεπτη διακοπή για νερό λέγοντας ότι αυτό θα βοηθήσει να ηρεμήσουν οι πάντες.

17:54

18': Σουτ Ματσούκα δυνατό απέξω, διώχνει ο Λισγάρας, ζητούν πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, σηκώνεται όλος ο πάγκος.

17:49

13': Φάουλ για τον Ιωνικό σε καλή θέση, έξω και λίγο δεξιά του ημικύκλιου, Ρόλε απευθείας, δεν έχει πρόβλημα ο Κότσαρης, ήταν αδύναμο το σουτ.

17:44

8': Σουτ Ρόλε μέσα από την περιοχή, άουτ...

17:42

6': Σουτ Μανάλη από τα δεξιά του ημικύκλιου, πέφτει και διώχνει σε κόρνερ ο Κότσαρης. Εκτελείται γρήγορα γρήγορα από τον Ρόλε και περνά ανεκμετάλλευτο.

17:36

1': Έναρξη αναμέτρησης...

17:29

Καλησπέρα σας από τη Ριζούπολη, μαζί θα δούμε λεπτό προς λεπτό το φιλικό Απόλλων Σμύρνης - Ιωνικός...