-
1
23:51

23:50

Ο ΠΑΟΚ άξιζε τουλάχιστον το Χ, σημαντικό το εκτός έδρας γκολ, με τους Ρώσους βέβαια να έχουν πάρει μικρό προβάδισμα πρόκρισης εν όψει της ρεβάνς στην Τούμπα.

23:50

90'+2: Λήξη του αγώνα, 2-1.

23:48

90'+1: Από μία κίτρινη σε Όλσον και Ίνγκασον για έναν διαξιφισμό που είχαν.

23:48

90': Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:45

88': Κίτρινη στον Μπεργκ για αγκωνιά στον Μιχαηλίδη.

23:43

86': Δεύτερη αλλαγή για την Κράσνονταρ, Σουλεϊμάνοφ αντί Βάντερσον.

23:41

84': Σβιντέρσκι αντί Τζόλη στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΟΚ.

23:39

81': Εκτελεί φάουλ ο Μπίσεσβαρ από αριστερά, άστοχη κεφαλιά του Μιχαηλίδη.

23:38

81': Πρώτη αλλαγή για την Κράσνονταρ, Ούτκιν αντί Καμπελά.

23:35

79': Μπίσεσβαρ αντί Πέλκα, πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

23:33

76': Κίτρινη στον Κρέσπο για δυνατό φάουλ στον Καμπελά.

23:28

Ο Πετρόφ βρίσκει τον Μπεργκ στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ, ο Σουηδός περνά την μπάλα πάνω από τον Ζίβκοβιτς και ο Καμπελά σε κενή εστία την σπρώχνει στα δίχτυα για το 2-1.

23:27

70': ΓΚΟΛ για την ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ!

23:25

68': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Γιαννούλης χαμηλά το γύρισμα από αριστερά, πλασέ στην κίνηση του Ελ Καντουρί, στο αριστερό δοκάρι η μπάλα. Στη συνέχεια, ο Σαφόνοφ αποκρούει με τα πόδια σουτ του Κρέσπο.

23:22

65': Φαλτσαριστό σουτ του Βάντερσον από δεξιά της περιοχής, ωραία επέμβαση του Ζίβκοβιτς.

23:19

62': Πιο κλειστό το παιχνίδι στο β' ημίχρονο.

23:12

55': Κίτρινη στον Κλάεσον για παρατεταμένο τράβηγμα στον Τζόλη.

23:07

50': Συρτό σουτ του Αντρίγια Ζίβκοβιτς εκτός περιοχής και αριστερά, άουτ.

23:03

46': Κόρνερ παραχωρεί ο Μιχαηλίδης για τους γηπεδούχους, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

23:03

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22:46

Ωραίο ματς στη Ρωσία, ο ΠΑΟΚ πρέπει να εκμεταλλευθεί ακόμη περισσότερο τα χτυπητά κενά που έχει στα μετόπισθεν η Κράσνονταρ, αλλά θα πρέπει να προσέξει κι εκείνος τη δική του άμυνα, αφού οι γηπεδούχοι είναι ομάδα με επιθετικές αρετές και γρήγορες εναλλαγές της μπάλας.

22:46

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-1.

22:45

45': Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων.

22:44

45': Δυνατό σουτ του Ραμίρες εκτός περιοχής, άουτ.

22:44

44': Σκαστή κεφαλιά του Βαρέλα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα, εύκολα μπλοκάρει ο Σαφόνοφ.

22:38

Ο Κλάεσον ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 1-1.

22:38

39': ΓΚΟΛ για την ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ!

22:37

38': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ! Ο Γιαννούλης ανατρέπει τον Καμπελά.

22:33

34': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ κερδίζει ο Πέλκας, εκτελεί ο ίδιος και από τα πόδια του Βιλένα νέο κόρνερ. Περνά ανεκμετάλλευτο.

22:32

Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς μπαίνει γρήγορα στην περιοχή από αριστερά και κάνει το γύρισμα για τον Πέλκα, που με ωραίο κοντινό πλασέ ανοίγει το σκορ, 0-1.

22:32

32': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

22:29

30': Εκτελείται πλασαριστά το κόρνερ, κερδίζει δεύτερο ο Βιλένα, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:28

29': Σουτ εκτός περιοχής του Καμπελά, σε κόρνερ διώχνει ο Ζίβκοβιτς.

22:25

26': Μακρινό σουτ του Ελ Καντουρί, άουτ.

22:22

23': Κερδίζει κόρνερ ο Σβαμπ για τον ΠΑΟΚ, περνά κι αυτό χωρίς κάτι σημαντικό.

22:19

20': Ο Τουρπέν χαρίζει κίτρινη στον Σορόκιν για τράβηγμα στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς και τελικά κίτρινη βλέπει ο Αμπέλ Φερέιρα για διαμαρτυρία.

22:13

14': Σπουδαία ευκαιρία για την Κράσνονταρ, ο Πετρόφ βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του ΠΑΟΚ από ωραία πάσα του Όλσον, σουτάρει διαγώνια από θέση μέσα δεξιά, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

22:11

12': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα πόδια του Ραμίρες, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Πέλκα.

22:07

8': Εκτελεί απευθείας ο Βιλένα, μπλοκάρει ο Ζίβκοβιτς.

22:07

8': Κίτρινη στον Σβαμπ για φάουλ στον Καμπελά.

22:06

7': Χάνει την ευκαιρία ο Πέλκας, αποκρούει ο Σαφόνοφ!

22:05

6': Κίτρινη στον Κάιο.

22:05

6': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Τουρπέν καταλογίζει την παράβαση.

22:05

Θα δει ο Τουρπέν το VAR.

22:04

5': Από σουτ του Σβαμπ η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Κάιο εντός περιοχής.

22:02

2': Σέντρα του Ραμίρες από αριστερά, κεφαλιά του Κλάεσον, ψηλά άουτ η μπάλα.

22:01

21:56

Ακολουθούν και αυτοί του ΠΑΟΚ.

21:56

Οι παίκτες της Κράσνονταρ στον αγωνιστικό χώρο.

21:50

Oι Θεσσαλονικείς ήταν στα πλέι οφ τις σεζόν 2013-14 και 2018-19, αποκλείστηκαν ωστόσο από Σάλκε και Μπενφίκα αντίστοιχα.

21:45

Ο «Δικέφαλος του Βορρά» τα κατάφερε περίφημα στα μονά παιχνίδια με Μπεσίκτας και Μπενφίκα, ελπίζει να τριτώσει το καλό στα δύο ματς με τους Ρώσους.

21:42

Eπί ρωσικού εδάφους οι «ασπρόμαυροι» θέλουν να κάνουν το πρώτο βήμα, για να προκριθούν στους ομίλους για πρώτη φορά στην ιστορία τους.

21:40

Kαλησπέρα σας από το a-sports.gr, o αγώνας της Κράσνονταρ με τον ΠΑΟΚ για τα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ
Σαφόνοφ, Πετρόφ, Ραμίρες, Κάιο, Σορόκιν, Όλσον, Βιλένα, Καμπελά, Βάντερσον, Κλάεσον, Μπεργκ.
Αναπ: Γκορόντοφ, Γκαζίνσκι, Σμολνίκοφ, Ούτκιν, Σπέρτσιαν, Καμπόλοφ, Σουλεϊμάνοφ.
Ζίβκοβιτς, Ίνγκασον, Bαρέλα, Μιχαηλίδης, Κρέσπο, Σβαμπ, Ελ Καντουρί, Γιαννούλης, Πέλκας, Α. Ζίβκοβιτς, Τζόλης.
Αναπ: Πασχαλάκης, Μιχάι, Περέιρα, Εσίτι, Νινούα, Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.
Διαιτητής: Toυρπέν (Γαλλία). Βοηθοί: Ντανός (Γαλλία), Ακέτ (Γαλλία). 4ος: Σνάιντερ (Γαλλία). VAR: Βιλί (Γαλλία). ΑVAR: Πινιάρ (Γαλλία).