-
2
22:28

22:28

Με MVP τον Μάνταλο η ΑΕΚ παίρνει το διπλό στο Αγρίνιο, αλλά σημαντική βέβαια και η συμβολή του Τσιντώτα, πιάνοντας το πέναλτι.

22:27

90'+6: Λήξη του αγώνα, 0-2.

22:22

90'+2: Αλμπάνης αντί Λιβάγια, Μπότος αντί Σιμόες, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

22:22

90': Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

22:19

Ο Ολιβέιρα κάνει το κοντινό πλασέ, σταματά στον Καρασαλίδη η μπάλα, ο Σιμόες δίνει στον Μάνταλο, που από κοντά γράφει το 0-2.

22:18

87': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:16

85': Βέργος αντί Ντάλσιο, πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τους Αγρινιώτες.

22:15

84': Ο Λιβάγια εκτελεί φάουλ με πάσα και βρίσκει τον Μάνταλο στα δεξιά της περιοχής, γύρισμα με τη μία από τον Μάνταλο, δεν προλαβαίνει ο αφύλακτος Ολιβέιρα να βρει την μπάλα.

22:12

81': Ταχάρ αντί Τσιγγάρα, Αριγίμπι αντί Ματσόλα, Μεντίνα αντί Λιάβα, τρεις μαζεμένες αλλαγές για τον Παναιτωλικό.

22:11

80': Λόπες αντί Ανσαριφάρντ, δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ.

22:10

79': Καλό δυνατό σουτ του Μεντόσα από θέση έξω δεξιά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

22:06

75': Ο Τσιντώτας αποκρούει την εκτέλεση του Ματσόλα! Το 0-1 παραμένει.

22:05

74': Κίτρινη στον Τσιγκρίνσκι.

22:04

73': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ! Ο Τσιγκρίνσκι ανατρέπει τον Ντίας, υπάρχει παράβαση.

22:03

72': Μεντόσα αντί Τζανακάκη, πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

22:02

71': Έκανε ορθολογική τη διάταξη της ΑΕΚ ο Καρέρα με την είσοδο του Μάνταλου στο ματς στο β' ημίχρονο, δεν υπήρχε λόγος να παίζουν τρία στόπερ, κυριαρχούν οι «κιτρινόμαυροι» και ήρθε φυσιολογικά το γκολ.

22:02

71': Συνέχεια στο παιχνίδι.

22:01

69': Το μικρό διάλειμμα του β' ημιχρόνου για να δροσιστούν οι παίκτες.

21:59

Εκτελεί από δεξιά ο Μάνταλος, ο Λιβάγια με κεφαλιά βρίσκει δίχτυα, 0-1.

21:59

68': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:58

67': Κόρνερ κερδίζει ο Μάνταλος για την ΑΕΚ.

21:55

64': Συρτό σουτ του Ολιβέιρα από θέση μέσα δεξιά, με δυσκολία μπλοκάρει ο Κνετ.

21:54

63': Ο Λιβάγια εκτελεί πλασαριστά με τον Σιμόες, θα κάνει τη σέντρα, την κεφαλιά του Ολιβέιρα εξουδετερώνει εύκολα ο Κνετ.

21:53

62': Κόρνερ παραχωρεί ο Βάντερσον για την ΑΕΚ.

21:50

59': Εκτελεί από δεξιά ο Μάνταλος, η μπάλα καταλήγει στον Παουλίνιο, που σουτάρει άστοχα από μακριά.

21:49

58': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα πόδια του Κωνσταντόπουλου.

21:43

52': Δυνατό σουτ του Σιμόες εκτός περιοχής, άουτ.

21:40

49': Κίτρινη στον Παουλίνιο για φάουλ στον Μάζουρεκ.

21:38

47': Ο Μάνταλος με τακουνάκι βρίσκει τον Ανσαριφάρντ, πλασέ του Ιρανού από θέση μέσα δεξιά, μπλοκάρει ο Κνετ. Η πρώτη ευκαιρία της ΑΕΚ στο ματς ήταν αυτή.

21:36

46': Μάνταλος αντί Χνιντ, πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ.