0
22:24

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης" καλή συνέχεια.

22:22

Δυσκόλεψε στο α' ημίχρονο τον Ολυμπιακό ο Αστέρας Τρίπολης, αλλά οι νταμπλούχοι μίλησαν στο β' ημίχρονο και νίκησαν δίκαια, στο πρώτο τους ματς για το πρωτάθλημα, αφού την 1η αγωνιστική το ματς τους είχε αναβληθεί ελέω του τελικού του Κυπέλλου. Οι Αρκάδες θα μπορούσαν να έχουν πετύχει ένα γκολ.

22:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης 3-0.

22:17

90'+2: Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Γέμισμα στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Φορτούνης βγαίνει στο τετ α τετ, προβολή, ο Παπαδόπουλος, κρατά ξανά, διώχνει!

22:17

22:17

90'+1: Σουτ Καφού απέξω και λίγο αριστερά, άουτ.

22:16

90': Βολίδα Χολέμπας από τα αριστερά, "όχι" από τον Παπαδόπουλο.

22:15

Ο Φορτούνης από τα δεξιά βγάζει σε Χασλαν, κάνει την προβολή με τον Παπαδόπουλο να έχει βγει, η μπάλα πάει προς τα δίχτυα, ο Μασούρας προ της γραμμής τη σπρώχνει σχεδόν εξ επαφή στα δίχτυα και 3-0.

22:15

ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

22:13

87': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά σε Χασάν, κάνει το γυριστό από το ύψος του πέναλτι, με διπλή εκπληκτική επέμβαση ο Παπαδόπουλος διώχνει σωτήρια.

22:12

86': Τελευταία αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Καφού στη θέση του Μπουχαλάκη.

22:11

85': Κίτρινη στον Βαλιέντε.

22:10

84': Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας μέσα, Μουνάφο έξω.

22:09

83': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας βγάζει βαθιά σέντρα από τα δεξιά, πετάγεται ο Τασουλής, που ξέφυγε από την επιτήρηση του Ραφίνια, δυνατή κεφαλιά από θέση μέσα αριστερά, λίγο πριν από τη μικρή περιοχή, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Τζολάκη.

22:04

77': Νέο κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά, ο Κώτσιρας στην εκτέλεση, κεφαλιά Σίτο, άουτ.

22:01

75': Κόρνερ για Αστέρα... Εκτελεί ο Σίτο από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

21:59

73': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Λάθος Μπα, ο Μπαράλες, μόνος στο ύψος του πέναλτι και λίγο αριστερά, σουτάρει, άουτ!

21:58

72': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπρούνο στη θέση του Βαλμπουενά.

21:56

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:54

Δύο αλλαγές για τον Αστέρα Τρίπολης. Κρέσπο στη θέση του Τιλίκα και ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντί του Ριέρα.

21:53

67': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στη θέση του Ελ Αραμπί.

21:52

Σουτ από τον Σίτο από τα αριστερά, δεν έχει πρόβλημα ο Τζολάκης...

21:51

Ο Καμαρά κερδίζει κόντρες έξω από την περιοχή, αλλεπάλληλα τυφλά διωξίματα των φιλοξενούμενων, η μπάλα φτάνει στον Μασούρα, εξαιρετικό σουτ με φάλτσα και... μέσα, 2-0.

21:51

64': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:50

Ο Βαλμπουενά επιχειρεί να κρεμάσει τον Παπαδόπουλο, δεν τα καταφέρνει μέσα στην περιοχή του Αστέρα.

21:46

Ο Ραφίνια από τα αριστερά πασάρει συρτά από τα δεξιά στον Φορτούνη, κινείται έξω από το ημικύκλιο, μπαίνει στην περιοχή και με σουτ κάνει το 1-0.

21:46

59': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:44

58': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ωραίο μονοκόμματο σουτ Μασούρα από το ύψος της περιοχής και λίγο μέσα από τη γραμμή στα αριστερά, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου η μπάλα.

21:43

57': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Σιτό αντί του Αλί Μπαμπά.

21:40

54': Ωραία σέντρα Μπουχαλάκη, ο Ελ Αραμπί κάνει την προβολή από θέση μέσα αριστερά, δεν βρίσκει γεμάτα την μπάλα, άουτ.

21:39

53': Κόρνερ με Βαλμπουενά από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται.

21:36

50': Κίτρινη στον Μουνάφο (για φάουλ στον Ελ Αραμπί).

21:36

49': Κόρνερ για τον Αστέρα με τον Ριέρα από τα αριστερά, εύκολα η μπάλα απομακρύνεται.

21:33

47': Ο Φορτούνης με τον Μασούρα συνδυάζονται, ο τελευταίο βγάζει για τον Ραφίνια, ωραίο σουτ από θέση μέσα δεξιά, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.

21:32

46': Και για τον Αστέρα Τρίπολης αλλαγή. Ο Καστάνο Πέπε στη θέση του Σουάρεθ.

21:32

46': Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Εμβιλά και ο Μασούρας αντί του Ραντζέλοβιτς.

21:18

Λήξη α' ημιχρόνου, Ολυμπιακός - Αστέρας Τρίπολης στο 0-0.

21:17

45'+2: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Βαλμπουενά στην εκτέλεση από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:16

45'+1: Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, που σκοράρει με πλασεδάκι, είναι όντως εκτεθειμένος. Σωστή υπόδειξη.

21:15

Δύο τα λεπτά του έξτρα χρόνου...

21:13

44': Εκτελεί το κόρνερ για τον Αστέρα ο Ριέρα, υπάρχει επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.

21:12

43': Επικίνδυνη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπαράλες σε θέση βολής δεν θα βρει την μπάλα, καθοριστικά ο Ραφίνια απομακρύνει σε κόρνερ.

21:08

39': Σέντρα Κώτσιρα από τα δεξιά, ο Τζολάκης πολύ ωραία βγαίνει και καθαρίζει τη φάση, πριν τα δεδομένα γίνουν επικίνδυνα...

21:07

38': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά, ο Βαλμπουενά γεμίζει, διώχνει η άμυνα του Αστέρα.

21:06

37': Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Ριέρα στο κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Αλί Μπαμπά, ο Τζολάκης αν και αρχικά δείχνει να αιφνιδιάζεται μπλοκάρει.

21:04

34': Φάουλ για τον Αστέρα από τα δεξιά με τον Ριέρα, κεφαλιά υπό πίεση του Μπαράλας, ψηλά, άουτ. Πρώτη τελική για τον Αστέρα Τρίπολης.

21:02

32': Σουτ Εμβιλά απέξω και δεξιά, πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.

20:57

28': Ο Καμαρά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο Ελ Αραμπί από τα αριστερά μπαίνει καταδιωκόμενος στην περιοχή, καθυστερεί, δεν μπορεί να σουτάρει όντας κλεισμένος πια, σεντράρει, Ραντζέλοβιτς σουτ από το ύψος του πέναλτι και λίγο πριν στα δεξιά, άουτ.

20:54

Μικρή διακοπή για νερό...

20:51

22': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά το κλέψιμο για τον Ελ Αραμπί, που βγάζει την ασίστ πάσα στον κενό χώρο, ο Ραντζέλοβιτς μπαίνει από τα δεξιά στην περιοχή, σουτ από θέση τετ α τετ, ο Παπαδόπουλος με τα πόδια σωτήρια κρατά το μηδέν για την εστία του Αστέρα.

20:45

15': Σέντρα Ραφίνια από τα δεξιά, ο Βαλμπουενά δεν έπιασε καλά την κεφαλιά και.. άουτ.

20:44

14': Ο Βελμπουενά από τα αριστερά πασάρει σε Καμαρά, κινείται ακριβώς έξω από τη γραμμή της περιοχής του Αστέρα, σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει.