0
22:35

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

22:29

Ανωτερος ο ΠΑΟΚ αλλά δεν "καθάρισε" το ματς και λίγο έλειψε να πάθει ζημιά από τη φιλότιμη και μαχητική ΑΕΛ.

22:23

Λήξη αναμέτρησης... Τελικό αποτέλεσμα ΠΑΟΚ - ΑΕΛ 1-0.

22:22

90'+5: Εκτελεί ο Πλατέλλας από τα αριστερά το κόρνερ, η μπάλα δεν απομακρύνεται, κόντρες, ανάποδο ψαλίδι από θέση μέσα δεξιά του Πινακά, άουτ.

22:21

90'+4: Αντεπίθεση και ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σουτ Τρούγιτς από τα αριστερά, κόντρα από τον Ίνγκασον και κόρνερ.

22:17

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων...

22:17

90': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά με τον Α. Ζίβκοβιτς, δι΄χωνουν οι φιλοξενούμενοι.

22:16

89': Άλλες δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ. Κρέσπο και Ζαμπά αντί των Τζόλη και Μπίσεσβαρ.

22:15

88': Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ. Ο Μαϊδανός στη θέση του Φιλίπ, ο Γρηγορόπουλος αντί Μπέρτου.

22:14

87': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ με τον Α. Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:13

Σουτ Τζόλη από τα αριστερά, διώχνει ο Νάγκι, νέο σουτ από τον Ελ Καντουρί, πάλι ο γκολκίπερ της ΑΕΛ διώχνει σε κόρνερ

22:11

Α. Ζίβκοβιτς από πλάγια θέση και δεξιά, σουτ, ο Νάγκι μπλοκάρει.

22:08

82': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Από τα αριστερά η εκτέλεση με τον Γιαννούλη, η μπαλα απομακρύνεται.

22:07

81': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πινακάς αντί του Τόρζε.

22:06

80': Ο Α. Ζίβκοβιτς κερδίζει τις κόντρες, σουτ από τα αριστερά του ημικύκλιου, άουτ.

22:05

79': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι στη θέση του Άκπομ

22:04

77': Κόρνερ για την ΑΕΛ, από τα αριστερά ο Τόρζε, η μπάλα βγαίνει από την περιοχή του ΠΑΟΚ σε πρώτο χρόνο, σουτ απέξω του Σεσέροβιτς, άουτ.

22:03

75': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Α. Ζίβκοβιτς αντί του Πέλκα.

22:02

74': Σουτ Σβαμπ έξω από την περιοχή, πάνω από την εστία της ΑΕΛ.

22:01

73': Κίτρινη στον Μιχαηλίδη.

21:58

Διακοπή για νερό, σε 2' ξανά ματς.

21:56

69': Κίτρινη στον Πέλκα.

21:56

68': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά του Σβαμπ, η μπάλα απομακρύνεται.

21:55

68': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Γιαννούλης ωραία σέντρα από τα αριστερά, κεφαλιά Άκπομ, τεράστια απόκρουση από τον γκολκίπερ της ΑΕΛ και κόρνερ.

21:49

62': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Πέλκας σέντρα από τα δεξιά, ο Άκπομ μόνος μπροστά από την εστία, δεν βρίσκει την μπάλα για να κάνει το 2-0 και άουτ.

21:49

62': Σουτ συρτό Πέλκα από τα δεξιά, δεν έχει πρόβλημα ο Ναγκί.

21:46

59': Σουτ απέξω του Μιχαηλίδη, πολλά μέτρα άστοχο.

21:45

58': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά, πλασαριστά ο Πέλκας, η μπάλα χάνεται.

21:44

57': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Πλατέλλας στη θέση του Μιλοσάβλιεβιτς.

21:42

55': Κίτρινη στον Ελ Καντουρί.

21:40

53': Κίτρινη στον Μιχαήλ.

21:37

50': Σουτ Πέλκα, άουτ, υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

21:36

49': Κίτρινη στον Τρούγιτς.

21:35

Κόρνερ από τα δεξιά για τον ΠΑΟΚ, η μπάλα απομακρύνεται...

21:35

Ανακοίνωση διαμαρτυρίας της ΑΕΛ...
Τι αναφέρει: "Κύριε Τσαγκαράκη σε παρακαλούμε μετά το ματς να δεις τις 2 φάσεις που έδωσες κίτρινη κάρτα στον Σπαρβ και στον Ντουρμισάι και μετά να δεις πόσες κίτρινες καρτες έπρεπε να δώσεις στον Μιχαηλίδη για τα φάουλ στον Ντουρμισάι και τι χρώμα καρτα επρεπε να δωσεις στη γροθιά του Τζολη στο πρόσωπο του Σεσεροβιτς που δεν έδωσες ουτε καν φαόυλ.
Ελπίζουμε ο κ. Κλατενμπεργκ να αντιληφθεί σύντομα ότι στην Ελλάδα το μεγαλο πρόβλημα που το ποδόσφαιρο δεν πηγαίνει μπροστά είναι κυρίως οι διατητές που ανάλογα με το χρώμα και το όνομα της ομάδας σφυρίζουν διαφορετικά σε καθε περίπτωση.
Με τον κ. Τσαγκαράκη, τον γιο του γνωστού Τσαγκαράκη του παρελθόντος είχαμε το ίδιο πρόβλημα και στο παιχνίδι στην Ξάνθη περυσι που ενώ κερδίζαμε 0-1 εκτός έδρας, με ανύπαρκτες κίτρινες καρτες στα αμυντικά χαφ και στα στόπερ, μας οδήγησε σε αναγκαστικές αλλαγές στους καλύτερους μας παίκτες, με αποτέλεσμα να χάσουμε ένα δικό μας ματς και την έξοδο μας στην Ευρώπη".