2
22:01

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

22:01

Ο Παναθηναϊκός ολοκληρώνει με νίκη τη φετινή χρονιά επικρατώντας με 3-2 του ΟΦΗ.

21:59

Λήξη του αγώνα.

21:57

98': Ο Φιγκεϊρέντο εκτελεί το πέναλτι, ο Ξενόπουλος πέφτει στην αριστερή του γωνία και αποκρούει. Στην εξέλιξη της φάσης ο επιθετικός του ΟΦΗ αστοχεί σε κενή εστία.

21:56

Ο Κολοβέτσιος βρίσκει τη μπάλα με το χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή και ο Παπαδόπουλος δείχνει σωστά την άσπρη βούλα.

21:56

90+6': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ!

21:55

90+5': Σουτ του Κολοβού απέξω και αριστερά, πέφτει στη γωνία του και μπλοκάρει ο Γουάλεϊ.

21:51

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:49

90': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Φιγκεϊρέντο αμαρκάριστος παίρνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι αλλά η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.

21:49

89': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα αριστερά.

21:44

82': Ωραία προσπάθεια του Αλεξανδρόπουλου που γυρίζει τη μπάλα αλλά ο Περέα δεν καταφέρνει να σουτάρει...

21:40

79': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ και τέταρτη συνολικά. Στο ματς οι Σουρνάκης και Μίγγος για να μπουν οι Νοικοκυράκης και Ναμπί αντίστοιχα.

21:39

Δεν υπάρχει γκολ, παραμένει το 3-2.

21:38

Ελέγχεται μέσω VAR η φάση...

21:36

76': Σκοράρει ο ΟΦΗ με πλασέ του Δεληγιαννίδη από κοντά αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ στο ξεκίνημα της φάσης.

21:35

76': Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός, με τον Τζαβίδα να παίρνει τη θέση του Μπεκ.

21:31

71': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζουν οι γηπεδούχοι, τίποτα.

21:29

70': Συνέχεια στο παιχνίδι.

21:29

69': Διακοπή για νερό και ανάσες...

21:28

68': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό και τέταρτη συνολικά. Αθανασακόπουλος αντί Χατζηγιοβάνη και Περέα αντί Μακέντα.

21:27

67': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, τίποτα...

21:27

67': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ. Έξω ο Βαζ, μέσα ο Κοροβέσης

21:26

66': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ναμπί, στο τείχος και κόρνερ η μπάλα.

21:25

65': Από μία κίτρινη κάρτα σε Κολοβέτσιο και Βαζ που... αρπάχτηκαν.

21:24

64': Φάουλ για τον ΟΦΗ, σε πολύ καλή θέση. 4-5 μέτρα πίσω από το ημικύκλιο και λίγο αριστερά έχει στηθεί η μπάλα.

21:21

61': Βαφεάς αντί Βίκτορ η πρώτη αλλαγή του ΟΦΗ.

21:19

59': Κίτρινη κάρτα στον Σένκεφελντ.

21:18

58': Κόρνερ για τον ΟΦΗ από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

21:17

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Κολοβός αντικαθιστά τον Σερπέζη.

21:12

52': Μακρινό σουτ του Βαζ, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ξενόπουλου.

21:09

50': Γέμισμα του Βαζ από τα δεξιά, η μπάλα περνάει παράλληλα με την εστία του Ξενόπουλου...

21:05

46': Σέντρα στο β' μέρος.

21:04

Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Αλεξανδρόπουλος αντί Κουρμπέλη.

20:50

Χορταστικό ματς στο ΟΑΚΑ με πέντε γκολ, ευκαιρίες και τη μπάλα να πηγαίνει πάνω - κάτω.

20:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - ΟΦΗ 3-2.

20:48

45'+4': Σουτ του Μακέντα, αποκρούει με τα πόδια ο Γουάλεϊ. Ως μη γενόμενη όμως η φάση καθώς υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Ιταλός επιθετικός του Παναθηναϊκού.

20:46

45+2': Δυνατό σουτ του Νέιρα έξω από την περιοχή, απογειώνεται και αποκρούει σε κόρνερ ο Ξενόπουλος που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:46

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:45

45': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, με τον Φιγκεϊρέντο να κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ εκτός περιοχής και αριστερά, σημαδεύοντας την απέναντι γωνία, αλλά αστοχεί για πολύ λίγο.

20:44

Χαμηλή σέντρα του Μσκέντα από τα αριστερά και ο Χατζηγιοβάνης με πλασέ στο δεύτερο δοκάρι δίνει ξανά το προβάδιμα στην ομάδα του! 3-2 το «τριφύλλι».

20:42

42': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:41

40': Ο Ναμπί γυρίζει μέσα στην περιοχή και σουτάρει αλλά ο Ξενόπουλος μπλοκάρει.

20:40

Τέσσερα γκολ στο ΟΑΚΑ, και δεν είμαστε καν στο 40'.

20:39

Ο Ζαγαρίτης παρεμποδίζει τον Φιγκεϊρέντο, αλλά η μπάλα να φτάνει στον αμαρκάριστο Βαζ που με πλασέ από το ύψος του πέναλτι ισοφαρίζει σε 2-2.

20:38

38': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:35

Παράλληλο γύρισμα του Χατζηγιοβάνη από τα δεξιά, ο Γουάλεϊ δεν μπορεί να συγκρατήσει τη μπάλα, ο Μακέντα παίρνει το... ριμπάουντ και με πλασέ δεν δυσκολεύεται να γράψει το 2-1.

20:35

35': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:32

Μετράει κανονικά το γκολ τελικά και... 1-1.

20:30

Περιμένουμε το VAR καθώς υπάρχει υποψία οφσάιντ...

20:30

Ο Φιγκεϊρέντο πετάγεται στην πλάτη της άμυνας του Παναθηναϊκού, μετά από σέντρα του Δεήγιαννίδη από τα αριστερά, και σκοράρει με πλασέ.

20:29

29': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

20:27

Ο Κουρμπέλης πασάρει στον Μπεκ ο οποίος με σουτ από θέση μέσα αριστερά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

20:27

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:26

26': Ξεκινάει πάλι ο αγώνας.

20:25

24': Ήρθε η ώρα για το πρώτο cool break του αγώνα.

20:24

23': Ξαφνικό σουτ του Ναμπί, μπλοκάρει με ευκολία ο Ξενόπουλος.

20:23

22': Απειλεί ξανά ο ΟΦΗ. Μπαλιά προς τον Φιγκεϊρέντο ο οποίος προσπαθεί να κρεμάσει τον Ξενόπουλο, αυτός βρίσκει τη μπάλα, της κόβει την πορεία και ο Κολοβέτσιος προλαβαίνει να τη σταματήσει.

20:21

21': Ο Φιγκεϊρέντο συγκλίνει προς τα μέσα από τα αριστερά και εξαπολύει ένα δυνατό σουτ, αλλά η μπάλα φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια.

20:17

17': Μακρινό σουτ του Νέιρα, πάνω από την εστία του Ξενόπουλου.

20:15

15': Σηκώνονται οι δύο ποδοσφαιριστές, συνεχίζεται στο λεπτό ο αγώνας.

20:14

14': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες σε Σερπέζη και Βαζ που είχαν μία σύγκρουση και τραυματίστηκαν.

20:08

9': Νέα καλή στιγμή για τους Κρητικούς, με το σουτ του αφύλακτου Νέιρα λίγο έξω από την περιοχή να φεύγει άουτ.

20:07

8': Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα σουτάρει εκτός περιοχής, διώχνει ο Ξενόπουλος, ο Φιγκεϊρέντο προσπάθεί από κοντά να πλασάρει αλλά και πάλι ο Έλληνας γκολκίπερ λέει «όχι».

20:06

6': Ο Μπουζούκης βλέπει εκτός εστίας τον Γουάλεϊ και επιχειρεί τη λόμπα λίγο κάτω από το κέντρο το γηπέδου, αλλά η μπάλα περνά αρκετά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:03

2': Σουτ του Μπεκ μέσα από το ημικύκλιο, κόντρα και κόρνερ από τα αριστερά, που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:58

Οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές έκαναν ξεχωριστά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, τηρώντας τα πρωτόκολλα υγείας, και πλέον μετράμε αντίστροφα για τη σέντρα.

19:56

Απρόοπτο της τελευταίας στιγμής για τον ΟΦΗ, καθώς ο Κουτρουμπής ένιωσε ενοχλήσεις και την θέση του στην βασική ενδεκάδα θα πάρει ο Βίκτορ.

19:55

Η ομάδα βόλεϊ ανδρών του Παναθηναϊκού βραβεύτηκε προ ολίγου από τους Δημήτρη Σαραβάκο και Δημήτρη Κουρμπέλη για την κατάκτηση του φετινού πρωταθλήματος.

19:54

Αδιάφοροι είναι και οι Κρητικοί καθώς τερματίζουν έκτοι.

19:51

Οι «πράσινοι» ολοκληρώνουν τις υποχρεώσεις τους για τη φετινή σεζόν με ένα βαθμολογικά αδιάφορο παιχνίδι έχοντας κατακτήσει την τέταρτη θέση. Είναι μάλιστα το τελευταίο για την ομάδα υπό τις οδηγίες του Γιώργου Δώνη, έπειτα από δύο χρόνια και 77 ματς στον πάγκο της.

19:49

Η σέντρα στο ΟΑΚΑ είναι προγραμματισμένη για τις 20:00.

19:45

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Παναθηναϊκός - ΟΦΗ για τη 10η και τελευταία αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1.

Ξενόπουλος, Κολοβέτσιος, Σένκεφελντ, Κουρμπέλης, Θεοχάρης, Ζαγαρίτης, Σερπέζης, Μπουζούκης, Μπεκ, Χατζηγιοβάνης, Μακέντα.
Αναπ: Χριστογεώργος, Χατζηγιαννάκης, Κολοβός, Αθανασακόπουλος, Αλεξανδρόπουλος, Περέα, Καμπετσής, Τζαβίδας, Καραγιάννης.