Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο ΟΑΚΑ για το live, καλή συνέχεια.

Καλό αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ, που κρατά τη διαφορά στο +3 από την ΑΕΚ. Χαμένη της υπόθεσης η Ένωση.

23:37

Στο 90'+7 και... τέλος! Λήξη αναμέτρησης, ΑΕΚ - ΠΑΟΚ στο 0-0.

23:36

90'+6: Φάουλ για την ΑΕΚ στα 30 μέτρα, Λιβάγια σουτ, στο τείχος...

23:35

90'+5: Ο Λημνιός σε Εσίτι και εκείνος σε Στοχ, σουτ απέξω, καλό, πάνω από την εστία της ΑΕΚ.

23:32

90'+2: Κόρνερ με τον Βέρντε από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

23:32

90'+1: Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά του ημικύκλιου και λίγο έξω, ωραίο σουτ απευθείας του Βέρντε, δύσκολα με το ένα χέρι ο Πασχαλάκης.

23:31

Έξι τα λεπτά των καθυστερήσεων...

23:31

90': Κίτρινη στον Μιχαηλίδη.

23:26

86': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Λημνιός σε Στοχ, σουτ από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο δοκάρι του Μπάρκα.

23:25

85': Από καραμπόλα ο Πασχαλάκης διώχνει πάνω στον Αραούχο σε έξοδο με τις γροθιές και η μπάλα καταλήγει άουτ.

23:20

Έχει πάρει τα ηνία η ΑΕΚ με τον Καρέρα να τα παίζει όλα για όλα πλέον με ένα αμιγώς επιθετικογενές σχήμα πια.

23:19

79': Οφσάιντ ο Αραούχο, σωστή υπόδειξη.

23:18

Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ μετά από κόντρα σε σουτ Ολιβέιρα. Βέρντε στην εκτέλεση από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

23:16

77': Σουτ Λιβάγια απέξω, κόντρα και κόρνερ... Εκτελεί ο Βέρντε από τα αριστερά, διώχνει ο Πασχαλάκης.

23:16

76': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο στη θέση του Σιμόες.

23:14

74': Δύο αλλαγές μαζί για τον ΠΑΟΚ. Ο Στοχ αντί του Τζόλη, ο Λημνιός αντί του Μπίσεσβαρ.

23:14

73': Οφσάιντ ο Μαουρίτσιο. Σωστή υπόδειξη.

23:12

72': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα δεξιά, ο Ροντρίγκο στην εκτέλεση, κεφαλιά Βαρέλα, άουτ.

23:11

71': Ο Μάνταλος πέφτει μέσα στην περιοχή από μαρκάρισμα του Σβιντέρσκι. Δεν δίνει τίποτα ο ρέφερι. Υπάρχει επαφή χαμηλά, πάτημα στον αρχηγό της ΑΕΚ.

23:06

66': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι στη θέση του Άκπομ.

23:04

Διακοπή για νερό... Ματς ξανά στο δίλεπτο.

23:02

62': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ωραία πάσα Μάνταλου στον κενό χώρο σε Βέρντε, σουτ στην κίνηση από θέση μέσα αριστερά, εντυπωσιακά ο Πασχαλάκης διώχνει.

23:01

60': Γυριστό Βέρντε μέσα από την περιοχή, ψηλά άουτ.

22:59

59': Ο Μιχαηλίδης σουτ από τα 30 μέτρα και αριστερά, σε δεύτερο χρόνο ο Μπάρκας μαζεύει.

22:58

Πολύ καλύτερος ο ΠΑΟΚ στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου. Κυρίαρχοι οι Θεσσαλονικείς, έχουν πάρει το κέντρο...

22:56

55': Σέντρα Γιαννούλη, σουτ στην κίνηση Ροντρίγκο μέσα από την περιοχή, πολλά μέτρα άστοχο.

22:56

55': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Καλοτραβηγμένο σουτ Μαουρίτσιο με φάλτσα απέξω, ένα μέτρο από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα.

22:55

54': Ωραίο σουτ Τζόλη έξω από την περιοχή και δεξιά, άουτ.

22:51

51': Κόρνερ για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε στην εκτέλεση από τα αριστερά, σηκώνεται πιο ψηλά ο Ολιβέιρα, ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του ΠΑΟΚ.

22:48

48': Πρώτη αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε στη θέση του Τσιγκρίνσκι.

22:47

Πρόβλημα ο Τσιγκρίνσκι, μικρή διακοπή, στον προσαγωγό οι ενοχλήσεις... Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Ουκρανός στόπερ.

22:46

46': Έναρξη β' ημιχρόνου...