1
-
3
21:59

Η ΑΕΚ κερδίζει με 3-1 τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:58

Λήξη του αγώνα.

21:57

90+6': Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανάτζοβιτς.

21:56

90+5': Απειλεί ο Παναθηναϊκός, με τον Μπεκ να σεντράρει από τα δεξιά τη μπάλα να κοντράρει και να χτυπά στην εξωτερική πλευρά της δεξιάς κάθετης δοκού με τη συμβολή και του Μπάρκα και να καταλήγει κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:55

Ο Βέρντε εκτελεί το πέναλτι στα αριστερά, πέφτει δεξιά ο Διούδης και μέσα. 1-3 η ΑΕΚ!

21:55

90+4': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:53

Ο Κουρμπέλης βρίσκει με τον αγκώνα τον Αραούχο και τον ανατρέπει. Σωστή υπόδειξη.

21:53

90+3': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

21:53

90+2': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη, που διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:52

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:51

90': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ και τέταρτη συνολικά. Βέρντε αντί Μάνταλου και Σαμπανάτζοβιτς αντί Σιμόες.

21:48

89': Κάνει και την πέμπτη του αλλαγή ο Παναθηναϊκός με τον Μπουζούκη να δίνει τη θέση του στον Κολοβό.

21:45

84': Τέταρτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπεκ αντί Θεοχάρη.

21:41

81': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Λιβάγια, μέσα ο Οικονόμου.

21:40

80': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Λιβάγια περνάει κάθετα στον Σιμάνσκι, ο οποίος κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά αστοχεί.

21:39

78': Οφσάιντ ο Μπουζούκης, ήταν εκτεθειμένος.

21:38

77': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα δεξιά, σουτ του Χατζηγιοβάνη κόντρα στον Τσιγκρίνσκι και νέο κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

21:36

76': Σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Μάνταλου στο πρώτο δοκάρι, πέφτει και μπλοκάρει εύκολα ο Διούδης.

21:35

75': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός γηπέδου ο Ολιβέιρα για να μπει ο Αραούχο.

21:31

70: Χωρίς τη μεγάλη φάση το δεύτερο ημίχρονο, με την ΑΕΚ πάντως να πατά καλύτερα.

21:30

70': Ξεκινάει εκ νέου το παιχνίδι.

21:30

68': Διακοπή για ανάσες και νερό...

21:29

68': Κίτρινη κάρτα και στον Μακέντα για διαμαρτυρία.

21:28

67': Κίτρινη κάρτα στον Κολοβέτσιο για φάουλ στον Ολιβέιρα.

21:25

65': Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Χατζηγιοβάνης αντί Ανουάρ.

21:20

59': Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο για επικίνδυνη προβολή πάνω στον Ζαγαρίτη.

21:17

57': Μακρινό σουτ του Μπουζούκη, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:16

55': Συνέχεια στο ματς.

21:15

54': Πέφτει ξανά στο χόρτο ο Διούδης και νέα διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες. Πονάει ακόμα ο γκολκίπερ του Παναθηναϊκού και πιάνει τον ώμο του.

21:12

52': Ματς ξανά μετά από ένα λεπτό.

21:11

51': Μικρή διακοπή καθώς έχει τραυματιστεί ο Διούδης και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

21:09

49': Ο Μπουζούκης σουτάρει από δύσκολη θέση μέσα στην περιοχή και αριστερά, διώχνει ο Μπάρκας σε κόρνερ αλλά αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

21:08

48': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, διώχνει η άμυνα του Παναθηναϊκού.

21:06

21:05

Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Περέα να αντικαθιστά τον Καμπετσή και τον Σερπέζη τον Αλεξανδρόπουλο.

20:50

Η ΑΕΚ προηγείται με 1-2 του Παναθηναϊκού στην ανάπαυλα.

20:50

20:48

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:46

45': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με το συρτό σουτ του Μάνταλου έξω από την περιοχή να φεύγει λίγό δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Διούδη.

20:45

Φωνάζουν από την πλευρά του Παναθηναϊκού ότι ο σκόρερ τράβηξε από τη φανέλα τον αντίπαλό του. Φαίνεται να υπάρχει τράβηγμα, αλλά ήταν στιγμιαίο...

20:44

Ο Ολιβέιρα κλέβει από τον Κολοβέτσιο έξω από την περιοχή, βγαίνει φάτσα με τον Διούδη και με πλασέ σκοράρει για το 1-2.

20:44

43': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:43

42': Διαμαρτύρονται για πέναλτι οι παίκτες της ΑΕΚ, σε μαρκάρισμα πάνω στον Παουλίνιο. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.

20:40

40': Οφσάιντ ο Μακέντα, σωστή υπόδειξη.

20:40

39': Συνεχίζεται στο λεπτό ο αγώνας.

20:39

38': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Λόπες. Χτύπησε στο κεφάλι ο αριστερός μπακ της ΑΕΚ μετά από σύγκρουση με τον Μπουζούκη.

20:34

33': Φωνάζει ο Μακέντα για πέναλτι, από παρέμβαση του Παουλίνιο, αλλά δεν του έγινε.

20:33

32': Εκτελεί το κόρνερ ο Μπουζούκης, βγαίνει και μαζεύει ο Μπάρκας.

20:32

31': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Κάθετη μπαλιά του Μπουζούκη στον Καμπετσή, ο οποίος πλασάρει από θέση τετ α τετ αλλά ο Μπάρκας βρίσκει λίγο τη μπάλα με το πόδι και να παραχωρεί κόρνερ.

20:31

29': Ο Μακέντα φεύγει στην κόντρα, παταέι περιοχή, αλλά το σουτ του από τα αριστερά κόντραρει και καταλήγει σε πλάγιο.

20:28

26': Έχουμε ξανά ματς.

20:25

24': Ώρα για cooling break...

20:23

22': Συρτό σουτ του Σιμάνσκι από το ημικύκλιο, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Διούδης και μπλοκάρει.

20:19

Καλοτραβηγμένη σέντρα του Μπουζούκη από τα αριστερά, ο Κουρμπέλης πηδάει πιο ψηλά από όλους και με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

20:17

16': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

20:16

15': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Καμπετσής πλασάρει με το δεξί μέσα από την περιοχή και αριστερά, με τα πόδια σε κόρνερ ο Μπάρκας που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:14

Στα επίσημα του ΟΑΚΑ βρίσκεται και ο Γιάννης Αλαφούζος. Τελεταία φορά που ο μεγαλομέτοχος του «τριφυλλιού» έδωσε το παρών στο γήπεδο ήταν τον Οκτώβριο του 2017.

20:09

Στην εξέλιξη της εκτέλεσης του κόρνερ, ο Μάνταλος σεντράρει από τα δεξιά με το αριστερό, ο Τσιγκρίνσκι αφύλακτος στο ύψος της μικρής περιοχής παίρνει την κεφαλιά και σκοράρει για το 0-1.

20:08

8': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:08

7': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, η μπάλα περνά από όλους.

20:06

6': Ο Μάνταλος μονομαχεί με τον Κουρμπέλη και πέφτει στο έδαφος μέσα στη μεγάλη περιοχή, δεν υπάρχει απολύτως τίποτα.

20:03

2': Δυνατό, μονοκόμματο σουτ του Θεοχάρη μέσα από την περιοχή και δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

20:01

1': Έναρξη αγώνα...

19:58

«Πράσινοι», «κιτρινόμαυροι» και διαιτητές έκαναν ξεχωριστά την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο, τηρώντας τα απαραίτητα πρωτόκολλα υγείας, και πλέον είμαστε έτοιμοι για τη σέντρα.

19:55

Το πρώτο ματς ανάμεσα στις δύο ομάδες, στο μίνι πρωτάθλημα, είχε λήξει ισόπαλο με σκορ 1-1.

19:48

Τέταρτο με 52 βαθμούς το «τριφύλλι», τρίτη με 64 η Ένωση μετά και τη δικαίωση του ΠΑΟΚ από το CAS και την επιστροφή των 7 βαθμών που του είχαν αφαιρεθεί για το θέμα της πολυιδιοκτησίας.

19:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Παναθηναϊκός - ΑΕΚ, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Διούδης, Σένκεφελντ, Κουρμπέλης, Κολοβέτσιος, Θεοχάρης, Ζαγαρίτης, Ανουάρ, Αλεξανδρόπουλος, Μπουζούκης, Καμπετσής, Μακέντα.
Αναπ: Ξενόπουλος, Κολοβός, Χατζηγιοβάνης, Μπεκ, Αθανασακόπουλος, Σερπέζης, Περέα.
Μπάρκας, Παουλίνιο, Σβάρνας, Τσιγκρίνσκι, Λόπες, Σιμόες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Λιβάγια, Μάνταλος, Ολιβέιρα.
Αναπ: Τσιντώτας, Μπακάκης, Οικονόμου, Λάτσι, Βέρντε, Σαμπανάτζοβιτς, Μπότος, Αραούχο, Μαχαίρας.
Ρέφερι: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας) Βοηθοί: Πετρόπουλος (Αρκαδίας), Μπαλτάς (Αχαΐας) VAR: Φωτιάς (Πέλλας) ΑVAR: Τριανταφύλλου (Αρκαδίας) 4ος: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας)