0
23:29

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:28

Πετυχαίνοντας δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο η ΑΕΚ έφτασε στη νίκη απέναντι στον ΟΦΗ. Ολιβέιρα στο 19' και Σβάρνας στο 45' τα γκολ της νίκης για την Ένωση που φτάνει τους 65 βαθμούς και ξέφυγε τέσσερις από τον ΠΑΟΚ.

23:26

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΚ - ΟΦΗ 2-0.

23:25

90+4': Ο Βαζ εκτελεί φάουλ για τον ΟΦΗ, η μπάλα ψηλά άουτ.

23:21

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:18

Σαφώς καλύτερο από πλευράς θεάματος το δεύτερο ημίχρονο.

23:17

85': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι.

23:14

82': Κλείνει τις αλλαγές του και ο ΟΦΗ με τον νεαρό Σουρνάκη να περνά στο ματς αντί του Γιαννούλη.

23:13

81': Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ και παραλίγο γκολ από τον Σαμπανάτζοβιτς. Ο Αραούχο πασάρει στον Βέρντε που σουτάρει, ο Γουάλι αποκρούει και στην επαναφορά ο Σαμπανάτζοβιτς νέο σουτ, η μπάλα περνά άουτ.

23:12

80': Κλείνει τις αλλαγές της η ΑΕΚ με τον Τσιγκρίνσκι να περνά αντί του Κρίστισιτς και τον Σαμπανάτζοβιτς αντί του Μάνταλου.

23:11

79': Συρτό σουτ του Βαζ εκτός περιοχής, η μπάλα αρκετά άουτ από την εστία του Μπάρκα.

23:09

77': Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ και πάλι με τον Παουλίνιο που εντός περιοχής και πλάγια κάνει το σουτ, όμως ο Γουάλι αποκρούει και πάλι τη μπάλα.

23:06

74': Πολύ κοντά στο 3-0 η ΑΕΚ με τον Βέρντε να περνά την κάθετη στον Παουλίνιο που σουτάρει, ο Γουάλι σώζει την εστία του.

23:02

Επανέναρξη και πάλι του αγώνα...

23:01

Η ώρα του cooling break στο δεύτερο ημίχρονο...

23:01

69': Ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Φιγκεϊρέντο πασάρει στον Μπράουν, ο οποίος πλασάρει, όμως η μπάλα περνά πάνω από την εστία.

22:59

68': Ο Αραούχο επιχειρεί το σουτ, δεν είναι καλό και η μπάλα ψηλά άουτ.

22:58

67': Ανεκμετάλλευτο περνά το κόρνερ που εκτελεί ο Βέρντε.

22:57

66': Ο Βαζ εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα χάνεται και η ΑΕΚ βγαίνει στην επίθεση με τον Σιμάνσκι στον Βέρντε, αυτός στον Αραούχο σε θέση τετ-α-τετ με τον Γουάλι, με τα πόδια διώχνει σε κόρνερ ο κίπερ του ΟΦΗ.

22:56

65': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΗ! Πολύ ωραίο σουτ του Σακόρ για τον ΟΦΗ, ο Μπάρκας ενστικτωδώς διώχνει σε κόρνερ με τη μπάλα να βρίσκει και στο οριζόντιο.

22:55

Τελικό σκορ στην Τούμπα, ΠΑΟΚ - Παναθηναϊκός 0-0 κάτι που σημαίνει ότι αν παραμείνει η νίκη για την ΑΕΚ, η Ένωση θα πάει στο +4 από τους "ασπρόμαυρους".

22:51

60': Αλλαγή και για τον ΟΦΗ, ο Βαζ μπαίνει στο γήπεδο αντικαθιστά τον Ναμπί.

22:50

59': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο περνά στο ματς αντί του Ολιβέιρα και ο Σιμάνσκι αντί του Λιβάγια.

22:48

57': Ο Μάνταλος μαρκάρει αντικανονικά τον Γιαννούλη και βλέπει κίτρινη κάρτα.

22:46

55': Καλή σκέψη του Μάνταλου περνά κάθετη στον Ολιβέιρα, που όμως δεν κάνει καλό σουτ με τον Γουάλι να μπλοκάρει εύκολα.

22:43

52': Ωραία κίνηση και σουτ του Μεγιάδο που από μακριά κάνει το σουτ, ο Μπάρκας σε ετοιμότητα μπλοκάρει τη μπάλα.

22:40

49': Πρώτη κίτρινη και για την ΑΕΚ τη βλέπει ο Οικονόμου που μάρκαρε αντικανονικά τον Φιγκεϊρέντο.

22:37

Με τρεις αλλαγές ο ΟΦΗ στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους. Ο Νάστος περνά αντί του Περδίκη, ο Φιγκεϊρέντο αντί του Μάνου και ο Μεγιάδο αντί του Στάικου.

22:37

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.