-
2
21:14

21:12

Εύκολα κέρδισε ο ΠΑΟΚ τελικά, με 59 βαθμούς ξεφεύγει για την ώρα στο +3 από την ΑΕΚ στη 2η θέση.

21:11

90'+5: Λήξη αγώνα, 0-2.

21:09

90'+4: Μιχαηλίδης αντί Μάτος, πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

21:09

90'+3: Απευθείας εκτελεί το φάουλ ο Μαουρίσιο, ψηλά άουτ η μπάλα.

21:07

90'+1: Απευθείας κόκκινη στον Δεληζήση για φάουλ στον Άκπομ, που έβγαινε μόνος προ του Κουέστα. Με 10 μένει ο Άρης.

21:07

90'+1: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:03

87': Κίτρινη στον Πασχαλάκη για καθυστερήσεις.

21:01

86': Λημνιός αντί Μπίσεσβαρ, Τσιγγάρας αντί Στοχ, άλλες δύο αλλαγές για τον ΠΑΟΚ.

20:56

81': Να δύο αλλαγές τώρα από τον ΠΑΟΚ, Ροντρίγκο αντί Τζόλη, Άκπομ αντί Σβιντέρσκι.

20:54

79': Χωρίς αλλαγή ακόμη και οι δύο ομάδες!

20:48

72': Νέα σέντρα του Στοχ από αριστερά, ο Κουέστα εξουδετερώνει την κεφαλιά του Σβιντέρσκι.

20:46

71': Συνέχεια στο παιχνίδι.

20:45

69': Το διάλειμμα του β' ημιχρόνου για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:44

68': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, σέντρα του Στοχ από αριστερά στην αντεπίθεση, πλασέ στην κίνηση του Σβιντέρσκι και αποκρούει ο Κουέστα.

20:42

67': Ο Στοχ εκτελεί από δεξιά, δυνατή κεφαλιά του Μάτος, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:42

66': Κόρνερ κερδίζει ο Σβιντέρσκι από τον Δεληζήση.

20:41

65': Κίτρινη στον Τζόλη για διαμαρτυρία.

20:33

57': Κίτρινη στον Μπα για δυνατό φάουλ στον Γιαννούλη.

20:32

56': Μακρινό σουτ του Γκάμα, αρκετά άστοχο...

20:30

53': Καλύτερα έχει μπει ο Άρης στο β' ημίχρονο, αλλά δεν απειλεί για την ώρα.

20:22

46': Γύρισμα του Μαντσίνι από αριστερά, προβολή του Τόνσο, διώχνει σε κόρνερ ο Πασχαλάκης. Περνά χωρίς κάτι σημαντικό.

20:21

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

20:06

Εμφανώς ανώτερος ο ΠΑΟΚ, εκμεταλλεύεται τα τρανταχτά αμυντικά κενά του Άρη και έχει βάλει τις βάσεις για το διπλό.

20:05

45'+5: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-2.

20:05

Ο Μπίσεσβαρ κάνει την κάθετη πάσα στον εντελώς αφύλακτο Σβιντέρσκι, που με πλασέ εντός περιοχής γράφει το 0-2.

20:04

45'+4: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

20:03

45'+2: Μακρινό σουτ στην κίνηση από τον Σάσα, χωρίς τύχη.

20:01

45': Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

19:58

43': Εκτελεί ο Ματίγια το φάουλ, ο Πασχαλάκης απομακρύνει σε κόρνερ. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:57

42': Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Άρη από χέρι του Μπίσεσβαρ.

19:56

41': Δυνατό σουτ του Γκάμα από θέση έξω δεξιά, διώχνει δύσκολα ο Πασχαλάκης. Καλή στιγμή για τον Άρη.

19:55

40': Κίτρινη στον Σάσα γιατί πετά την μπάλα μακριά με νεύρα.

19:54

39': Το κόρνερ εκτελείται χαμηλά, ο Μπίσεσβαρ θα κάνει μια σέντρα από δεξιά, άστοχη κεφαλιά του Μαουρίσιο.

19:53

38': Κόρνερ παραχωρεί ο Κόρχουτ για τον ΠΑΟΚ.

19:51

Ο Στοχ εκτελεί το φάουλ από αριστερά, ολομόναχος ο Βαρέλα με δυνατή κεφαλιά βρίσκει δίχτυα για το 0-1.

19:51

36': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

19:50

35': Κίτρινη στον Τόνσο για φάουλ από πίσω στον Στοχ.

19:48

33': Σκληρό φάουλ του Ματίγια στον Εσίτι, επικίνδυνο παίξιμο και κίτρινη στον χαφ του Άρη.

19:45

30': Κόρνερ κερδίζει ο Ιντέγιε από τον Ίνγκασον, περνά χωρίς κάτι σημαντικό για τον Άρη.

19:43

28': Από το βολέ του Πασχαλάκη ο Σβιντέρσκι κερδίζει στη μονομαχία τον Μπα, αλλά κάνει πολύ κακό πλασέ και μπλοκάρει ο Κουέστα.

19:42

26': Συνέχεια στο παιχνίδι.

19:40

24': Ώρα για μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

19:38

22': Εκτελείται γρήγορα το κόρνερ, συρτό σουτ του Γκάμα από αριστερά της περιοχής, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Πασχαλάκης. Αυτό περνά ανεκμετάλλευτο.

19:37

22': Κόρνερ παραχωρεί ο Ίνγκασον για τον Άρη.

19:35

20': Δυνατό σουτ του Μάτος εκτός περιοχής, ψηλά άουτ η μπάλα.

19:32

17': Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας φάουλ από πλάγια αριστερά, άουτ.

19:31

15': Κίτρινη στον Μάτος για τράβηγμα της φανέλας του Γκάμα.

19:28

13': Ξανά παρών δηλώνει ο Κουέστα σε δυνατό σουτ του Γιαννούλη από θέση μέσα αριστερά.

19:25

10': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Με το κεφάλι ο Τζόλης τροφοδοτεί τον Μπίσεσβαρ, που θα νικηθεί στο τετ α τετ από τον Κουέστα.

19:19

4': Κίτρινη στον Μαουρίσιο για δυνατό φάουλ στον Ματίγια.

19:18

3': Σπουδαία απόκρουση του Κουέστα στην εκτέλεση του Σβιντέρσκι! Το 0-0 παραμένει.

19:16

1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΟΚ! Κάνει χέρι ο Μπα.

19:16

19:13

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες, από διαφορετικές πλευρές βέβαια, όπως επιτάσσει το υγειονομικό πρωτόκολλο για τον κορωνοϊό.

19:03

Στα δύο φετινά μεταξύ τους παιχνίδια για την κανονική περίοδο του πρωταθλήματος ο Άρης κέρδισε τις εντυπώσεις, φεύγοντας με το ισόπαλο 2-2 από την Τούμπα και επικρατώντας με το ευρύ 4-2 στην έδρα του.

18:59

Ο «Δικέφαλος του Βορρά», αντίθετα, έχει ανάγκη το διπλό, καθώς με 56 πόντους μοιράζεται τη 2η θέση με την ΑΕΚ, η 2η θέση που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

18:57

Για τους «κίτρινους» πρόκειται για ματς γοήτρου αυτό στο «Κλεάνθης Βικελίδης», αφού έχουν εξασφαλίσει τη συμμετοχή τους στο Γιουρόπα Λιγκ και με 38 βαθμούς είναι στην 5η θέση.

18:56

To ντέρμπι της Θεσσαλονίκης φέρνει τις δύο ομάδες να είναι απογοητευμένες από τον μεσοβδόμαδο αποκλεισμό τους στα ημιτελικά του Κυπέλλου από ΑΕΚ και Ολυμπιακό αντίστοιχα.

18:55

Kαλησπέρα σας, ο αγώνας του Άρη με τον ΠΑΟΚ για την 4η αγωνιστική των πλέι οφ της Σούπερ Λίγκας 1 ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

ΑΡΗΣ
Κουέστα, Ρόουζ, Κόρχουτ, Δεληζήσης, Μπα, Σάσα, Ματίγια, Μαντσίνι, Τόνσο, Γκάμα, Ιντέγιε.
Αναπ: Έμαν, Τσιλιγγίρης, Σούντγκρεν, Μπαγκαλιάνης, Μπακούτσης, Ντουάρτε, Ντιγκινί, Φετφατζίδης.
Πασχαλάκης, Μάτος, Γιαννούλης, Ίνγκασον, Βαρέλα, Εσίτι, Μαουρίσιο, Μπίσεσβαρ, Τζόλης, Στοχ, Σβιντέρσκι.
Αναπ: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Λημνιός, Λάμπρου, Άκπομ.
Διαιτητής: Τσβάγερ (Γερμανία). Βοηθοί: Σίφνερ (Γερμανία), Αχμίλερ (Γερμανία). 4ος: Τζήλος (Λάρισας). VAR: Στέγκεμαν (Γερμανία). AVAR: Μπούξμπαουμ (Ανατολικής Αττικής).