1
21:16

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:14

Ο Πανιώνιος κερδίζει με 2-1 την Ξάνθη, φτάνει τους 21 βαθμούς, όσους και ο Παναιτωλικός που έχει παιχνίδι περισσότερο, και βάζει φωτιά στη μάχη της παραμονής.

21:14

Λήξη του αγώνα.

21:13

90+8': Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά του Κασάδο, εντελώς άστοχη.

21:11

90+6': Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Γκαργαλατζίδη από θέση βολής, διώχνει σωτήρια σε κόρνερ ο Σαραμαντάς που δεν αποφέρει κάτι.

21:10

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Γκαργκαλατζίδη.

21:08

Ο Φοσέ εκτελεί το πέναλτι, ευστοχεί και μειώνει σε 2-1.

21:08

90+3': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Φοσέ εκτελεί το πέναλτι, ευστοχεί και μειώνει σε 2-1.

21:06

90+1': Ο Σαραμαντάς τραβάει από τη φανέλα τον Γκαργκαλατζίδη που ετοιμαζόταν να σουτάρει και τον ανατρέπει. Σωστή η υπόδειξη του Κομίνη που παίρνει και το ΟΚ από τους VARίστες. Και κίτρινη κάρτα στον αμυντικό του Πανιωνίου.

21:05

90+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ!

21:05

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:01

88': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Δούμτσιος αντί Τσιλούλη.

21:01

87': ΔΟΚΑΡΙ για την ΞΑΝΘΗ! Σέντρα του Ντε Αμορίμ από τα αριστερά, παρεμβαίνει ο Φοσέ, ο Στάρτζεον κάνει την προβολή από κοντά η μπάλα στο δοκάρι και έξω.

21:01

85': Κίτρινη κάρτα στον Μουλέν.

20:56

83': Σηκώνεται ο γκολκίπερ των γηπεδούχων και το ματς συνεχίζεται...

20:56

82': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Κότνικ.

20:54

80': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Έξω ο Μαξίμοβιτς, μέσα ο Ευαγγέλου.

20:53

79': Κίτρινη κάρτα στον Κασάδο για διαμαρτυρία.

20:53

Το εκτελεί ο Μουλέν, κεφαλιά Κασάδο, άστοχη.

20:52

78': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά.

20:52

78': Πέμπτη αλλαγή για την Ξάνθη. Φοσέ αντί Κάστρο.

20:51

77': Κίτρινη κάρτα στον Σταυρόπουλο.

20:46

72': Συνεχίζεται το ματς.

20:45

71': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:44

70': Εκτελεί απευθείας με το αριστερό ο Κασάδο, άουτ.

20:44

70': Φάουλ για την Ξάνθη σε καλή θέση, περίπου τρία μέτρα έξω από την περιοχή και δεξιά.

20:42

68': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Λυμπεράκης γυρίζει από τα δεξιά στον Άρτσε, που πλασάρει λίγο έξω από τη μικρή περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

20:41

67': Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη επειδή έβγαλε τη φανέλα του για να πανηγυρίσει.

20:40

Ο Μαξίμοβιτς εκτελεί το κόρνερ, πρώτη κεφαλιά του Ντομίνγκες στο δεύτερο δοκάρι και ο Τσιλούλης με κεφαλιά - ψαράκι από το μικρή περιοχή νικά τον Μπέντο για το 2-0.

20:40

66': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:39

65': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά.

20:38

65': Έχει πάρει μέτρα στο γήπεδο η ομάδα της Θράκης...

20:34

62': Τέταρτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Γκαργκαλατζίδης αντικαθιστά τον Μπαριέντος.

20:31

56': Αλλαγή για την Ξάνθη. Άρτσε αντί Παπαγεωργίου.

20:31

55': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Βγαίνει ο Λισγάρας, μπαίνει ο Σόσα.

20:29

55': Εκτελείται το κόρνερ, ο Κάστρο κάνει κάτι σαν... ψαλιδάκι αλλά αστοχεί.

20:28

54': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μουλέν εκτελεί το κόρνερ, σκαστή κεφαλιά από τον Κασάδο και ο Κότνικ με μεγάλη επέμβαση διώχνει σε νέο κόρνερ.

20:27

53': Φάουλ από τα αριστερά για την Ξάνθη κοντά στο σημαιάκι, το εκτελεί ο Μπαριέντος, ο Κότνικ εκτινάσσεται και με το ένα χέρι παραχωρεί κόρνερ.

20:26

51': Κούρσα του Τσιλούλη που φεύγει από τον Λισγάρα και παίρνει τον αριστερό διάδρομο, αλλά βγαίνει με τη μπάλα έξω, χωρίς να προλάβει να την γυρίσει.

20:21

46': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για φάουλ στον Τσιλούλη.

20:20

20:18

Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Στάρτζεον και Μουλέν αντί Τζουρίτσκοβιτς και Καμαρά αντίστοιχα.

20:04

Ο Πανιώνιος πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 1-0 της Ξάνθης χάρη στο γκολ του Μαξίμοβιτς στο 30'.

20:04

20:03

45+3': Ο Ντε Αμορίμ κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, με τις γροθιές διώχνει σε πλάγιο ο Κότνικ.

20:01

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:01

45': Κίτρινη κάρτα στον Κόρμπο για κλωτσιά στον Τζουρίτσκοβιτς.

19:57

41': Φάουλ - γέμισμα του Λυμπεράκη από τα αριστερά, σε δύο χρόνους μπλοκάρει ο Μπέντο.

19:53

37': Ο Λυμπεράκης σκοράρει από κοντά αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Τσεκ από το VAR καθώς ο Τσιλούλης φάνηκε να είναι οφσάιντ. Επαληθεύεται η απόφαση, ήταν πράγματι εκτεθειμένος. Παραμένει το 1-0.

19:49

34': Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ο Λυμπεράκης σουτάρει από το ύψος του ημικύκλιου και δεξιά, λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μπέντο η μπάλα.

19:45

Ο Λισγάρας δεν βλέπει τον Μπέντο, που έχει βγει σχεδόν στη γραμμή της μεγάλης περιοχής, ο Μαξίμοβιτς βλέπει τη μπάλα να κυλάει προς το τέρμα και την σπρώχνει στα άδεια δίχτυα. Ασυνεννοησία από τους δύο παίκτες της Ξάνθης και... 1-0.

19:45

30': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

19:42

27': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

19:41

26': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Τσιλούλης και Κόρμπος συνεργάζονται, ο δεύτερος πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Μπέντο αποκρούει.

19:39

24': Έχουμε ξανά παιχνίδι.

19:37

22': Ώρα για cooling break...

19:32

16': Σέντρα του Μπαριέντος από τα δεξιά, κεφαλιά Καρασαλίδη πάνω από τα δοκάρια.

19:31

15': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζει η Ξάνθη, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Κόρμπος. Στην εξέλιξη της φάσης, σέντρα του Ντε Αμορίμ, κεφαλιά Καρασαλίδη πάνω από τα δοκάρια.

19:28

13': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

19:27

12': Ο Ντε Αμορίμ μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, κάνει απανωτές ντρίμπλες, σουτάρει αλλά η μπάλα κοντράρει και απομακρύνεται.

19:24

10': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:24

9': Παράλληλη σέντρα - σουτ του Λυμπεράκη μέσα από την περιοχή και αριστερά, διώχνει ο Μπέντο.

19:22

6': Ο Ντομίνγκες κάνει λάθος, του κλέβει τη μπάλα ο Μπαριέντος που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής πάνω στον Σταυρόπουλο.

19:20

Συμπληρώθηκαν πέντε λεπτά αγώνα, με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους.

19:15

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:13

Όπως επιτάσσουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητές, ξεχωριστά, έκαναν την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:07

Συνεπώς η κατάκτηση του τριπόντου αποτελεί μονόδρομο για να μπορέσει μία από τις δύο ομάδες να παραμείνει στην πρώτη κατηγορία του ελληνικού πρωταθλήματος.

19:02

Στη 14η θέση της βαθμολογίας, με 18 βαθμούς, και ουραγοί βρίσκονται οι «κυανέρυθροι» ενώ οι Θρακιώτες είναι 12οι με 22.

18:56

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Πανιώνιος - Ξάνθη, στο πλαίσιο της 4ης αγωνιστικής των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.