0
23:30

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

23:29

Χωρίς νίκη συνεχίζουν στα πλέι οφ μετά την ισοπαλία χωρίς γκολ. Στους 47 πόντους οι "πράσινοι" στους 35 οι Κρητικοί. Δοκάρι με τον Μακέντα ο Παναθηναϊκός στο 58' και σωστά ακυρωθέν τέρμα με τον Καμπετσή στο 86'.

23:28

Λήξη της αναμέτρησης, 0-0 ΟΦΗ - Παναθηναϊκός.

23:27

90+6': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό εκτελεί ο Χατζηγιοβάνης στο πρώτο δοκάρι διώχνει ο Δεληγιαννίδης.

23:26

90+6': Κίτρινη κάρτα και στον Δεληγιαννίδη.

23:24

90+3': Βλέπει κίτρινη και ο Μπράουν για μαρκάρισμα στον Χατζηθεοδωρίδη.

23:23

90+2': Δεληγιαννίδης αντί Βαζ στην τέταρτη αλλαγή του ΟΦΗ.

23:22

90+1': Κίτρινη σε Μαρινάκη, Σένκεφελντ για αψιμαχία.

23:21

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα έξι θα είναι οι καθυστερήσεις.

23:20

89': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Στάικου η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

23:19

Για την ιστορία και μόνο ο Καμπετσής είχε σκοράρει.

23:18

Πάει ο ίδιος ο Καραντώνης να το δει και τελικά το ακυρώνει.

23:16

Θα εξεταστεί όμως το γκολ από το VAR για χέρι του Περέα στο ξεκίνημα της φάσης.

23:15

85': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ.

23:13

83': Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπουζούκης αφήνει τη θέση του στον Σερπέζη, ο Αγιούμπ στον Αλεξανδρόπουλο και ο Μακέντα στον Καμπετσή.

23:11

81': Εκτελεί ο Νέιρα το κόρνερ, ο Στάικος πιάνει το σουτ διώχνει με το κεφάλι ο Κολοβέτσιος.

23:11

81': Κόρνερ κερδίζει ο ΟΦΗ, το παραχωρεί ο Κολοβέτσιος μετά από σέντρα του Μπράουν.

23:10

Δέκα λεπτά ακόμα, το 0-0 εξακολουθεί να παραμένει...

23:09

79': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Νέιρα από τα αριστερά σεντράρει, ο Βαζ με τη μία το σουτ, όμως η μπάλα περνά πάνω από την εστία.

23:08

78': Πράγματι έχουμε αλλαγή με τον Περέα να εισέρχεται στον αγωνιστικό χώρο.

23:08

Εκτός αγώνα ο Θεοχάρης για τις πρώτες βοήθειες και θα πάμε σε αλλαγή.

23:05

Διακοπή στο ματς καθώς αντιμετωπίζει νέο πρόβλημα ο Θεοχάρης.

23:03

Στο ίδιο λεπτό κίτρινη κάρτα στον Ανουάρ για φάουλ στον Νέιρα. Πρώτη κίτρινη για παίκτη του Παναθηναϊκού.

23:03

73': Πρώτη φάση για τον ΟΦΗ στο δεύτερο μέρος με τον Στάικο να κάνει το μακρινό σουτ, η μπάλα δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη.

23:02

Επανέναρξη και πάλι στο ματς.

23:01

Και η ώρα για το cooling break του δευτέρου ημιχρόνου.

22:59

69': Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Στάικος περνά στο ματς αντί του Ναμπί και ο Μαρινάκης αντί του Κοροβέση.

22:55

65': Ο Μεγιάδο επιχειρεί την κάθετη στον Μάνο, ο Σένκεφελντ με προβολή διώχνει τον κίνδυνο.

22:53

63': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Ανουάρ αντί του Κολοβού.

22:53

Δεν αλλάζει κάτι, σωστά δεν μετρά το γκολ.

22:52

Πάντως η φάση ελέγχεται και μέσω του VAR

22:51

61': Σκοράρει ο Μακέντα αλλά το γκολ σωστά ακυρώνεται καθώς ο Ιταλός στράικερ είναι σε θέση οφσάιντ. Οριακά μεν, οφσάιντ δε ο επιθετικός των "πράσινων".

22:48

58': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Χατζηγιοβάνης από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Μακέντα πιάνει την κεφαλιά ο Γουάλι πάει να μπλοκάρει τη μπάλα, αυτή βρίσκει στο οριζόντιο και εν συνεχεία καταλήγει στα χέρια του. Τυχεροί εδώ οι Κρητικοί.

22:45

55': Επικίνδυνη σέντρα του Κοροβέση, ο Διούδης διώχνει με τις γροθιές.

22:43

Έχει μπει καλύτερα στο δεύτερο μέρος ο Παναθηναϊκός.

22:38

48': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό λίγο έξω από την περιοχή και αριστερά, ο Χατζηγιοβάνης το εκτελεί, η μπάλα καταλήγει άουτ.

22:36

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες. Θυμίζουμε βέβαια την αναγκαστική για τον ΟΦΗ στο 44' με τον Μάνο αντί του τραυματία Σεμέδο.