0
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:53

Η Ξάνθη κερδίζει με 1-0 τον Ατρόμητο με γκολ του Μπαριέντος στο 77'. Νίκη - χρυσάφι για τους γηπεδούχους, που προσπερνούν τον Παναιτωλικό στη 13η θέση της βαθμολογίας.

21:53

Λήξη του αγώνα.

21:50

90+4': Συνεχίζεται το ματς.

21:49

90+3': Έχει τραυματιστεί ο Μπέντο και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Μικρή διακοπή...

21:47

Έξι λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:46

90': Διπλή αλλαγή η Ξάνθη και πέμπτη συνολικά. Γκαργκαλατζίδης αντί Φοσέ και Θυμιάνης αντί Μπαριέντος.

21:42

86': Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη.

21:41

85': Πέμπτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Μανούσος, μέσα ο Ραμπέλο.

21:40

84': Σέντρα - σουτ του Ενσικουλού από τη γωνία της μεγάλης περιοχής αριστερά, διώχνει με δυσκολία ο Μπέντο.

21:36

81': Ούμπιντες αντί Νάτσου, Βέλλιος αντί Ανδρούτσου και Ντε Πο αντί Γιακουμάκη. Τριπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο και τέταρτη συνολικά.

21:36

79': Κόρνερ για τον Ατρόμητο απο τα αριστερά, κόντρες και ο Κασάδο διώχνει.

21:34

Ο Στάρτζεον περνά κάθετα στον Μπαριέντος που κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, ο Μανδάς χάνει τη μπάλα κάτω από το σώμα του και... μέσα. 1-0 οι γηπεδούχοι.

21:33

77': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

21:31

74': Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον.

21:25

70': Συνεχίζεται το παιχνίδι.

21:24

67': Διάλειμμα για ανάσες και νερό...

21:18

62': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Μουλέν εκτελεί απευθείας με φάλτσα το φάουλ, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Μανδά η μπάλα.

21:18

61': Φάουλ για την Ξάνθη αρκετά έξω από την περιοχή και αριστερά

21:16

60': Κόρνερ για τους Θρακιώτες από τα δεξιά, διώχνει ο Κατράνης.

21:14

58': Τρίτη αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Αμορίμ αντί Τζουρίτσκοβιτς.

21:13

57': Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Έξω ο Γκάλο, μέσα ο Ενσικουλού.

21:12

56': Κίτρινη κάρτα στον Γκάλο.

21:11

55': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων.

21:08

53': Διπλή αλλαγή για την Ξάνθη. Καμαρά αντί Τερκί και Μουλέν αντί Κοβάτσεβιτς.

21:08

52': Εκτελεί το κόρνερ ο Γκάλο, κεφαλιά του Γούτα στο ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ.

21:07

52': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά.

21:05

49': Κίτρινη κάρτα στον Κοβάτσεβιτς.

21:02

46': Κίτρινη κάρτα στον Τερκί.

21:02

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:47

Ξάνθη και Ατρόμητος στο 0-0, σε ένα κακό ποιοτικά πρώτο 45λεπτο.

20:46

20:45

45+1': Μακρινό σουτ από τον Νάτσο, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

20:44

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:38

39': Επίκινδυνο γέμισμα του Τζουρίτσκοβιτς σε εκτέλεση φάουλ κοντά στην πλάγια γραμμή δεξιά, δεν βρίσκει για λίγο τη μπάλα ο Φοσέ και ο Μανδάς μπλοκάρει.

20:35

36': Κίτρινη κάρτα στον Μπουσούλατζιτς.

20:33

35': Κερδίζουν κόρνερ οι γηπεδούχοι από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Λισγάρα.

20:29

31': Οφσάιντ ο Μπουσούλατζιτς, σωστή υπόδειξη.

20:25

Πρόβλημα στο χέρι αντιμετωπίζει ο δεύτερος βοηθός Κολοσιώνης. Έχει υποστεί εξάρθρωση ώμου αλλά για την ώρα συνεχίζει κανονικά...

20:24

26': Έχουμε ξανά παιχνίδι.

20:23

24': Μικρή διακοπή για δροσιστούν οι παίκτες...

20:17

17': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

20:13

14': Ο Τζουρίτσκοβιτς κάνει ένα μακρινό σουτ, κόντρα στον Ρισβάνη, δεν αιφνιδιάζεται ο Μανδάς που πέφτει και μπλοκάρει.

20:09

9': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο. Ο Γιακουμάκης πασάρει με το κεφάλι στον Ανδρούτσο, που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από πλάγια θέση αριστερά αλλά ο Μπέντο αποκρούει.

20:05

Πιο κινητικοί οι γηπεδούχοι στο πρώτο πεντάλεπτο...

20:02

1': Κόρνερ για την Ξανθη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:01

1': Ξεκινάει ο αγώνας...

19:56

Όπως ορίζουν τα υγεινομικά πρωτόκολλα, ξεχωριστά οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διαιτητήες κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Οι Περιστεριώτες από την άλλη, έχουν 34 βαθμούς και κυνηγούν τη νίκη για να προσπεράσουν στην έβδομη θέση τον Αστέρα Τρίπολης που έχει 33.

19:48

«Καίγονται» για το τρίποντο οι Θρακιώτες καθώς με 19 βαθμούς βρίσκονται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας και μόλις στο +1 από τον ουραγό Πανιώνιο.

19:45

Η αναμέτρηση ήταν προγραμματισμένο να διεξαχθεί στις 7 Ιουνίου, μετατέθηκε για τις 8 Ιουνίου αλλά τελικά αναβλήθηκε λόγω της αύξησης των κρουσμάτων κορωνοϊού στην ευρύτερη περιοχή της Ξάνθης.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του εξ αναβολής αγώνα της Ξάνθης με τον Ατρόμητο, για την 1η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.