1
21:52

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:52

Πολύ μεγάλο διπλό για τον Πανιώνιο που κερδίζει με 0-1 τη Λαμία, φτάνει τους 18 βαθμούς και πλησιάζει την Ξάνθη στο -1!

21:51

Λήξη του αγώνα.

21:50

90+5': Κίτρινη κάρτα στον Κότνικ για καθυστέρηση.

21:47

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:47

90+1': Κίτρινη κάρτα στον Μιλόγεβιτς.

21:46

90': Δεύτερη κίτρινη στον Βασιλόγιαννη που αποβάλλεται. Μένει με δέκα παίκτες η Λαμία.

21:40

83': Ευκαιρία για τη Λαμία. Μακρινό σουτ από τον Μπεχαράνο, εκτινάσσεται ο Κότνικ και διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:37

82': Τέταρτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης αντικαθιστά τον Μπιανκόνι που έχει πρόβλημα τραυματισμού.

21:37

82': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Μιλόγεβιτς αντί Οικονομίδη.

21:36

81': Από μία κίτρινη κάρτα σε Κόρμπο και Βασιλόγιαννη επειδή είχαν μία κοκορομαχία.

21:35

80': Πιέζει η Λαμία...

21:30

75': Το παιχνίδι έχει μεταφερθεί στην εστία του Πανιώνιου, με τους παίκτες του ωστόσο να είναι αλάνθαστοι αμυντικά και να κρατούν με ευκολία το προβάδισμά τους.

21:25

70': Έχουμε ξανά παιχνίδι...

21:24

69': Cooling break...

21:24

68': Μακρινό σουτ από τον Βιγιάλμπα, χωρίς τύχη.

21:22

67': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία που φτάνει τις τρεις στο ματς. Βασιλόγιαννης και Σάλιακας αντί Ρόμανιτς και Σκόνδρα αντίστοιχα.

21:20

66': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ.

21:19

64': Δεύτερη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γρίβας αντικαθιστά τον Μαξίμοβιτς.

21:18

62': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι.

21:17

60': Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

21:16

Παίρνει πίσω την απόφασή του ο ρέφερι έχοντας ενημερώθηκε προφανώς από τους VARίστες ότι δεν έγινε παράβαση. Κόρνερ λοιπόν...

21:15

59': Ο Ντομίνγκες ανατρέπει τον Σασί μέσα στην περιοχή και ο Παπαδόπουλος δίνει πέναλτι. Δεν υπάρχει απολύτως τίποτα, όμως, καθώς ο αμυντικός του Πανιωνίου βρήκε καθαρά τη μπάλα διώχνοντας σε κόρνερ.

21:11

55': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για φάουλ στον Οικονομίδη ενώ έβγαινε στην αντεπίθεση.

21:05

49': Ο Βιγιάλμπα κάνει ωραία ντρίμπλα και επιχειρεί ένα σουτ έξω από την περιοχή και δεξιά, με τη μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

21:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:48

Ο Πανιώνιος προηγείται με 0-1 της Λαμίας. Δίκαιο το προβάδισμα των Νεοσμυρνιωτών, ήταν ανώτεροι από τους γηπεδούχους.

20:47

20:46

45+2': Κίτρινη κάρτα και στον προπονητή της Λαμίας, Άκη Μάντζιο, επειδή διαμαρτυρήθηκε στον βοηθό Νατσιόπουλο.

20:44

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:44

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Λυμπεράκη για διαμαρτυρία.

20:41

43': Πρώτη αλλαγή και για τη Λαμία. Έξω ο Νιάσε, μέσα ο Σασί. Αλλαγή τακτικής από τον Άκη Μάντζιο.

20:36

39': Πρώτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, αναγκαστική. Ο Τσιλούλης δεν μπορεί να συνεχίσει και αφήνει τη θέση του στον Παπαγεωργίου.

20:34

36': Συνέχεια στο παιχνίδι μετά από περίπου ένα λεπτό.

20:33

35': Έχει τραυματιστεί ο Τσιλούλης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Μικρή διακοπή...

20:31

32': Ο Βάντερσον εκτελεί ένα φάουλ από τον άξονα, ο Ρόμανιτς παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά αστοχεί.

20:27

29': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, περνά από όλους η μπάλα και καταλήγει πλάγιο.

20:26

Ο Μαξίμοβιτς κερδίζει τη μπάλα στο κέντρο, κάνει την κάθετη για τον Τσιλούλη ο οποίος με άψογο τελείωμα, από το ίδιο σημείο που αστόχησε νωρίτερα, σκοράρει για το 0-1.

20:25

27': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΙΩΝΙΟ!

20:22

24': Συνέχεια στο ματς στο δίλεπτο.

20:21

22': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:18

19': Ο Λυμπεράκης παίζει το ένα-δύο με τον Μαξίμοβιτς, όμως το κοντρόλ του δεύτερου την ώρα που μπαίνει στην περιοχή δεν είναι καλό και ο Βύντρα τον κόβει.

20:14

Συμπληρώθηκαν 15 λεπτά αγώνα, Λαμία και Πανιώνιος πάντα στο 0-0.

20:09

10': Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:07

8': Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Τσιλούλης φεύγει στην κόντρα, πλασάρει από θέση μέσα δεξιά, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

20:04

5': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, ο Αντέτζο παραχωρεί νέο κόρνερ από την απέναντι πλευρά που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:03

Στο πρώτο πεντάλεπτο οι δύο ομάδες προσπαθούν να βρουν τα πατήματά τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:59

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:56

Ξεχωριστά, όπως δηλαδή επιτάσσουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, οι παίκτες των δύο ομάδων και οι διατητές κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Συννεφιασμένος ο καιρός στη Λαμία.

19:50

Στην ένατη θέση με 31 βαθμούς βρίσκονται οι Φθιώτες, δέκατοι τέταρτοι και ουραγοί με 15 οι «κυανέρυθροι».

19:44

Κεκλεισμένων των θυρών διεξάγεται και η συγκεκριμένη αναμέτρηση λόγω των μέτρων προστασίας από τον κορωνοϊό.

19:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα Λαμία - Πανιώνιος, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι άουτ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.