-
1
21:29

21:29

Σπουδαίο βήμα για την παραμονή στην κατηγορία κάνει ο Παναιτωλικός με αυτό το «Χ», με 21 βαθμούς κρατά το +2 από την Ξάνθη, που έμπλεξε για τα καλά, αν κι έχει βέβαια ματς λιγότερο.

21:28

90'+9: Λήξη του αγώνα, 1-1.

21:27

90'+8: Ο Στάρτζεον σουτάρει από πλάγια αριστερά, με το γόνατο διώχνει ο Φερνάντεθ, μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη.

21:23

90'+4: Λουσέρο αντί Μουνιέ, τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό.

21:21

90'+2: Διαγώνιο σουτ του Φοσέ από θέση μέσα δεξιά και μετά από δύο σερί κόρνερ για τους γηπεδούχους, άουτ.

21:20

90'+1: Σουτ του Στάρτζεον από επίκαιρη θέση, κόντρα στους αμυντικούς του Παναιτωλικού και κόρνερ.

21:20

90'+1: Οκτώ τα λεπτά των καθυστερήσεων.

21:19

90': Φασίδης αντί Κοβάτσεβιτς, Μουλέν αντί Μπαριέντος, άλλες δύο αλλαγές για την Ξάνθη.

21:17

88': Κίτρινη στον Στάρτζεον για σκληρό φάουλ στον Ντίας.

21:15

86': Ωραίο σουτ του Τερκί εκτός περιοχής, άουτ.

21:14

84': Κίτρινη στον Μπαΐροβιτς, που έφυγε στην... εξέδρα που κάθονταν οι συμπαίκτες του για να πανηγυρίσει.

21:13

Ο Μπαΐροβιτς με ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ νικά τον Άμπαντ, 1-1.

21:12

83': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:11

82': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει ο Μπαΐροβιτς από τον Λισγάρα.

21:10

81': Μπαΐροβιτς αντί Τσιγγάρα, δεύτερη αλλαγή για τους Αγρινιώτες.

21:06

77': Δύο αλλαγές για την Ξάνθη, Στάρτζεον αντί Τζουρίτσκοβιτς, Φοσέ αντί Ντε Αμορίμ.

21:01

72': Συνεχίζεται το παιχνίδι.

21:01

70': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Ντουάρτε αντί Άλβαρες.

20:59

70': Το μικρό διάλειμμα στο β' ημίχρονο για να δροσιστούν οι παίκτες.

20:58

69': Κόκκινη στον Κάστρο! Αποβάλλεται σωστά ο φορ της Ξάνθης για αντιαθλητικό χτύπημα στον Φερνάντεθ μετά από εκτέλεση κόρνερ. Ανόητη ενέργεια του Αργεντινού, θύμισε κίνηση καράτε!

20:51

Ο Τζουρίτσκοβιτς ξεγελά τον Φερνάντεθ, 1-0.

20:51

62': ΓΚΟΛ για την ΞΑΝΘΗ!

20:49

60': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΞΑΝΘΗ! Ο Διαμαντόπουλος καταλογίζει πέναλτι στο μαρκάρισμα του Ντάλσιο στον Ντε Αμορίμ. Ήταν δύσκολη φάση, η αλήθεια είναι.

20:48

59': Θα τη δει τη φάση ο ίδιος ο Διαμαντόπουλος.

20:47

57': Ο Ντε Αμορίμ πέφτει στην περιοχή, ίσως τον έχει βρει ο Ντάλσιο. Ο ρέφερι Διαμαντόπουλος περιμένει την υπόδειξη του VAR.

20:45

56': Κόρνερ παραχωρεί ο Μαλής για την Ξάνθη, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Τζουρίτσκοβιτς.

20:41

52': Σπουδαία ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, από λάθος απόκρουση του Λισγάρα ο Τσιγγάρας σουτάρει από κοντά και κάνει μεγάλη επέμβαση ο Άμπαντ.

20:34

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.