1
21:15

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:14

Βαθμούς και εντυπωσεις μοιραζονται Αστέρας Τρίπολης και Παναιτωλικός που αναδεικνύονται ισοπαλοι 1-1.

21:14

Λήξη της αναμέτρησης.

21:10

90+2': Πέμπτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Μπέλοκ, μέσα ο Αντζουλάς.

21:09

Πέντε λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:08

89': Οφσάιντ ο Ενσικουλού. σωστή υπόδειξη.

21:05

87': Τέταρτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μαρκ Φερνάντεθ αντί Λουίς Φερνάντεθ.

21:03

86': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο και πέμπτη συνολικά. Έξω Βέλλιος και Γκάλο, για να μπουν Γιακουμάκης και Ούμπιντες αντίστοιχα.

21:02

84': Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Γκάλο, μαζεύει άνετα ο Παπαδόπουλος.

21:01

83': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Ενσικουλού κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά.

20:57

79': Τρίτη αλλαγή για τους Αρκάδες. Ο Τζίμας αντικαθιστά τον Ντέλετιτς.

20:56

79': Νέο σουτ του Ντέλετις μέσα από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

20:54

76': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ντέλετιτς σουτάρει από μακριά με το αριστερό αλλά ο Μανδάς κάνει μεγάλη επέμβαση και διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:50

72': Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο.

20:48

71': Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο και τρίτη συνολικά. Ραμπέλο αντί Ανδρούτσου και Ενσικουλού αντί Μανούσου.

20:47

70': Αρχίζει ξανά το παιχνίδι.

20:46

68': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι ποδοσφαιριστές.

20:45

Ο Τασουλής γυρίζει μια μπάλα που φαινόταν χαμένη από τα αριστερά και ο Μανδάς αφού τη στέλνει στο δοκάρι, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.

20:44

66': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

20:43

65': Κίτρινη κάρτα στον Κατράνη.

20:38

60': Νέα εκτέλεση φάουλ του Γκάλο από τον άξονα, προβολή του Ρισβάνη και η μπάλα άουτ. Από το ριπλέι, πάντως, φάνηκε ότι ο στόπερ του Ατρομήτου ήταν εκτεθειμένος.

20:36

58': Συνέχεια στο ματς στο λεπτό.

20:35

57': Μίνι διακοπή. Έχει τραυματιστεί ο Μανούσος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες.

20:34

56': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζουν οι γηπεδούχοι, δίωχνει η άμυνα του Ατρομήτου.

20:33

55': Κίτρινη κάρτα στον Μπαένα για φάουλ από πίσω στον Λουίς Φερνάντεθ.

20:30

53': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά. Εκτελεστής ο Μπουσούλατζιτς, βγαίνει και μαζεύει εύκολα ο Παπαδόπουλος.

20:28

50': Σουτ του Μανούσου εκτός περιοχής και αριστερά με το εξωτερικό, χωρίς καμία τύχη.

20:26

48': Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, αργεί ο Ριέρα να τελειώσει τη φάση και απομακρύνει σωτήρια ο Κιβρακίδης

20:22

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:19

Διπλή αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Εκτός οι Σίτο και Μουνάφο, μέσα οι Ριέρα και Μπόρχα Φερνάντεθ αντίστοιχα.

20:05

Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι με σκορ 1-1. Προηγήθηκαν οι Αρκάδες με τον Πασαλίδη στο 33', απάντησαν οι φιλοξενούμενοι με τον Ρισβάνη στο 45'.

20:05

20:03

20:01

Ο Γκάλο εκτελεί ένα φάουλ με σέντρα από τα αριστερά, ο Ρισβάνης προλαβαίνει την έξοδο του Παπαδόπουλου και με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Περιστεριώτες.

20:01

45': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

19:55

39': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο.

19:53

37': Κίτρινη κάρτα στον Μπέλοκ.

19:51

36': Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Από τα αριστερά ο Κατράνης κάνει ωραία πάσα στον Μανούσο μέσα από την περιοχή, αυτός αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο αλλά το πλασέ που επιχειρεί φεύγει μόλις άουτ,

19:49

Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί γλυκά ένα φάουλ από τον άξονα, ο Πασαλίδης βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

19:49

33': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

19:46

30': Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη.

19:45

29': Νέα καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Ο Παπαδόπουλος κάνει λάθος στο ελεύθερο, ο Ανδρούτσος παίρνει τη μπάλα, αλλά ο Έλληνας γκολκίπερ διόρθωσε το λάθος του και μαζεύει τη μπάλα.

19:44

28': Ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Φάουλ - γέμισμα του Γκάλο από τον άξονα και δεξιά, ο Γούτας παίρνει την κεφαλιά από το ύψος του πέναλτι αλλά στέλνει τη μπάλα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Παπαδόπουλου.

19:42

27': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Χαρίσης δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά και αφήνει τη θέση του στον Μπαένα.

19:41

26': Μακρινό σουτ από τον Λουίς Φερνάντεθ, απελπιστικά άστοχο.

19:39

24': Συνεχίζεται το ματς.

19:39

23': Αποχωρεί υποβασταζόμενος από τον αγωνιστικό χώρο ο Χαρίσης, να δούμε αν μπορεί να συνεχίσει.

19:38

22': Cooling break...

19:37

22': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον τραυματία Χαρίση. Σφαδάζει ο μέσος του Ατρομήτυ, που πιάνει τον αριστερό του αστράγαλο.

19:36

20': Το εκτελεί απευθείας ο Ντέλετιτς, αλλά σημαδεύτει το τείχος.

19:35

20': Φάουλ για τον Αστέρα Τρίπολης, 5-6 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο δεξιά.

19:33

18': Σέντρα Τασουλή από τα αριστερά, τελευταία στιγμή βάζει το κεφάλι του ο Κατράνης και διώχνει.

19:28

12': Οι γηπεδούχοι έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του αγώνα, με τους Περιστεριώτες να προσπαθούν να χτυπήσουν στην κόντρα.

19:24

8': Κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μπαράλες στον Ρισβάνη.

19:22

7': Κίτρινη κάρτα στον Γούτα για φάουλ στον Μπαράλες.

19:21

6': Ο Μανούσος βγάζει μια παράλληλη μπαλιά από τα αριστερά για τον Βέλλιο, ο οποίος πλασάρει στην κίνηση από το ύψος της μικρής περιοχής αλλά δεν βρίσκει στόχο.

19:18

3': Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

19:17

2': Σέντρα του Ντέλετιτς από τα δεξιά, ο Μπαράλες τελειώνει τη φάση με κεφαλιά, όμως η μπάλα καταλήγει άουτ χωρίς ο Μανδάς να ανησυχήσει.

19:16

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:12

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και οι διαιτητές βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο ξεχωριστά, όπως δηλαδή ορίζουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

19:07

Από ισοπαλία 1-1 με αντίπαλο τη Λαμία στο Περιστέρι προέρχονται και οι «κυανόλευκοι», που είναι όγδοοι στην κατάταξη και στο -1 από τους Αρκάδες έχοντας και ένα ματς λιγότερο.

19:04

Την προηγούμενη αγωνιστική η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς, που βρίσκεται στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 34 βαθμούς, παραχώρησε εντός έδρας ισοπαλία 0-0 στον Πανιώνιο.

19:01

Άλλο ένα παιχνίδι που διεξάγεται, φυσικά, χωρίς την παρουσία κόσμου στις εξέδρες λόγω των μέτρων προστασίας από τον κορωνοϊό.

18:54

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Αστέρας Τρίπολης - Ατρόμητος, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Παπαδόπουλος, Κώτσιρας, Ματρικάρντι, Πασαλίδης, Τασουλής, Μουνάφο, Μπέλοκ, Ντέλετιτς, Σίτο, Λουίς Φερνάντεθ, Μπαράλες.
Αναπ: Μιχαήλ, Μαρκ Φερνάντεθ, Αντζουλάς, Κρέσπι, Ριέρα, Μπόρχα Φερνάντεθ, Χριστόπουλος, Τζίμας, Δουβίκας.