2
23:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:30

Η ΑΕΚ μένει στο 2-2 με τον Άρη στο ΟΑΚΑ, φτάνει τους 56 βαθμούς και πλείν ισοβαθμεί στη δεύτερη θέση με τον ΠΑΟΚ.

23:29

Λήξη του αγώνα.

23:27

90+3': Πάσα του Παουλίνιο στον Ολιβέιρα που εκτελεί με δύναμη από το ύψος της μικρής περιοχής και δεξιά, αποκρούει στη γωνία του ο Κουέστα.

23:25

Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

23:23

90': Μακρινό τεχνικό σουτ του Μαρτίνες, λίγο έξω από το δεξί αριστερό δοκάρι του Μπάρκα.

23:22

88': Κίτρινη κάρτα στον Σιμάνσκι.

23:21

87': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Παουλίνιο αντί Μπακάκη.

23:20

Ο Ολιβέιρα εκτελεί ψηλά στη δεξιά γωνία του Κουέστα και γράφει το 2-2.

23:20

86': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:19

Ο Τόνσο γκρεμίζει τον Ολιβέιρα και τον ρίχνει κάτω. Καθαρή παράβαση...

23:19

84': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

23:18

81': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης αντικαθιστά τον Βέρντε.

23:12

78': Σέντρα του Ολιβέιρα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά, κεφαλιά του Λόπες, μπλοκάρει ο Κουέστα.

23:11

77': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου.

23:10

Ο Τόνσο κάνει τη σέντρα από τα αριστερά, γυριστή κεφαλιά του Μαρτίνες στην απέναντι γωνία και... μέσα! 1-2 οι φιλοξενούμενοι.

23:09

75': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

23:08

74': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε εκτελεί απευθείας το φάουλ, ο Κουέστα εκτινάσσεται και αποκρούει εντυπωσιακά.

23:07

73': Φάουλ λίγο πίσω από το ημικύκλιο για την ΑΕΚ. Το κάνει ο Μπα στον Ολιβέιραι και αντικρίζει και την κίτρινη κάρτα.

23:05

71': Η άμυνα του Άρη γυρίζει παρακινδυνευμένα τη μπάλα στον Κουέστα, που πάει να τη διώξει, αυτή κοντράρει στον Αραούχο και φεύγει πολλά μέτρα άουτ.

23:03

69': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Χαμηλή σέντρα του Λόπες από τα αριστερά, πλασέ του Σιμάνσκι στην κίνηση από το πέναλτι, σύρριζα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα η μπάλα.

23:02

68': Έχουμε ξανά ματς.

23:01

67': Cooling break...

22:59

65': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, με φάλτσα το εκτελεί ο Γκάμα, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

22:57

Ο Μάνταλος κάνει το γύρισμα από τα αριστερά και ο Αραούχο κάνει με τη μία το πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, «τρυπάει» τον Κουέστα και σκοράρει για το 1-1.

22:56

63': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

22:53

60': Διπλή αλλαγή για τον Άρη και τέταρτη συνολικά. Μαρτίνες αντί Φετφατζίδη και Ντιγκινί αντί Ρόουζ.

22:52

59': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Λιβάγια, μέσα ο Ολιβέιρα.

22:49

Ο Γκάμα εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Μπάρκα, που πέφτει σωστά αλλά δεν μπορεί να αποκρούσει. 0-1 οι Θεσσαλονικείς.

22:49

55': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

22:48

54': Σωστή υπόδειξη, βλέπει και κίτρινη κάρτα ο αρχηγός της ΑΕΚ.

22:45

53': Πάει να δει το VAR ο Παπαπέτρου. Στο κόρνερ του Άρη, ο Μπάρκας μπλοκάρε τη μπάλα και στη συνέχεια ο Μάνταλος χωρίς κανέναν απολύτως λόγο κρατά τον Μπα και τον ρίχνει κάτω. Δίνει πέναλτι ο ρέφερι...

22:41

47': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά περνά δίχως κάποιο όφελος.

22:40

46': Σεντρα στο δεύτερο μέρος...

22:23

ΑΕΚ και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ. Ανώτερη η Ένωση, είχε 4 σημαντικές ευκαιρίες για να σκοράρει, ακίνδυνοι οι φιλοξενούμενοι που είδαν τους Βέλεθ και Σόουζα να γίνονται λόγω τραυματισμού.

22:23

22:19

45+3': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Από βολέ του Μπάρκα, η μπάλα φτάνει στον Αραούχο που ξεπερνάει στο σπριντ τον Μπα, μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει από πλάγια θέση αριστερά πολύ άσχημα, άουτ.

22:16

Επτά λεπτά οι καθυστερήσεις! Λογικές από τη στιγμή που υπήρξαν οι τραυματιστοί των παικτών του Άρη.

22:15

44': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Ματίγια, κατευθείαν στην αγκαλιά του Μπάρκα η μπάλα.

22:13

43': Ο Φετφατζίδης φτάνει με μία κούρσα έξω από την περιοχή της ΑΕΚ με τον Σβάρνα να τον σταματά αντικανονικά. Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη...

22:11

40': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Μάνταλος κάνει το γύρισμα από τα δεξιά, κόντρα στον Δεληζήση, η μπάλα καταλήγει στον Σιμάνσκι, ο οποίος πιάνει το πλασέ στην κίνηση από την γραμμή της περιοχής αλλά αστοχεί για μερικά... εκατοστά!

22:08

37': Κάθετη του Λιβάγια στον Μάνταλο, που βγαίνει τετ α τετ με τον Κουέστα, πλασάρει, ο Ισπανός γκολκίπερ αποκρούει και στη συνέχεια ο Βέρντε κάνει το σουτ που βρίσκει σε έναν ποδοσφαιριστή του Άρη και υπάρχει υποψία πέναλτι. Συνεχίζεται τελικά το ματς, αφού υπήρχε οφσάιντ! Υποδείχθηκε σωστά με τη βοήθεια των VARιστών.

22:07

36': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Βέρντε κάνει ένα δυνατό συρτό σουτ από μακριά, με τον Κουέστα να πέφτει στη δεξιά του γωνία και να διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:06

35': Αραούχο και Μπα είχαν μια αψιμαχία και δέχονται συστάσεις από τον Παπαπέτρου.

22:04

33': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, βγαίνει και μαζεύει ο Κουέστα.

22:01

30': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη και αυτη αναγκαστική. Έξω ο Σόουζα, μέσα ο Λάρσον.

21:59

28': Συνεχίζεται το παιχνίδι μετά από ένα τρίλεπτο.

21:57

27': Πρόβλημα για τον Σόουζα. Αποχωρεί με το ειδικό αμαξάκι και βγαίνει από το παιχνίδι. Θα έχουμε και δεύτερη αναγκαστική αλλαγή για τους Θεσσαλονικείς!

21:56

25': Δεληζήσης και Σόουζα έκαναν... τάκλιν ο ένας στον άλλον και έχουν τραυματιστεί. Δέχονται τις πρώτες βοήθειες.

21:55

24': Έχουμε ξανά παιχνίδι...

21:53

23': Μικρή διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες...

21:53

22': Εκτελείται το κόρνερ από τον Μάνταλο, διώχνει στο δεύτερο δοκάρι ο Τόνσο, ο Κρίστιτσιτς παίρνει το... ριμπάουντ και σουτάρει από το ημικύκλιο αλλά δεν βρίσκει στόχο.

21:52

21': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά.

21:51

21': Συρτό σουτ του Τόνσο έξω από την περιοχή και αριστερά, ακίνδυνο για τον Μπάρκα, άουτ.

21:48

Παιχνίδι με πολλά λάθη και μονομαχίες στο πρώτο τέταρτο.

21:43

13': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη, αναγκαστική. Μπα αντί Βέλεθ.

21:42

11': Συνεχίζεται η αναμέτρηση μετά από περίπου τρία λεπτά.

21:41

10': Σηκώνεται ο Ισπανός στόπερ αλλά περπατάει με το ζόρι. Δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αλλαγή.

21:39

8': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Βέλεθ. Του τοποθετεί πάγο στον αριστερό οπίσθιο μηριαίο το ιατρικό τιμ του.

21:36

6': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:34

4': Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Φάουλ - γέμισμα του Μάνταλου από τα αριστερά, ο Σβάρνας κάνει την κεφαλιά - πάσα, νέα κεφαλιά του Αραούχο από την μικρή περιοχή αλλά ο Κουέστα αποκρούει με υπερένταση.

21:33

3': Αγκωνιά του Λόπες στον Ματίγια σε μία διεκδίκηση της μπάλας στο χώρο του κέντρου, δεν βλέπει παράβαση ο Παπαπέτρου.

21:31

1': Ξεκινάει ο αγώνας...

21:29

Πρώτα οι παίκτες του Άρη, μετά αυτοί της ΑΕΚ και τελευταίοι οι διαιτητές βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο προκειμένου να τηρηθούν τα απαραίτητα ιατρικά πρωτόκολλα.

21:24

Οι Θεσσαλονικείς στον αντίποδα, που την προηγούμενη αγωνιστική ηττήθηκαν με 3-1 από τον Ολυμπιακό στο «Γ. Καραϊσκάκης», είναι πέμπτοι με 37.

21:18

Η Ένωση, που προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 2-0 κόντρα στον ΟΦΗ, βρίσκεται στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με 55 βαθμούς.

21:14

Και αυτό το παιχνίδι διεξάγεται χωρίς κόσμο στις εξέδρες λόγω των μέτρων πρόληψης κατά του κορωνοϊού.

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα δούμε την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΚ - Άρης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής των πλέι οφ της SL1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου, Σβάρνας, Λόπες, Κρίστιτσιτς, Σιμάνσκι, Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάγια, Αραούχο.
Αναπ: Τσιντώντας, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Παουλίνιο, Σαμπανάτζοβιτς, Σιμόες, Αλμπάνης, Ολιβέιρα, Μαχαίρας