2
24:07

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε μαζί μας, καλό ξημέρωμα από το a-sports.gr.

24:06

Η Νάπολι κερδίζει με 4-2 στα πέναλτι τη Γιουβέντους και κατακτά το Κύπελλο Ιταλίας για έκτη φορά στην ιστορία της.

24:05

Μίλικ για τη Νάπολι, στα δίχτυα. 4-2 και τέλος.

24:04

Ράμσεϊ. Ψύχραιμη εκτέλεση και μέσα! 3-2.

24:04

Μαξίμοβιτς, στο κέντρο της εστίας και ΓΚΟΛ! 3-1 η Νάπολι.

24:03

Μπονούτσι τώρα για τη Γιουβέντους, δοκάρι και μέσα! Μειώνουν οι Τορινέζοι σε 2-1.

24:02

Πολιτάνο για τη Νάπολι, στα δίχτυα. 2-0.

24:02

Ο Ντανίλο στο δεύτερο πέναλτι της Γιουβέντους. Άουτ, 0/2 η «Μεγάλη Κυρία».

24:01

Ινσίνιε για τη Νάπολι και μέσα! 1-0.

24:01

Ο Ντιμπάλα θα εκτελέσει πρώτος για τη Γιουβέντους. Αποκρούει ο Μερέτ.

23:57

Νάπολι και Γιουβέντους μένουν στο 0-0 και πλέον ο Κυπελλούχος Ιταλίας θα κριθεί στα πέναλτι.

23:55

Λήξη του αγώνα.

23:54

90+2': Τρομερή διπλή ευκαιρία για τη Νάπολι. Εκτελεί το κόρνερ ο Πολιτάνο, κεφαλιά του Μαξίμοβιτς, αποκρούει ασταθώς ο Μπουφόν και στην επαναφορά ο Ελμάς σουτάρει από κοντά στο δοκάρι.

23:53

90+2': Κόρνερ για τη Νάπολι από τα αριστερά.

23:53

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:50

88': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από τα αριστερά, τίποτα.

23:49

87': Πέμπτη αλλαγή για τη Νάπολι. Έξω ο Ζιελίνσκι, μέσα ο Ελμάς.

23:47

85': Τρίτη αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ο Ράμσεϊ αντικαθιστά τον Κουαντράδο.

23:45

84': Ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Πολιτάνο σεντράρει από τα δεξιά, ο Ινσίνιε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας στο δεύτερο δοκάρι, κοντρολάρει και σουτάρει αλλά αστοχεί.

23:45

83': Κίτρινη κάρτα στον Ντιμπάλα.

23:44

82': Ευκαιρία για τη Νάπολι. Σέντρα του Χισάι από τα αριστερά, κεφαλιά του Πολιτάνο, δεν αιφνιδιάζεται και μπλοκάρει ο Μπουφόν.

23:42

80': Διπλή αλλαγή για τη Νάπολι και τέταρτη συνολικά. Έξω ο Φαμπιάν Ρουίθ μέσα ο Άλαν, εκτός και ο Ρούι για να μπει ο Χισάι.

23:40

78': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από τα αριστερά, διώχνει ο Φαμπιάν Ρουίθ.

23:39

77': Κίτρινη κάρτα στον Ρούι.

23:36

74': Δεύτερη αλλαγή για τη Γιουβέντους. Έξω ο Πιάνιτς, μέσα ο Μπερναρντέσκι.

23:34

72': Ευκαιρία για τη Νάπολι. Ωραία προσποίηση από τον Πολιτάνο, που αφήνει τη μπάλα να περάσει, ο Μίλικ σουτάρει αμαρκάριστος από το πέναλτι αλλά αστοχεί.

23:30

68': Σουτ του Πολιτάνο με το αριστερό, λίγο έξω από την περιοχή, πέφτει και μαζεύει ο Μπουφόν.

23:29

66': Διπλή αλλαγή για τη Νάπολι. Πολιτάνο και Μίλικ αντί Καγιεχόν και Μέρτενς αντίστοιχα.

23:27

65': Πρώτη αλλαγή για τη Γιουβέντους. Ντανίλο αντί Ντάγκλας Κόστα.

23:27

64': Ο Μπονούτσι επιχειρεί ένα σουτ από μακριά, μπλοκάρει σταθερά ο Μερέτ.

23:25

63': Μακρινό σουτ του Ντιμπάλα, ψήλα πάνω από τα δοκάρια.

23:23

61': Ο Φαμπιάν Ρουίθ κάνει το σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή, αλλά δεν βρίσκει στόχο.

23:19

57': Νέα διακοπή για τραυματισμό του Ντέμε. Είναι καλά, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου και έχουμε ξανά ματς.

23:17

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι...

23:17

55': Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Άλεξ Σάντρο.

23:16

54': Ο Ρονάλντο φεύγει στην κόντρα, πασάρει στον Μπεντανκούρ που σουτάρει έξω από την περιοχή αλλά στέλνει τη μπάλα στα... πουλιά.

23:13

51': Κίτρινη κάρτα στον Μπονούτσι.

23:10

48': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από τα δεξιά, μακριά ο Ζιελίνσκι.

23:09

47': Σουτ του Ινσίνιε, άουτ. Ως μη γενόμενη η φάση αφού ο επιθετικός της Νάπολι υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ.

23:07

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

22:52

Οι «μπιανκονέρι» μπήκαν δυνατά στο ματς, οι Ναπολιτάνοι ισορρόπησαν στη συνέχεια και έχασαν μεγάλες ευκαιρίες για να σκοράρουν.

22:52

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, Νάπολι - Γιουβέντους στο 0-0.

22:50

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

22:46

42': Εκτελείται το κόρνερ, η μπάλα φτάνει στον Ινσίνιε που κάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή αλλά ο Μπουφόν κάνει νέα σπουδαία επέμβαση και παραχωρεί νέο κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:45

41': Νέα ευκαιρία για τη Νάπολι. Ο Ντέμε κερδίζει τις κόντρες και κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά αλλά ο Μπουφόν αποκρούει σε κόρνερ.

22:43

40': Ευκαιρία για τη Νάπολι. Σέντρα - σουτ του Ινσίνιε από τα αριστερά, η μπάλα πηγαίνει μέσα αλλά ο Άλεξ Σάντρο διώχνει σωτήρια με κεφαλιά.

22:42

38': Ο Πιάνιτς εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τον άξονα, ο Άλεξ Σάντρο παίρνει την κεφαλιά στο ύψος του πέναλτι αλλά είναι εντελώς άστοχη.

22:37

33': Γέμισμα του Κουαντράδο από τα δεξιά, ο Μαξίμοβιτς καθαρίζει, διώχνοντας με το κεφάλι.

22:35

Συμπληρώθηκε μισή ώρα στο Ολίμπικο, παραμένει το 0-0.

22:30

26': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

22:28

Εκπληκτική εκτέλεση φάουλ από τον Ινσίνιε, η μπάλα σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι της εστίας του Μπουφόν.

22:28

24': ΔΟΚΑΡΙ για τη ΝΑΠΟΛΙ!

22:27

23': Φάουλ για τη Νάπολι σε πολύ καλό σημείο, 4-5 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

22:24

20': Σουτ Μπεντανκούρ πίσω από το ημικύκλιο, σε ετοιμότητα ο Μερέτ, μπλοκάρει σε δύο χρόνους.

22:22

17': Είναι πολλά τα λάθη των Ναπολιτάνων. Να δούμε αν θα τα πληρώσουν...

22:18

14': Ζητουν πέναλτι οι τυπικά γηπεδούχοι για μαρκάρισμα του Άλεξ Σάντρο στον Ρούι. Δεν υπάρχει τίποτα απολύτως...

22:17

13': Κερδίζει κόρνερ από τα δεξιά η Νάπολι αλλά ο Μπεντανκούρ διώχνει στο πρώτο δοκάρι.

22:14

10': Μεγάλη πίεση στο ξεκίνημα από τους παίκτες της Γιουβέντους.

22:10

5': Ευκαιρία για τη Γιουβέντους. Από λάθος του Καγιεχόν στην άμυνα, ο Ντιμπάλα κλέβει, σπάει στον Ρόναλντο που σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής αλλά ο Μερέτ πέφτει και αποκρούει.

22:06

3': Κόρνερ για τη Γιουβέντους από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

22:04

1': Ξεκινάει ο τελικός...

22:02

Ενός λεπτού σιγή τώρα για τα θύματα του κορωνοϊού.

21:59

Αυτή τη στιγμή ακούγεται ο Εθνικός Ύμνος της Ιταλίας.

21:57

Να σημειώσουμε ότι σε περίπτωση ισοπαλίας στην κανονική διάρκεια, δεν θα υπάρξει παράταση αλλά οι δύο ομάδες θα πάνε κατευθείαν στη διαδικασία των πέναλτι.

21:56

Οι διαιτητές και οι παίκτες των δύο ομάδων μπαίνουν τώρα ξεχωριστά στον αγωνιστικό χώρο όπως ορίζουν τα απαραίτητα πρωτόκολλα υγείας.

21:53

Μαζί του στους αναπληρωματικούς και ο Καρνέζης καθώς προτιμήθηκε ο Μερέτ να υπερασπιστεί την εστία των τυπικά γηπεδούχων.

21:49

Ο προπονητής των Ναπολιτάνων, Τζενάρο Γκατούζο, αποφάσισε να αφήσει στον πάγκο τον Μανωλά και στη θέση του να βάλει τον Μαξίμοβιτς. Άλλωστε, ο Έλληνας κεντρικός αμυντικός προέρχεται από τραυματισμό.

21:48

Οι «παρτενοπέι» ψάχνουν το έκτο της ιστορίας ψάχνουν οι «παρτενοπέι», το δέκατο τέταρτο οι «μπιανκονέρι».

21:45

Στα ημιτελικά η Νάπολι απέκλεισε την Ίντερ ενώ η Γιουβέντους τη Μίλαν.

21:41

Το μεγάλο παιχνίδι διεξάγεται στο Ολίμπικο της Ρώμης κεκλεισμένων των θυρών λόγω του κορωνοϊού.

21:38

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελικού του Κυπέλλου Ιταλίας ανάμεσα στη Νάπολι και τη Γιουβέντους, η οποία ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.