0
21:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:52

Ο Παναιτωλικός κερδίζει με 3-0 την ΑΕΛ, φτάνει τους 20 βαθμούς και προσπερνάει την Ξάνθη, που έχει και ένα ματς λιγότερο, στη 12η θέση. Δίχως νίκη στα πλέι άουτ παραμένουν οι Θεσσαλοί.

21:52

Λήξη του αγώνα.

21:45

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:43

88': Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους από τα δεξιά, δεν φέρνει κάποιο όφελος.

21:41

86': Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό και τέταρτη στο ματς. Έξω ο Μουνιέ, μέσα ο Αριγίμπι έξω και ο Νταλσιο για να μπει ο Λουσέρο.

21:40

85': Πέμπτη αλλαγή για την ΑΕΛ. Λουφάκης αντί Τόρζε.

21:40

84': Φαλτσαριστό σουτ Ντάουντα από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έξω.

21:38

83': Οφσάιντ ο Ντάουντα, σωστό.

21:34

79': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Άλβαρες, μέσα ο Μιμίτο.

21:34

78': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ και τέταρτη συνολικά. Πινακάς αντί Μπούστος και Φιλίπ αντί Μούζεκ.

21:33

Ο Ρόσα ανοίγει δεξιά στον Μουνιέ που κάνει μία τρομερή λόμπα από το ύψος της περιοχής στο απέναντι παράθυρο και γράφει το 3-0. Φανταστικό γκολ από τον Γάλλο άσο.

21:32

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:30

75': Κίτρινη κάρτα στον Γκαζάλ.

21:28

72': Ο Μουνιέ επιχειρεί το πλασέ μέσα από την περιοχή και αριστερά, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα. Ως μη γενόμενη η φάση όμως καθώς ο άσος του Παναιτωλικού υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ. Πάντως, καλυπτόταν καθαρά...

21:25

70': Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα.

21:23

68': Και πάλι ματς μετά από ένα λεπτό.

21:22

67': Διακοπή για νερό...

21:20

65': Πλασέ του Άλβαρες μέσα από το ημικύκλιο, αρκετά πάνω από τα δοκάρια.

21:17

Ο Μουνιέ τροφοδοτεί με ωραία μπαλιά τον Ντάουντα ο οποίος κατεβάζει τη μπάλα και με δυνατό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή τη στέλνει στα δίχτυα για το 2-0.

21:16

61': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:16

60': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Κέβιν από τα αριστερά, ο Μουνιέ πιάνει ένα εντυπωσιακό βολ - πλανέ αλλά η μπάλα φεύγει μόλις άουτ.

21:13

58': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα αριστερά, περνά από όλους η μπάλα και καταλήγει άουτ.

21:12

57': Διπλή αλλαγή για την ΑΕΛ. Γκαζάλ αντί Σεσέροβιτς και Ασούμπρε αντί Βινίσιους.

21:09

Τραγικό λάθος του Μιχαήλ, που δεν κάνει καλό κοντρόλ έξω από την μεγάλη περιοχή της ΑΕΛ, ο Μουνιέ κλέβει, βγαίνει φάτσα με τον Κρίστινσον και πλασάρει εύστοχα για το 1-0.

21:08

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

21:08

52': Εκτελείται το κόρνερ, απομακρύνει ο Μιλοσάβλιεβιτς, μακριν΄΄ο σουτ του Ντάλσιο στη συνέχεια, εντελώς άστοχο.

21:07

52': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά.

21:05

Στο γήπεδο βρίσκεται τόσο ο μεγαλομέτοχος του Παναιτωλικού, Φώτης Κωστούλας, όσο και αυτός της ΑΕΛ, Αλέξης Κούγιας. Μάλιστα, οι δύο άνδρες είχαν τετ α τετ στην ανάπαυλα.

21:01

46': Σέντρα στο δεύτερο μέρος.

20:46

Παναιτωλικός και ΑΕΛ πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ.

20:45

20:44

45+2': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Εκτέλεση φάουλ του Μιλοσάβλιεβιτς από τα αριστερά, ο Παπάζογλου παίρνει την κεφαλιά προς το δεύτερο δοκάρι απ' όπου ο Μιχάηλ πλασάρει αλλά ο Φερνάντεθ μπλοκάρει πάνω στη γραμμή της εστίας.

20:43

45+1': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή για φάουλ στον Βινίσιους.

20:43

Δύο λεπτά ο έξτρα χρόνος.

20:41

44': Ο Ρόσα κάνει το πλασέ μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά στέλνει τη μπάλα άουτ.

20:39

43': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:34

37': Κόρνερ από τα αριστερά κερδίζουν οι γηπεδούχοι αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:29

32': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Μιλοσάβλιεβιτς πάνω στον Ντίας.

20:25

29': Διαγώνιο σουτ του Βινίσιους λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, πέφτει και μπλοκάρει τη μπάλα ο Φερνάντεθ.

20:20

24': Συνέχεια στο παιχνίδι...

20:19

23': Ήρθε η ώρα για το πρώτο cooling break του αγώνα.

20:19

22': Ο Ρόσα κατεβάζει τη μπάλα μέσα στη μεγάλη περιοχή και αριστερά, επιχειρεί ένα φαλτσαριστό σουτ αλλά δεν βρίσκει στόχο.

20:17

20': Νέο σουτ του Ντάλσιο πίσω από το ημικύκλιο, αρκετά μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κρίστινσον η μπάλα.

20:14

«Αρχίσαμε τα Σκουλάδικα… Κίτρινη κάρτα σε φάση που δεν υπάρχει καν φάουλ και η επαφή είναι με τον ώμο!», αναφέρει σε ανακοίνωσή της η ΑΕΛ με αφορμή το μαρκάρισμα του Τόρζε στον Κέβιν.

20:13

16': Μακρινό σουτ του Ντάλσιο, πολλά μέτρα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

20:11

14': Οφσάιντ ο Παπάζογλου, σωστή υπόδειξη.

20:08

12': Δεν μπορεί να συνεχίσει ο δεξιός μπακ του Παναιτωλικού και γίνεται αναγκαστική αλλαγή. Στη θέση του μπαίνει ο Τσιγγάρας.

20:07

10': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Τζανακάκη. Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς...

20:06

8': Οι Αγρινιώτες είναι αυτοί που κυκλοφορούν τη μπάλα στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

20:02

5': Κίτρινη κάρτα στον Τόρζε για μαρκάρισμα πάνω στον Κέβιν.

19:59

2': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, διώχνει τον κίνδυνο ο Μαλής.

19:57

1': Ξεκινάει το παιχνίδι.

19:54

Ξεχωριστά, τώρα, και όπως ορίζουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα, οι δύο ομάδες και οι διαιτητές κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:53

Στην πρεμιέρα του μίνι πρωταθλήματος και οι δύο ομάδες γνώρισαν την ήττα. Οι μεν Αγρινιώτες με 2-0 από τη Λαμία εκτός έδρας ενώ οι «βυσσινί» με 2-1 από τον Αστέρα Τρίπολης στο «AEL FC Arena».