1
21:29

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:27

Ατρόμητος και Λαμία αναδεικνύονται ισοπαλοι με σκορ 1-1. Στους 33 βαθμούς οι γηπεδούχοι, που πιάνουν τον Αστέρα Τρίπολης στην έβδομη θέση. Μία θέση πιο πίσω και στο -2 οι Φθιώτες.

21:27

Λήξη του αγώνα.

21:25

90+4': Πέμπτη αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Ρόμανιτς, μέσα ο Τζανετόπουλος.

21:25

Το εκτελεί ο Ούμπιντες, κεφαλιά Γούτα, πάνω από τα δοκάρια.

21:25

90+3': Πιέζει ο Ατρόμητος και κερδίζει νέο κόρνερ από τα δεξιά.

21:24

90+2': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:24

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:22

90': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα δεξιά, πρώτη κεφαλιά του Ρισβάνη, πάει να πιάσει δεύτερη ο Γούτας αλλά ο Κάχριμαν βγαίνει και μαζεύει.

21:21

89': Τέταρτη αλλαγή και για τη Λαμία, με τον Σάλιακα να αντικαθιστά τον Σασί.

21:19

87': Πέμπτη και τελευταία αλλαγή για τους γηπεδούχους. Γιακουμάκης αντί Μανούσου.

21:16

84': Ο Γκάλο εκτέλεσε με πάσα το κόρνερ για τον Μπουσούλατζιτς, πήρε ξανά τη μπάλα από τον συμπαίκτη του, σέντραρε, με τον Ρισβάνη να πιάνει την κεφαλιά αλλά να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Κάχριμαν.

21:16

84': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

21:15

84': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα αριστερά.

21:11

79': Κίτρινη κάρτα στον Σασί.

21:07

Μπήκαμε στο 75'. Δεν υπάρχει υποψία φάσης στο δεύτερο μέρος...

21:06

74': Τέταρτη αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ραμπέγιο αντί Ανδρούτσου.

21:03

71': Κίτρινη κάρτα στον βοηθό του Σάββα Παντελίδη, Άκη Βάβαλη, που άνοιξε έναν διάλογο με τον Άκη Μάντζιο.

21:01

68': Συνέχεια στην αναμέτρηση.

21:01

67': Ώρα για cooling break και τις απαραίτητες ανάσες...

20:57

65': Τρίτη αλλαγή και για τον Ατρόμητο. Βέλλιος αντί Ντε Πο.

20:55

63': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία και τρίτη συνολικά. Ο Μπεχαράνο αφήνει τη θέση του στον Μπιανκόνι και ο Βιγιάλμπα στον Μπουλούλη.

20:52

60': Φωνάζει για πέναλτι ο Βιγιάλμπα, σε τράβημα του Γούτα, αλλά δεν έχει δίκιο.

20:48

56': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή της Λαμίας, Άκη Μάντζιο, για διαμαρτυρία.

20:44

50': Πιο γρήγορα προσπαθεί να παίξει στην επανάληψη ο Ατρόμητος.

20:38

20:37

Διπλή αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ενσικουλού και Ούμπιντες αντί Νταβιώτη και Χαρίση αντίστοιχα.

20:36

Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Βασιλόγιαννης αντί Καραμάνου.

20:26

Ατρόμητος και Λαμία πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 1-1, σε ένα κακό ποιοτικά πρώτο μέρος.

20:23

20:21

Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Γκάλο, ο Κάχριμαν βρίσκει τη μπάλα αλλά δεν μπορεί να αποτρέψει την παραβίαση της εστίας του. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Περιστεριώτες.

20:21

45+5': ΓΚΟΛ για τον ΑΤΡΟΜΗΤΟ!

20:20

45+4': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο κερδίζει ο Κιβρακίδης από τον Σασί, 1-2 έξω από την περιοχή και αριστερά. Πάντως, από το ριπλέι δεν φάνηκε να υπάρχει παράβαση.

20:17

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:17

45': Μακρινό σουτ του Κιβρακίδη, χωρίς τύχη.

20:16

Ο Βιγιάλμπα εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα χτυπά στην πλάτη του Μανούσου, φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Σασί που γυρίζει στο ύψος του πέναλτι και ο αφύλακτος Αντέτζο με πλασέ σκοράρει για το 0-1.

20:15

43': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:15

43': Το εκτελεί ο Βιγιάλμπα, κι άλλο κόρνερ παραχωρούν οι γηπεδούχοι.

20:13

42': Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά, σε νέο κόρνερ ο Ντε Πο.

20:11

40': Συνεχίζεται το ματς στο λεπτό.

20:10

39': Μίνι διακοπή. Χτύπησε ο Ρισβάνης και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Κουτσαίνει ο στόπερ του Ατρομήτου.

20:09

38': Φάουλ - γέμισμα του Γκάλο από τα δεξιά, απευθείας πλάγιο άουτ από την απέναντι πλευρά η μπάλα.

20:04

33': Περιμένει την ενημέρωση και από τους VARίστες ο ρέφερι. Δεν βλέπουν παράβαση, συνέχεια στο ματς.

20:03

32': Το εκτελεί ο Γκάλο, στο έδαφος ο Ρισβάνης από μαρκάρισμα του Νιάσε, φωνάζουν για πέναλτι οι γηπεδούχοι. «Τίποτα» λέει ο Τάσης. Φαίνεται να υπάρχει ένα στιγμιαίο τράβηγμα της φανέλας.

20:03

32': Κόρνερ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά.

20:01

30': Οφσάιντ ο Σασί, σωστό.

19:57

26': Μακρινό, συρτό σουτ του Ρόμανιτς, αρκετά μέτρα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μανδά η μπάλα.

19:56

24': Συνέχεια στο παιχνίδι.

19:54

23': Μίνι διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες.

19:54

23': Σε θέση οφσάιντ ο Μπεχαράνο στην εκτέλεση του φάουλ από τον Βάντερσον. Σωστή υπόδειξη.

19:53

22': Φάουλ για τη Λαμία, αρκετά έξω από τη μεγάλη περιοχή και λίγο δεξιά.

19:49

17': Κίτρινη κάρτα στον Νιάσε για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Μανούσο.

19:47

16': Συνεχίζεται το ματς μετά από περίπου δύο λεπτά.

19:46

15': Μικρή διακοπή καθώς ο Βύντρα εχει ματώσει στο πρόσωπο και δέχεται τις περιποιήσεις του ιατρικού τιμ.

19:45

14': Κίτρινη κάρτα στον Μανούσο. Βρήκε με τον αγκώνα τον Βύντρα, σε μία διεκδίκηση της μπάλας, ο επιθετικός των γηπεδούχων.

19:41

9': Εκτελεί με γέμισμα το φάουλ ο Βραζιλιάνος άσος των γηπεδούχων, αλλά ο Καραμάνος απομακρύνει με το κεφάλι.

19:40

9': Φάουλ για τον Ατρόμητο από τα δεξιά, κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής. Πάνω στη μπάλα ο Γκάλο...

19:37

Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο στο Περιστέρι.

19:32

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:26

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων και οι διαιτητές βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο ξεχωριστά, όπως δηλαδή ορίζουν τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

19:24

Στον αντίποδα, οι Φθιώτες ξεκίνησαν με νίκη το μίνι πρωτάθλημα κερδίζοντας εντός έδρας με 2-0 τον Παναιτωλικό.

19:19

Αυτό είναι το πρώτο παιχνίδι των Περιστεριωτών στη μετά Covid-19 εποχή, καθώς εκείνο της πρεμιέρας με την Ξάνθη στα Πηγάδια αναβλήθηκε.

19:15

Ο αγώνας διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, στο πλαίσιο των μέτρων προφύλαξης από τον κορωνοϊό.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ατρόμητος - Λαμία για τη 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.