0
21:55

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

21:54

Σημαντική και δίκαιη νίκη για τη Λαμία φτάνει στο τρίποντο και ανεβαίνει στους 30 πόντους και πιάνει την ΑΕΛ, ενώ ο Παναιτωλικός παραμένει στους 17. Βιγιάλμπα στο 29' και Μπιανκόνι στο 78' τα γκολ των νικητών.

21:53

Λήξη της αναμέτρησης, Λαμία - Παναιτωλικός 2-0.

21:53

90+6': Ο Ρόσα στο κόρνερ, κεφαλιά του Ντουάρτε η μπάλα άουτ.

21:52

90+5': Σέντρα σουτ του Τζανακάκη, ο Αντέτζο παραχωρεί κόρνερ.

21:49

Τυπικά τα τελευταία λεπτά...

21:47

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

21:44

87': Κλείνει τις αλλαγές του ο Άκης Μάντζιος με τον Μπεχαράνο να αποχωρεί με πρόβλημα τραυματισμού και στη θέση του περνά ο Πλιάτσικας.

21:43

86': Πολύ ωραίο σουτ του Μπιανκόνι η μπάλα πάνω από την εστία.

21:42

85': Ωραίο σουτ του Ρόσα, η μπάλα βρίσκει στον Βύντρα και περνά κόρνερ.

21:40

83': Ντάουντα εκτός και Ντουάρτε περνά στο ματς...

21:36

Καθαρίζει το ματς η Λαμία καθώς φτάνει στο 2-0. Ο Μπεχαράνο στοπάρει ωραία τη μπάλα και την κατάλληλη στιγμή τη γυρνά στο ύψος του πέναλτι εκεί που ο Μπιανκόνι, δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του, με ιδανικό τελείωμα κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

21:35

78': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

21:33

76': Δημούτσος αντί Νιάσε και Μπιανκόνι αντί Βασιλόγιαννη στη διπλή αλλαγή του Μάντζιου από πλευράς Λαμίας.

21:32

75': Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης, ο Καραμάνος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

21:32

75': Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί το κόρνερ, ο Μαλής παραχωρεί νέο...

21:31

74': Ο Βασιλόγιαννης στο φάουλ και έχουμε κόρνερ.

21:31

74': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μαλής για μαρκάρισμα στον Καραμάνο.

21:28

71: Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό έξω ο Κέβιν και μέσα ο Λουσέρο, έξω ο Τσιγγάρας και περνά ο Αριγίμπι, ενώ η τελευταία αλλαγή είναι ο Μπαΐροβιτς, αντί του Μουνιέ.

21:26

Και η ώρα της διακοπής στο δεύτερο ημίχρονο για να δροσιστούν οι παίκτες...

21:25

Σωστά στημένη η Λαμία στον αγωνιστικό χώρο κρατά το 1-0 τη στιγμή που οι Αγρινιώτες ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης.

21:23

66: Κίτρινη κάρτα στον Μπουλούλη για μαρκάρισμα στον Τσιγγάρα.

21:15

58': Ο Ρόσα στο κόρνερ περνά παράλληλα με την εστία η μπάλα και καταλήγει πλάγιο.

21:14

57': Κίτρινη κάρτα για τον Σκόνδρα.

21:14

57': Σέντρα του Κέβιν προς την περιοχή της Λαμίας, ο Βάντερσον παραχωρεί κόρνερ.

21:12

55': Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Καραμάνος αντί του Αραβίδη και Μπουλούλης αντί του Βιγιάλμπα.

21:10

Μυικό πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο για τον φορ της Λαμίας που έκανε νόημα για αλλαγή.

21:09

52': Μικρή διακοπή στο ματς καθώς έχει τραυματιστεί ο Αραβίδης.

21:06

49': Σέντρα του Άλβαρεζ από τα δεξιά, κεφαλιά του Κέβιν η μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

21:02

46': Πρώτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Λιάβας στο ματς αντί του Σιέστεντ.

21:02

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

20:48

Ημίχρονο στο ΔΑΚ Λαμίας, δίκαια η ομώνυμη ομάδα προηγείται με 1-0 του Παναιτωλικού χάρις στο γκολ του Βιγιάλμπα, ένα λεπτό πριν το ημίωρο.

20:47

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Λαμία, 1-0 η τοπική ομάδα τον Παναιτωλικό.

20:45

45': Εκτέλεση φάουλ του Άλβαρες για τον Παναιτωλικό, ο Μαλής ψηλότερα από όλους στον αέρα με κεφαλιά στέλνει τη μπάλα ελάχιστα άουτ από το αριστερό δοκάρι.

20:45

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, δύο θα είναι οι καθυστερήσεις.

20:44

44': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό εκτελεί ο Ρόσα, διώχνει σε πλάγιο ο Βύντρα.

20:43

43': Ο Βιγιάλμπα αλλάζει ωραία τη μπάλα με τον Ρόμανιτς αυτός απέναντι από τον Φερνάντες από θέση μέσα δεξιά πλασάρει, η μπάλα άουτ.

20:42

42': Ο Ρόσα στο κόρνερ, κακή εκτίμηση του Κάχριμαν, ο Μαλής πιάνει το σουτ, όμως είναι κακό με τον γκολκίπερ της Λαμίας να μπλοκάρει.

20:41

41': Ωραία προσπάθεια και κοντινό σουτ του Ντάουντα, ο Κάχριμαν παραχωρεί κόρνερ προ του φορ του Παναιτωλικού.

20:38

38': Ο Κέβιν στην εκτέλεση του κόρνερ, κεφαλιά του Σιέστεντ, η μπάλα άουτ. Ζητά κόρνερ ο άσος των "καναρινιών", σωστά ο ρέφερι έδειξε άουτ.

20:38

38': Νέο κόρνερ κερδίζει ο Παναιτωλικός με προσπάθεια του Ντάουντα.

20:37

37': Ο Ρόσα στην εκτέλεση, ο Κάχριμαν αποκρούει με τις γροθιές.

20:36

36': Σέντρα σουτ του Ρόσα, ο Βύντρα παραχωρεί κόρνερ.

20:33

33': Δεύτερη ευκαιρία του Παναιτωλικού στο ματς ωραία προσπάθεια και σουτ του Τσιγγάρα η μπάλα περνά πάνω από την εστία του Κάχριμαν.

20:32

32': Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης το κόρνερ, δυνατή κεφαλιά του Νιάσε η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παναιτωλικού.

20:32

32': Ωραία προσπάθεια του Βιγιάλμπα που επιχειρεί από τα δεξιά το γύρισμα στην περιοχή, ο Μαλής παραχωρεί κόρνερ.

20:30

Ανοίγει το σκορ η Λαμία με τον Αραβίδη να φεύγει ωραία μπροστά από τον Μαλή που δεν μπορεί να τον σταματήσει, ο φορ των γηπεδούχων γυριζει τη μπάλα στον Βιγιάλμπα που με υποδειγματικό πλασέ κάνει το 1-0.

20:29

29': ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!

20:28

28': Ωραία κίνηση και σουτ από τον Ρόσα, η μπάλα παρότι κοντράρει στον Βύντρα δεν αιφνιδιάζει τον Κάχριμαν που αποκρούει.

20:25

Επανέναρξη και πάλι στην αναμέτρηση...

20:23

Διακοπή στα μισά του πρώτου μέρους για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων.

20:23

23': Βλέπει κίτρινη ο Ντάουντα για το φάουλ στον Αντέτζο.

20:22

22': Πρώτη φάση για τον Παναιτωλικό με τον Κέβιν να σεντράρει από τα αριστερά, ο Ντάουντα κάνει φάουλ στον Αντέτζο που βγήκε έγκαιρα πριν γίνει επικίνδυνος ο φορ του Παναιτωλικού.

20:15

15': Πρώτη τελική στο ματς είναι για τη Λαμία με τον Αραβίδη με κεφαλιά-πάσα να βρίσκει τον Βιγιάλμπα ο οποίος με κεφαλιά απειλεί, όμως ο Φερνάντες αποκρούει.

20:14

14': Ωραία σέντρα του Βασιλόγιαννη στην περιοχή, ο Αραβίδης αδρανεί και ο Μαλής διώχνει τον κίνδυνο.