1
23:35

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:35

ΑΕΚ και Παναθηναϊκός αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 1-1, στην πρεμιέρα των πλέι οφ. Η Ένωση φτάνει τον ΠΑΟΚ στη 2η θέση και τους 52 βαθμούς. Οι «πράσινοι» είναι στην 4η με 45 πόντους

23:34

Λήξη του αγώνα.

23:32

90+5': Οφσάιντ ο Αραούχο, σωστή υπόδειξη.

23:28

Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σιμάνσκι που έπεσε άσχημα στο έδαφος με το κεφάλι, σε μία μονομάχια με τον Νάγκι. Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

23:27

Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:23

87': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Αραούχο αντί Μάνταλου.

23:21

84': Φωνάζει ο Μάνταλος για σπρώξιμο του Γιόχανσον μέσα στην περιοχή. Δεν υπάρχει τίποτα...

23:15

78': Σουτ του Κρίστιτσιτς από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ψηλά άουτ.

23:14

77': Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μπουζούκης αντί Δώνη και Χατζηθεοδωρίδης αντί Χατζηγιοβάνη.

23:13

Ο Λιβάγια ελευθερώνεται μέσα στην περιοχή και αριστερά από το μαρκάρισμα του Γιόχανσον, γυρίζει το σώμα του και με συρτό σουτ γράφει το 1-1.

23:13

75': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

23:12

75': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Βέρντε, μέσα ο Κλωναρίδης.

23:11

75': Κίτρινη κάρτα στον Ινσούα για αγκωνιά στον Βράνιες.

23:08

71': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά. Εκτελείται με πάσα από τον Μάνταλο αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

23:08

69': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Ο Ανουάρ στη θέση του Ζαχίντ.

23:06

69': Συνέχεια στο παιχνίδι.

23:04

67': Ώρα για το δεύτερο cooling break.

23:04

67': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Ολιβέιρα αντί Σιμόες

23:03

Ο Νάγκι φεύγει από τα δεξιά, περνά με ωραία ενέργεια τον Σβάρνα και γυρίζει στον Μακέντα που πλασάρει από κοντά τον Μπάρκα και γράφει το 0-1.

23:02

65': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

22:58

61': Πολύ καλό μακρινό σουτ του Λόπες, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Διούδη η μπάλα.

22:56

60': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟ. Νάγκι αντί Αγιούμπ.

22:55

57': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Διούδης κάνει λάθος εκτίμηση, βγαίνει και ο Βέρντε πλασάρει σε κενή εστία, αλλά η μπάλα περνάει αρκετά άουτ.

22:51

Πάει να δει το VAR ο Τζήλος και ακυρώνει το γκολ. Υπήρξε όντως μαρκάρισμα χαμηλά.

22:51

Περιμένουμε τους VARίστες, υπάρχει υποψία για φάουλ του Γιόχανσον στον Λιβάγια στην αρχή της φάσης.

22:49

53': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Ο Zαχίντ γυρίζει τη μπάλα στον Μακέντα, Ο Μπάρκας κάνει λανθασμένη έξοδο και ο Μακέντα στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας.

22:48

51': Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για φάουλ στον Αγιούμπ.

22:47

50': Καλή στιγμή για την ΑΕΚ, με τον Λιβάγια να στριφογυρίζει και να σουτάρει με φάλτσα έξω από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Διούδης αποκρούει με δυσκολία. Στην εξέλιξη της φάσης ο Σιμάνσκι προσπάθησε να πάρει το... ριμπάουντα αλλά έκανε φάουλ στον Κολοβέτσιο.

22:42

46': Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές.

22:23

ΑΕΚ και Παναθηναϊκός πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι χωρίς γκολ. Κακό ματς στο ΟΑΚΑ, με τις δύο ομάδες να έχουν από μία καλή στιγμή.

22:23

22:22

45+3': Οφσάιντ ο Μπακάκης, ήταν εκτεθειμένος.

22:21

45+2': Μακρινό σουτ από τον Λιβάγια, πολλά μέτρα πάνω από την εστία η μπάλα.

22:20

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

22:17

43': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εκτελεί με σέντρα το φάουλ ο Αγιούμπ από τα δεξιά, αδύναμη κεφαλιά του Ινσούα στο δεύτερο δοκάρι, μπλοκάρει ο Μπάρκας.

22:16

42': Κίτρινη κάρτα στον Λόπες για κράτημα στον Γιόχανσον.

22:14

40': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα αλλά δεν αποφέρει κάτι.

22:11

37': Γέμισμα - φάουλ του Βέρντε από τα δεξιά, κεφαλιά του Βράνιες από το ύψος του πέναλτι πάνω από τα δοκάρια.

22:11

36': Δυνατό φάουλ για κάρτα του Κουρμπέλη στον Σιμόες. Του χαρίζεται ο Τζήλος. Αν του την έβγαζε θα ήταν η δεύτερη και θα αποβαλόταν.

22:09

35': Μακρινό και χαμηλό σουτ του Βέρντε, αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Διούδη.

22:08

34': Οφσάιντ ο Λιβάγια, σωστό.

22:07

33': Κίτρινη κάρτα στον Κουρμπέλη για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Κρίστιτσιτς.

21:59

26': Συνεχίζεται η αναμέτρηση.

21:58

Υπήρξε μια αψιμαχία ανάμεσα σε Βέρντε και Βράνιες. Μάλιστα, ο Ιταλός έπιασε από το λαιμό τον συμπαίκτη του! Τελικά τα πνεύματα ηρέμησαν μετά από παρέμβαση του Καρέρα που ζήτησε από τους παίκτες του να ζητήσουν συγγνώμη.

21:57

23': Μικρή διακοπή στο ΟΑΚΑ για να δροσιστούν οι παίκτες.

21:56

21': Εκτελεί ο Βέρντε, η μπάλα χτυπά στο τείχος και στη συνέχεια απομακρύνεται.

21:55

20': Φάουλ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, σαν κοντινό κόρνερ.

21:53

20': Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά αγώνα, με τον Παναθηναϊκό να είναι αυτός που κρατά περισσότερο τη μπάλα.

21:48

14': Ο Δώνης κάνει το σύρτο σουτ εκτός περιοχής, πέφτει στη δεξιά του γωνία και μπλοκάρει ο Μπάρκας.

21:43

8': Κάτι σαν... σουτ από τον Ινσούα έξω από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στην αγκαλιά του Μπάρκα.

21:39

4': Εκτελεί απευθείας το φάουλ ο Βέρντε, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών η μπάλα.

21:38

3': Φάουλ για την ΑΕΚ, λίγο έξω από τη πλάγια γραμμή της μεγάλης περιοχής και δεξιά.

21:35

1': Έναρξη αναμέτρησης...

21:33

Αυτή τη στιγμή οι παίκτες των δύο ομάδων γονατίζουν συμβολικά αποτίοντας φόρο τιμής στον Τζορτζ Φλόιντ που δολοφονήθηκε από αστυνομικούς στις ΗΠΑ. Παιρνούν έτσι το δικό τους μήνυμά τους κατά του ρατσισμού.

21:32

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των θυμάτων από τον κορωνοϊό.

21:31

Να σημειωθεί ότι, μετά από απόφαση της ΦΙΦΑ, κάθε ομάδα έχει δικαίωμα να κάνει μέχρι και πέντε αλλαγές.

21:30

Λόγω του κορωνοϊού και για να τηρηθούν οι... αποστάσεις, δεν γίνεται η καθιερωμένη είσοδος των δύο ομάδων και των διαιτητών στον αγωνιστικό χώρο. Μπάινουν τώρα όλοι ξεχωριστά και εννοείται χωρίς τη συνοδεία παιδιών. Τηρούνται, λοιπόν, τα υγειονομικά πρωτόκολλα.

21:20

Στην κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος κι οι δύο ομάδες κέρδισαν στην... έδρα τους. Στον πρώτο γύρο ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-2 ενώ στον δεύτερο η ΑΕΚ επιβλήθηκε με 1-0.