2
16:51

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό απόγευμα από το a-sports.gr.

16:49

Σπουδαίο «διπλό» (1-2) με ανατροπή για τον ΟΦΙ. Πηγαίνουν στους 37 βαθμούς οι Κρητικοί που πιάνουν τον Ιωνικό στη δεύτερη θέση.

16:49

Λήξη του αγώνα.

16:47

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Βογιατζή για καθυστέρηση.

16:46

90+2': Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΙ. Μπάμπης αντί Χιντζίδη.

16:45

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:41

86': Οφσάιντ ο Μηνάς, σωστό.

16:38

85': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΙ. Ανυφαντάκης αντί Χαντί.

16:38

84': Τρίτη αλλαγή για τη Βέροια. Ο Χαντζάρας αντικαθιστά τον Ταΐρη. Φουλ επίθεση από τον Κώστα Γεωργιάδη.

16:37

82': Σουτ του Χιντζίδη απέξω, κακό, άουτ.

16:34

79': Πρώτη αλλαγή για τον ΟΦΙ. Μηνάς αντί Αποστολόπουλου.

16:32

78': Τεράστια διπλή ευκαιρία για τη Βέροια! Εκτελεί το φάουλ ο Πασάς, η μπάλα σταματά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγκιολίδη και στην επαναφορά ο Κανούλας από το ένα μέτρο, σε κενή εστία, αστοχεί.

16:31

77': Φάουλ για τη Βέροια, σε εξαιρετική θέση. Εκατοστά έξω από τη μεγάλη περιοχή, μέσα στο ημικύκλιο, έχει στηθεί η μπάλα.

16:30

76': Κόρνερ για τους Κρητικούς από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:29

74': Δεύτερη αλλαγή για τη Βέροια. Αποσύρεται ο Παυλίδης, μπαίνει ο Κανούλας.

16:27

73': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

16:22

67': Πρώτη αλλαγή για τη Βέροια. Έξω ο Καραγιάννης, μέσα ο Σιμόνι.

16:20

Ο Κατσικοκέρης γυρίζει στον Αποστολόπουλο που πιάνει ένα δυνατό σουτ μέσα από το ημικύκλιο και σκοράρει για το 1-2. Γυρίζουν το ματς οι φιλοξενούμενοι.

16:20

66': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ!

16:19

65': Σουτ του Παυλίδη λίγο έξω από το ημικύκλιο, πάνω από τα δοκάρια.

16:15

61': Ευκαιρία για τον ΟΦΙ! Ο Αποστολόπουλος κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, ο Σκόνδρας πετάγεται στο πρώτο δοκάρι και κάνει την κεφαλιά, αλλά αστοχεί για λίγο.

16:15

60': Κίτρινη κάρτα στον Μαραγκό.

16:14

60': Σουτ του Βεργώνη έξω από την περιοχή και δεξιά, αρκετά άστοχο.

16:10

56': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, απομακρύνει ο Κατσικοκέρης.

16:09

Ο Χινττζίδης εκτελεί με σέντρα ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Χαντί παίρνει την κεφαλιά από το πέναλτι, ο Βοσνιάδης βρίσκει λίγο τη μπάλα, που στη συνέχεια χτυπά στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα. Ισοφαρίζουν σε 1-1 οι Κρητικοί.

16:08

54': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΙ!

16:07

53': Κίτρινη κάρτα στον Γεωργιάδη.

16:02

48': Σουτ του Πόζογλου από πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

16:01

Σέντρα στο β' μέρος.

15:45

Η Βέροια προηγείται με 1-0 του ΟΦΙ χάρη στο γκολ του Πασά στο 5', με τις δύο ομάδες να έχουν και από ένα δοκάρι.

15:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς έξτρα χρόνο.

15:42

42΄: ΔΟΚΑΡΙ για τη ΒΕΡΟΙΑ! Πονηρή σέντρα - σουτ του Πόζογλου από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα χτυπά στο δεξί κάθετο δοκάρι του Καραγκιολίδη, που στη συνέχεια τη μπλοκάρει.

15:40

41': Κόρνερ για τη Βέροια από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Βεργώνη.

15:36

37': Καλύτεροι οι Κρητικοί μετά το γκολ που δέχθηκαν, έχουν πάρει μέτρα στο γήπεδο.

15:35

36': Κόρνερ για τον ΟΦΙ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, γέμισμα, απομακρύνουν οι γηπεδούχοι.

15:30

31': Σέντρα του Πόζογλου από τα δεξιά, κεφαλιά του Μανιώτη από το ύψος του πέναλτι, άουτ.

15:28

29': Κίτρινη κάρτα στον Μάγκα.

15:27

28': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΟΦΙ! Εκτελείται το κόρνερ, ο Κατσικοκέρης προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, με τη μπάλα να πηγαίνει στο δεύτερο, απ' όπου ο Χούσι κάνει το γυριστό σουτ σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι.

15:26

27': Ευκαιρία για τον ΟΦΙ. Ο Αποστολόπουλος μπαίνει μέσα στην περιοχή από τα δεξιά, γυρίζει, ο Μαραγκός παρεμβάλλεται, ο Αναστασόπουλος ευνοείται και σουτάρει αλλά ο Βοσνιάδης εκτινάσσεται αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

15:25

26': Σουτ του Σκόνδρα απέξω, ψηλά πάνω από τα δοκάρια.

15:23

24': Φωνάζουν για πέναλτι οι φιλοξενούμενοι, σε μαρκάρισμα του Γεωργιάδη πάνω στον Αποστολόπουλο. Δεν φαίνεται να υπάρχει κάτι.

15:22

23': Εκτελεί απευθείας τελικά ο Χιντζίδης, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και καταλήτει κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

15:22

23': Φάουλ στον άξονα για τον ΟΦΙ, ευκαιρία για γέμισμα εδώ.

15:17

17': Κίτρινη κάρτα στον Ταΐρη.

15:15

16': Οφσάιντ ο Αποστολόπουλος, αλλά καλυπτόταν.

15:13

14': Οφσάιντ ο Κατσικοκέρης, ήταν εκτεθειμένος.

15:11

12': Ο Αποστολόπουλος ελευθερώνεται και κάνει ένα σουτ έξω από την περιοχή, αλλά η μπάλα φεύγει αρκετά δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Βοσνιάδη.

15:10

11': Οφσάιντ ο Χιντζίδης, ήταν εκτεθειμένος.

15:06

Κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, με τον Παυλίδη να πατά για τον Καραγιάννη που σεντράρει, ο Πόζογλου κάνει την κεφαλιά - πάσα για τον Πασά που εξ επαφής σπρώχνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

15:04

5': ΓΚΟΛ για τη ΒΕΡΟΙΑ!

15:02

2': Οφσάιντ ο Κατσικοκέρης, σωστή υπόδειξη.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:54

Ιδανικές για μπάλα οι συνθήκες στη Βέροια, με λιακάδα και τη θερμοκρασία στους 13 βαθμούς Κελσίου.

14:51

Η «Βασίλισσα του Βορρά» προέρχεται από εκτός έδρας νίκη με 2-4 επί του Θεσπρωτού ενώ οι φιλοξενούμενοι από το 1-0 επί του Ασπρόπυργου.

14:46

Και οι δύο ομάδες στοχεύουν μόνο στο «τρίποντο» ώστε να παραμείνουν «ζωντανές» στο κυνήγι της ανόδου, καθώς ισοβαθμούν στην τρίτη θέση της κατάταξης με 34 βαθμούς, όντας στο -3 από τον δεύτερο Ιωνικό και στο -6 από τον πρωτοπόρο ΑΟΤ.

14:42

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης Βέροια - Ο.Φ. Ιεράπετρας, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.