2
17:48

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

17:48

Ο ΠΑΣ Γιάννινα κερδίζει με 0-2 τον Πλατανιά. Παραμένουν στο +7 από τον δεύτερο Απόλλωνα Σμύρνης οι πρωτοπόροι του βαθμολογικού πίνακα.

17:48

Λήξη του αγώνα.

17:45

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.

17:43

89': Ευκαιρία για τον Πλατανιά. Ο Ρεθυθόπουλος σεντράρει από τα δεξιά, ο Γιούσης παίρνει την κεφαλιά αλλά η μπάλα φεύγει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

17:40

86': Κίτρινη κάρτα στον Παμλίδη για επικίνδυνο φάουλ στον Ρεβυθόπουλο.

17:39

85': Κίτρινη κάρτα στον Ρεβυθόπουλο.

17:38

84': Φωνές των γηπεδούχων για πέναλτι. Διαμαρτύρονται για χέρι του Μπουκουβάλα. Δεν υπάρχει παράβαση, ήταν κολλημένο το χέρι του παίκτη του ΠΑΣ Γιάννινα.

17:34

80': Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νικολιάς στη θέση του Καρτάλη.

17:32

78': Οφσάιντ ο Λουκίνας, σωστή υπόδειξη.

17:31

77': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Λέο, μέσα ο Ξύδας.

17:27

73': Με το που μπαίνει, ο Ποζατζίδης δέχεται την κίτρινη κάρτα καθώς τράβηξε από τη φανέλα τον Παντελάκη.

17:26

72': Τρίτη αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Βουκελάτος παραχωρεί τη θέση του στον Ποζατζίδη.

17:26

71': Σουτ του Βουκελάτου έξω από την περιχή και δεξιά, η μπάλα παίρνει ανάποδα φάλτσα και καταλήγει άουτ.

17:23

Σηκώνονται και οι δύο, είναι καλά, και το ματς συνεχίζεται στο λεπτό

17:22

67': Μικρή διακοπή, καθώς Χουτεσιώτης και Κόρτσταμ συγκρούστηκαν στον αέρα και έχουν πέσει στο χορτάρι.

17:18

64': Εκτέλεση φάουλ του Γιούση με σέντρα από τα δεξιά, κοντά στη γωνία της μεγάλης περιοχής, κεφαλιά Τσαμούρη στο ύψος του πέναλτι, ψηλά άουτ.

17:17

63': Διπλή αλλαγή για τον Πλατανιά. Λεϊρία αντί Παπουτσογιαννόπουλου και Λουκίνας αντί Κατσαρού.

17:17

63': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Έξω ο Κρίζμαν, μέσα ο Ελευθεριάδης.

17:11

Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Καρτάλη, που κερδίζει τις κόντρες, χορεύει Μπάμπη και Ρεβυθόπουλο και με ένα αριστερό διαγώνιο σουτ λίγο μέσα από την περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 0-2.

17:10

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:05

Ο Πλατανιάς έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

17:01

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

16:45

Καλύτερος ο ΠΑΣ Γιάννινα, προηγείται με 0-1 του Πλατανιά με γκολ του Παντελάκη στο 19'.

16:45

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

16:44

44': Κίτρινη κάρτα στον Μπάμπη.

16:39

40': Πιέζουν ψηλά οι γηπεδούχοι.

16:35

34': 48% - 52% υπέρ του ΠΑΣ Γιάννινα η κατοχή της μπάλας.

16:33

Συνεχίζεται η ροή του ματς, μετά από μερικά δευτερόλεπτα.

16:33

33': Μικρή διακοπή για να δέσει τα κορδόνια του ο Σκόνδρας.

16:29

29': Συρτό σουτ του Βουκελάτου αρκετά έξω από την περιοχή, μαζεύει εύκολα ο Χουτεσιώτης.

16:27

27': Ελέγχει πλήρως το ματς ο ΠΑΣ Γιάννινα μετά το γκολ που σημείωσε.

16:23

23': Κίτρινη κάρτα στον Βουκελάτο για φάουλ στον Παντελάκη.

16:21

22': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Παμλίδης αποφεύγει ωραία Κατσαρό και Παπουτσογιαννόπουλο από τα δεξιά, μπαίνει στην περιοχή και κάνει ένα σουτ με το εξωτερικό, με τη μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

16:20

21': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

16:19

Ο Αποστολόπουλος εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Παντελάκης προλαβαίνει την έξοδο του Πενταράκη και με κεφαλιά από τη μικρή περιοχή σκοράρει για το 0-1.

16:18

19': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

16:17

17': Καλή στιγμή για τον Πλατανιά, με τον Βουκελάτο να σουτάρει με δύναμη λίγο μέσα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά και τη μπάλα να φεύγει άουτ.

16:12

13': Μονοκόμματο σουτ Ρεβυθόπουλου μέσα από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής, εντελώς άστοχο.

16:11

12': Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα (για κράτημα στον Ρεβυθόπουλο).

16:10

Συμπληρώθηκαν 10 λεπτά αγώνα, με τους φιλοξενούμενους να έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων και να πιέζουν.

16:06

6': Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα από τα αριστερά. Εκτελείται με πάσα, σέντρα, απομακρύνει η άμυνα των γηπεδούχων.

16:05

6': Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Παμλίδης πατάει με τακουνάκι στον Αποστολόπουλο που κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά, όμως ο Τσαμούρης βάζει σωτήρια το σώμα του και σώζει τον Πλατανιά.

16:03

4': Ο Γιούσης μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει αλλά ο Παντελάκης του βάζει την κόντρα και διώχνει.

15:59

1': Έναρξη αναμέτρησης...

15:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

15:54

Οι Χανιώτες από την άλλη, που ηττήθηκαν με 1-0 από τη Δόξα Δράμας εκτός έδρας, είναι δωδέκατοι με 20 βαθμούς.

15:48

Ο «Άγιαξ της Ηπείρου», που την προηγούμενη αγωνιστική «σκόρπισε» στους «Ζωσιμάδες» τον Απόλλωνα Σμύρνης με 5-1 στο ντέρμπι κορυφής, βρίσκεται στην πρώτη θέση της κατάταξης με 40 βαθμούς.