2
19:09

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:07

Ο ΠΑΟΚ αν και αγχώθηκε τελικά πέρασε νικητής από τη Λάρισα με 2-1 και έφτασε τους 58 βαθμούς, έναντι 26 της μαχητικής ΑΕΛ. Ο Λημνιός στο 14' έκανε το 0-1, ο Αουγκούστο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου έκανε το 0-2, πριν μειώσει στο 67' σε 1-2 ο Ηλιάδης. Η ΑΕΛ, των 10 απουσιών στο σημερινό ματς, φωνάζει και για τη φάση του 34' στην οποία ζήτησε πέναλτι.

19:06

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 1-2.

19:03

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:03

90: Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκανσον για μαρκάρισμα στον Τόρζε.

19:01

87': Ο Τόρζε στο κόρνερ, ο Ασούμπρε δεν μπορεί να μπει στην πορεία της μπάλας με τον Βαρέλα να απομακρύνει.

19:01

87': Ο Μάτος παραχωρεί κόρνερ προ του Ασούμπρε.

18:58

85': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αμπέλ Φερέιρα με τον Ροντρίγκο να περνά στο ματς αντί του Λάμπρου.

18:57

84': Σε θέση οφσάιντ ο Παπάζογλου σωστή η απόφαση.

18:53

80': Σέντρα του Λάμπρου από τα δεξιά η μπάλα από τις κόντρες πάει στον Μάτος που σουτάρει αλλά η φάση σταματά για οφσάιντ, σωστή η υπόδειξη.

18:50

77': Δεύτερη αλλαγή και για την ΑΕΛ, ο νεαρός Πινακάς μπαίνει στο ματς αντί του Βινίσιους.

18:50

77': Εκτέλεση φάουλ του Ελ Καντουρί λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

18:49

76': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Άκπομ και στη θέση του ο Σφιντέρσκι

18:48

Έχει πάρει καλό ρυθμό το ματς με την ΑΕΛ να ψάχνει το 2-2 και τον "Δικέφαλο του Βορρά" το 1-3. Πάντως οι Λαρισαίοι είναι καλύτεροι.

18:43

70': Ο Τόρζε κερδίζει κόρνερ το εκτελεί ο ίδιος, η μπάλα από την απόκρουση πάει στον Σεσέροβιτς που από μακριά κάνει κακό σουτ που περνά πολύ μακριά άουτ.

18:41

Και νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι με την ΑΕΛ να μειώνει. Ο Τόρζε εκτελεί φάουλ από τα δεξιά και εκτός περιοχής, ο Μαουρίτσιο δεν μπορεί να απομακρύνει, η μπάλα φτάνει στον Ηλιάδη που με ένα ξερό σουτ τη στέλνει στα δίχτυα του Ζίβκοβιτς για το 1-2.

18:40

67': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

18:37

64': Ωραία προσπάθεια του Μούζεκ από τα αριστερά και σέντρα προς τον Παπάζογλου που πιάνει την κεφαλιά, αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

18:35

62': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, έξω ο Πέλκας και μέσα ο Ελ Καντουρί.

18:33

Δεκαπέντε λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθεί για το 0-3 ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΛ να μειώσει και να ξαναμπεί στο ματς.

18:32

59': Ο Τόρζε εκτελεί φάουλ για την ΑΕΛ, ο Μόρας δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά με τον Λάμπρου να απομακρύνει τη μπάλα.

18:29

56': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ. Σέντρα του Γιαννούλη από τα αριστερά και κεφαλιά του Πέλκα που προλαβαίνει στην έξοδο τον Κρίστινσον η μπάλα στην οριζόντια δοκό.

18:25

52': Κίτρινη κάρτα στον Μάρκοβιτς για φάουλ στον Άκπομ.

18:20

47': Γύρισμα από τον Τόρζε από τα δεξιά, δεν ακολουθεί κανείς την πορεία της μπάλας η οποία περνά άουτ.

18:19

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:05

Σε ένα παιχνίδι με καλό ρυθμό ο ΠΑΟΚ προηγείται με 0-2 της ΑΕΛ στο πρώτο ημίχρονο. Οι Θεσσαλονικείς βρήκαν γκολ νωρίς με τον Λημνιό στο 14' και έκαναν το 0-2 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με ένα πολύ ωραίο γκολ του Αουγκούστο.

18:04

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου ΑΕΛ - ΠΑΟΚ 0-2.

18:03

Απλοποιεί τα πράγματα ο "Δικέφαλος του Βορρά" ο οποίος φτάνει σε δεύτερο γκολ με τον Ντάγκλας Αουγκούστο να πιάνει μία βολίδα αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή και να στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Κρίστινσον για το 0-2.

18:02

45+2': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

18:01

Τρία λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

45+1': Πρώτη αλλαγή λοιπόν για την ΑΕΛ, ο Ηλιάδης στη θέση του Γκαζάλ του μεγάλου άτυχου των "βυσσινί".

17:58

44': Στο έδαφος ο Γκαζάλ και μίνι διακοπή στο ματς. Μόνος του βρέθηκε στο έδαφος και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ.

17:56

42': Μίνι διακοπή και συστάσεις του Γιοβάνοβιτς στον πάγκο του ΠΑΟΚ.

17:50

36': Θα πάει ο ίδιος ο Γιοβάνοβιτς να το δει στο VAR και δίνει "παίζετε".

17:48

34': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου για μαρκάρισμα στον Γιαννούλη.

17:48

34': Ο Τόρζε στη γωνία εκτελεί το κόρνερ η μπάλα βρίσκει σε Αουγκούστο και Μαουρίσιο. Αρχικά στο κεφάλι του πρώτου και εν συνεχεία στο χέρι του δεύτερου και καπάκι στο χέρι του τρίτου. Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι.

17:47

33': Ο Τόρζε βρίσκει τον Βινίσιους αυτός δεν μπορεί να σουτάρει καθώς ο Γιαννούλης παραχωρεί κόρνερ.

17:43

29': Ο Ζίβκοβιτς δίνει τη μπάλα στον Μαουρίτσιο, ο Γκαζάλ του την κλέβει πασάρει στον Βινίσιους που κάνει το σουτ εντός περιοχής για να διώξει σε πλάγιο ο Ίνγκανσον. Τραγική η άμυνα του ΠΑΟΚ στη φάση αυτή.

17:38

24': Ο Λάμπρου στο κόρνερ, ο Μαουρίτσιο την κεφαλιά, αλλά η φάση σταματά για φάουλ.

17:38

24': Ο Μάτος κάνει τη σέντρα διώχνει σε κόρνερ ο Μούζεκ.

17:36

22': Ο Παπάζογλου περνά τη κάθετη για τον Βινίσιους ο οποίος κάνει το σουτ από πλάγια δεξιά με τον Βαρέλα να βάζει την κόντρα και να κερδίζει το άουτ.

17:34

20': Σε θέση οφσάιντ ο Βινίσιους σωστή η υπόδειξη.

17:31

17': Πρώτη φάση για την ΑΕΛ από σέντρα του Ασούμπρε από τα αριστερά ο Βινίσιους πιάνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και ο Ζίβκοβιτς μπλοκάρει τη μπάλα.

17:29

Ανοίγει το σκορ στη Λάρισα και ο ΠΑΟΚ προηγείται. Από σέντρα του Μάτος από τα δεξιά, ο Λάμπρου πιάνει την κεφαλιά, με τη μπάλα να φτάνει στον Άκπομ ο οποίος με δεύτερη κεφαλιά βγάζει τον Λημνιό από τα αριστερά σε θέση βολής και εκείνος με πλασέ κάνει το 0-1.

17:28

14': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

17:25

11': Πολύ ωραία ενέργεια του Λημνιού από τα αριστερά ο οποίος ντριμπλάρει τον Μόρα "σπάει" τη μπάλα στην περιοχή, όμως ο Πέλκας με εξουδετερωμένο τον Κρίστινσον δεν μπορεί με προβολή να τη στείλει στα δίχτυα.

17:22

8': Ο Τόρζε στην εκτέλεση, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι με τον Μάτος να την απομακρύνει.

17:22

8': Ο Παπάζογλου εντός περιοχής πιάνει την κεφαλιά ο Ίνγκανσον παραχωρεί κόρνερ.

17:16

2': Ο Πέλκας αφήνει τη μπάλα για τον Γιαννούλη ο οποίος κάνει σέντρα σουτ από τη αριστερά, απευθείας άουτ η μπάλα.

17:15

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στη σέντρα ο ΠΑΟΚ.