1
18:53

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

18:52

Παναιτωλικός και ΑΕΚ αναδεικνύονται ισοπαλοι με σκορ 1-1. Μικρό προβάδισμα πρόκρισης για την Ένωση, εν όψει της ρεβάνς του ΟΑΚΑ, μετά και το εκτός έδρας γκολ.

18:51

Λήξη του αγώνα.

18:48

Τέσσερα λεπτά ο έξτρα χρόνος.

18:45

88': Κίτρινη κάρτα στον Αραούχο, έπεσε με παρατατεμάνο το πόδι πάνω στον Φερνάντεθ.

18:43

86': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Χριστόπουλος αντί Λιβάγια. Ντεμπούτο για τον 19χρονο φορ με την πρώτη ομάδα της Ένωσης.

18:42

85': Δοκάρι για την ΑΕΚ με τον Λιβάγια, αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.

18:41

84': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Κάθετη του Λιβάγια στον Σιμάνσκι, που πλασάρει μέσα από την περιοχή και αριστερά, μόλις άουτ η μπάλα.

18:37

81': Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντίας αφήνει τη θέση του στον Ταχάρ.

18:36

78': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγκρίνσκι.

18:34

77': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα, σέντρα Μάνταλου, βγαίνει και μαζεύει ο Φερνάντεθ.

18:33

76': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Τσιγγάρας αντί Τζανακάκη.

18:32

75': Κίτρινη κάρτα στον Ντάουντα.

18:30

73': Ο Χουλτ παίρνει χώρο και πιάνει ένα δυνατό σουτ από τη γωνία της μεγάλης περιοχής αριστερά, λίγο άουτ.

18:28

Πολλά λάθη στις μεταβιβάσεις από τους παίκτες της ΑΕΚ.

18:23

65': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Σιμάνσκι αντικαθιστά τον Σαμπανάτζοβιτς.

18:22

65': Μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου, μπλοκάρει ο Φερνάντεθ.

18:21

64': Κίτρινη κάρτα στον Μαρσιάλ.

18:20

63': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Έξω ο Μουνιέ, μέσα ο Άλβαρες.

18:19

62': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, διώχνει ο Μαρσιάλ.

18:17

Λάθος πάσα του Τσιγκρίνσκι στον άξονα, ο Ρόσα επωφελείται και περνά κάθετα στον Ντάουντα ο οποίος με δυνατό σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά ισοφαρίζει σε 1-1.

18:17

60': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!

18:15

58': Ο Μουνιέ κάνει την προβολή από κοντά, με τον Τσιντώτα να μπλοκάρει. Ως μη γενόμενη η φάση καθώς ο άσος του Παναιτωλικού ήταν εκτεθειμένος.

18:14

57': Ακόμα μία κίτρινη κάρτα, την βλέπει ο Σιμόες.

18:12

55': Κίτρινη κάρτα στον Μαλή τώρα για φάουλ στον Λιβάγια.

18:10

53': Κίτρινη κάρτα και στον Σβάρνα.

18:09

51': Κίτρινη κάρτα στον Σαμπανάτζοβιτς.

18:06

Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις του ιατρικού τιμ της ΑΕΚ, ο Αλμπάνης έχει υποστεί κάκωση στο γόνατο. Θα υποβληθεί σε εξετάσεις ο «κιτρινόμαυρος» άσος για να διαπιστωθεί με σιγουριά το μέγεθος του προβλήματος.

18:03

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

17:48

Η ΑΕΚ προηγείται με 0-1 του Παναιτωλικού χάρις στο γκολ του Σβάρνα στο 32'.

17:48

17:47

45+1': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Αραούχο από τα αριστερά κλέβει με τάκλιν από τον Μαρσιάλ, γυρίζει για τον Λιβάγια ο οποίος σουτάρει στην κίνηση από το πέναλτι και στέλνει τη μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Φερνάντεθ.

17:46

Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων

17:46

Έχει δυναμώσει για τα καλά η βροχή, για την ώρα ο αγωνιστικός χώρος είναι σε καλή κατάσταση.

17:44

44': Εκτελεί το κόρνερ ο Ρόσα, κεφαλιά του Ντίας από το ύψος του πέναλτι, μπλοκάρει ο Τσιντώτας.

17:44

43': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά.

17:41

41': Ο Αραούχο κοντρολάρει και κάνει το σουτ λίγο μέσα από την περιοχή και αριστερά, απελπιστικά άστοχο.

17:39

39': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:39

38': Μακρινό σουτ του Ντάλσιο, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Τσιντώτας.

17:37

36': Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό. Σέντρα του Μουνιέ από τα δεξιά, ανενόχλητος ο Κέβιν στο δεύτερο δοκάρι πιάνει το μονοκόμματο σουτ αλλά στέλνει τη μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

17:34

35': Κόρνερ για τον Παναιτωλικό από τα δεξιά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

17:33

Φάουλ - γέμισμα του Μάνταλου από τον άξονα, κεφαλιά - πάσα στο δεύτερο δοκάρι του Λιβάγια στον Σβάρνα ο οποίος από κοντά με το κεφάλι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

17:33

32': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

17:31

31': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Ρόσα.

17:29

Έχει αρχίσει να βρέχει στο Αγρίνιο.

17:26

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Ντίας.

17:24

23': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, αναγκαστική. Αραούχο αντί Αλμπάνη.

17:23

Συνεχίζεται το ματς στο λεπτό.

17:22

Αποχωρεί κουτσαίνοντας ο εξτρέμ της ΑΕΚ και θα γίνει αλλαγή.

17:21

20': Μικρή διακοπή, για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Αλμπάνη που αντιμετωπίζει πρόβλημα στο δεξί γόνατο.

17:18

18': Οφσάιντ ο Αλμπάνης, σωστό.

17:15

15': Νέο κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:11

11': Εκτελείται πλασαριστά, επικίνδυνη σέντρα - σουτ Μάνταλου, πέφτει στην αριστερή του γωνία ο Φερνάντεθ και απομακρύνει με δυσκολία.

17:11

10': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

17:09

9': Ο Βράνιες γεμίζει από τα δεξιά, κατευθείαν στα αγκαλιά του Φερνάντεθ η μπάλα.

17:07

Ελάχιστος ο κόσμος στο γήπεδο καθώς η ΠΑΕ Παναιτωλικός συνεχίζει την πολιτική της να μην διαθέτει απλά εισιτήρια. Χωρίς οπαδούς και η ΑΕΚ αφού υπάρχει το μέτρο της απαγόρευσης μετακίνησης φιλάθλων των φιλοξενούμενων.

17:03

3': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ του Βράνιες.

17:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

16:57

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

16:53

Συννεφιασμένος ο καιρός στο Αγρίνιο με ένα ελαφρύ αεράκι και τη θερμοκρασία στους 8 βαθμούς Κελσίου.

16:50

Όσον αφορά τα «καναρίνια», ξεπέρασαν το εμπόδιο του Πανιωνίου με δύο ισοπαλίες, 0-0 στο Αγρίνιο και 1-1 στη Νέα Σμύρνη.

16:47

Στη φάση των «16» η ΑΕΚ απέκλεισε τον Αστέρα Τρίπολης, αποσπώντας εκτός έδρας ισοπαλία 1-1 και κερδίζοντας τον με 2-0 στο ΟΑΚΑ.

16:44

Οι Αγρινιώτες από την άλλη, που στο πρωτάθλημα παλεύουν για να αποφύγουν τον υποβιβασμό και προέρχονται από ήττα με 2-1 από τον Αστέρας Τρίπολης στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», θα προσπαθήσουν να αποσπάσουν το θετικό αποτέλεσμα που θα τους δώσει προβάδισμα πρόκρισης στους «4».

16:42

Μετά το 0-1 επί του Ατρομήτου για την 22η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1, η Ένωση θέλει τη νίκη και στο Αγρίνιο ώστε να απλοποιήσει τα πράγματα εν όψει της ρεβάνς του ΟΑΚΑ.

16:41

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του πρώτου αγώνα για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδας ανάμεσα στον Παναιτωλικό και την ΑΕΚ, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Φερνάντεθ, Σιέστεντ, Μαρσιάλ, Μαλής, Τζανακάκης, Κέβιν, Ντίας, Ντάλσιο, Ρόσα, Μουνιέ, Ντάουντα
Αναπ: Γιαννακόπουλος, Ταχάρ, Μπαΐροβιτς, Τσιγγάρας, Άλβαρες, Λιάβας, Φυτόπουλος
Τσιντώτας, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Σβάρνας, Βασιλαντωνόπουλος, Χουλτ, Σιμόες, Σαμπανάτζοβιτς, Μάνταλος, Αλμπάνης, Λιβάγια
Αναπ: Αθανασιάδης, Μπακάκης, Οικονόμου, Σιμάνσκι, Σαρδέλης, Αραούχο, Χριστόπουλος
Ρέφερι: Μανούχος (Αργολίδας) Βοηθοί: Μεϊντανάς (Αχαΐας), Κόλλιας (Ηπείρου) VAR: Κοτσάνης (Δράμας) AVAR: Χριστακόγλου (Χαλκιδικής) 4ος: Κουτσιαύτης (Άρτας)