0
19:13

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:12

Χάρις σε ένα γκολ του Μάντζη στο 50' ο Βόλος φτάνει σε μία σημαντική νίκη απέναντι στη Λαμία με 1-0 την οποία και προσπερνά βαθμολογικά φτάνοντας στους 25 βαθμούς, ενώ οι Λαμιώτες παραμένουν στους 24.

19:11

Λήξη της αναμέτρησης, Βόλος - Λαμία 1-0.

19:10

90+5': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γκαραβέλης για καθυστέρηση.

19:08

90+3': Σουτ του Τόρες έξω από την περιοχή η μπάλα μακριά από την εστία του Κάχριμαν.

19:05

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, πέντε θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:04

89': Κίτρινη κάρτα στον Τσίκα.

19:03

88': Ευκαιρία για τη Λαμία με τον Δημούτσο να βρίσκει με κεφαλιά πάσα τον Καραμάνο ο οποίος στο δεύτερο δοκάρι δεν μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα καθώς το σουτ του είναι κακό, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει.

19:01

85': Κίτρινη κάρτα στον Λύρατζη.

19:01

84': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Γκαγιέγκο με τον Γέντρισεκ στη θέση του Ζοάο.

18:56

80': Βιγιάλμπα αντί Ασίγκμπα στην τελευταία αλλαγή της Λαμίας.

18:53

77': Εκτέλεση φάουλ του Δημούτσου, κεφαλιά του Αντέτζο η μπάλα άουτ.

18:51

75': Διπλή αλλαγή για το Βόλο, ο Λύρατζης στη θέση του Οικονόμου και ο Τόρες σε αυτή του Μάντζη.

18:50

74': Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία, ο Τιρόνε περνά στο ματς αντί του Ρόμανιτς.

18:46

71': Μεγάλη ευκαιρία της Λαμίας να κάνει το 1-1 με τον Βύντρα να προλαβαίνει την έξοδο του Γκαραβέλη, αλλά ο Δημόπουλος προλαβαίνει τον αμυντικό της Λαμίας και διώχνει τη μπάλα κόρνερ.

18:44

69': Σέντρα του Ντεντάκη από τα δεξιά με στόχο τον Ζοάο, η κεφαλιά του φορ του Βόλου περνά λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

18:41

66': Ο Βάντερσον εκτελεί το φάουλ, ο Γκαραβέλης μπλοκάρει τη μπάλα.

18:39

64': Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Σκόνδρα περνά ο Βασιλόγιαννης.

18:39

64': Κίτρινη κάρτα στον Οικονόμου για φάουλ στον Καραμάνο.

18:38

63': Εκτέλεση φάουλ για το Βόλο με τον Μουνίθ, κεφαλιά του Μάντζη στην καρδιά της άμυνας η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κάχριμαν.

18:35

60': Κόρνερ για τη Λαμία, εκτελεί ο Βάντερσον στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει ο Τσίκα.

18:35

Η Λαμία έχει πάρει τα ηνία μετά το 1-0 και προσπαθεί να φτάσει στο 1-1.

18:28

Θα υπάρχει και έλεγχος από το VAR για χέρι στο ξεκίνημα της φάσης. Τελικά το γκολ μετρά κανονικά.

18:27

Ανοίγει το σκορ στο Βόλο και 1-0 οι Θεσσαλοί. Ο Μουνίθ από τα δεξιά κάνει την σέντρα, ο Μάντζης μπαίνει με τη... μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:25

50': ΓΚΟΛ για το ΒΟΛΟ!

18:23

49': Ο Ζοάο κλέβει τη μπάλα από τον Βύντρα και βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κάχριμαν ο οποίος διώχνει το πλασέ του παίκτη του Βόλου.

18:22

48': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία να προηγηθεί μετά από ασυνεννοησία των Δημόπουλου, Γκαραβέλη, αλλά ο τελευταίος πρόλαβε τον Ρόμανιτς.

18:20

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:07

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο Βόλος και Λαμία έμειναν στο 0-0. Δικαιούνται να φωνάζουν οι φιλοξενούμενοι για τη φάση του 15' με την κόκκινη του Γκαραβέλη την οποία πήρε πίσω ο Γκορτσίλας μετά τη χρήση VAR.

18:06

Λήξη του ημιχρόνου στο 0-0 Βόλος - Λαμία.

18:06

45+3': Φάουλ για το Βόλο εκτελεί ο Μουνίθ δεν αποφέρει κάτι με τον Νιάσε να απομακρύνει.

18:03

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:02

45': Ο Μουνίθ στο κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο καθώς ο Μπιανκόνι απομακρύνει.

18:01

44': Ο Μουνίθ στο φάουλ, εντυπωσιακά σε κόρνερ στην αριστερή του γωνία ο Κάχριμαν.

18:01

43': Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα για μαρκάρισμα στον Γκουαροτσένα.

17:57

40': Και πάλι ο Δημούτσος στη γωνία, διώχνουν οι του Βόλου.

17:56

39': Ο Δημούτσος και πάλι στο κόρνερ, ο Καραμάνος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά και έχουμε νέο κόρνερ.

17:55

38': Ο Δημούτσος στο κόρνερ, ο Τσίκα παραχωρεί νέο κόρνερ.

17:55

38': Ωραίο σουτ του Ρόμανιτς από τα δεξιά και εκτός περιοχής, εξίσου ωραία σε κόρνερ ο Γκαραβέλης.

17:54

Αρκετά μοιρασμένο το ματς χωρίς τις μεγάλες φάσεις.

17:46

29': Ο Χουάν Μουνίθ εκτελεί το φάουλ, καλοτραβηγμένο και η μπάλα ελάχιστα πάνω από την εστία του Κάχριμαν.

17:46

29': Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον για μαρκάρισμα στον Γκουαροτσένα.

17:44

27': Ο Μουνίθ στο κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι ο Γκουαροτσένα δεν μπορεί να κατεβάσει τη μπάλα, με τον Βύντρα να απομακρύνει.

17:43

26': Ο Ζοάο κερδίζει κόρνερ από τον Αντέτζο.

17:42

25': Σέντρα του Φεράρι από τα αριστερά ο Μάντζης δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας.

17:41

23': Σέντρα του Ντεντάκη από τα δεξιά φωνάζουν για χέρι του Βύντρα, το ματς συνεχίζεται.

17:37

19': Και τελικά ακύρωση της κόκκινης κάρτας στον τερματοφύλακα του Βόλου. Διαμαρτυρίες δικαιολογημένες από τους Λαμιώτες.

17:34

Θα έχουμε βέβαια έλεγχο από το VAR.

17:33

15': ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα στον Γκαραβέλη και με δέκα ο Βόλος. Τραγικό λάθος του κίπερ του Βόλου που στην προσπάθειά του να προλάβει τον Ρόμανιτς μπλόκαρε τη μπάλα εντός περιοχής, αλλά την κράτησε έστω και οριακά και εκτός αυτής.

17:31

13': Εκτέλεση φάουλ του Μουνίθ, διώχνει τη μπάλα ο Νιάσε, ο Φεράρι γίνεται κάτοχος της, αλλά το σουτ είναι πολύ κακό και καταλήγει ψηλά άουτ.

17:27

9': Φάουλ σε καλό σημείο για τον Βόλο, εκτελεί ο Μουνίθ, διώχνει ο Αντέτζο, ανάποδο ψαλίδι του Γκουαροτσένα, αλλά η φάση σταματά για επιθετικό φάουλ του παίκτη των γηπεδούχων.

17:22

5': Η... απάντηση της Λαμίας με την πρώτη επίσκεψη στα καρέ του Βόλου, με τον Δημούτσο να κάνει την σέντρα από τα δεξιά, όμως η κεφαλιά του Καραμάνου περνά πάνω από τα δοκάρια.

17:21

4': Πρώτη ευκαιρία στο ματς είναι για τον Βόλο με τον Γκουαροτσένα να παίρνει τη μπάλα στον άξονα και να σουτάρει με δύναμη για να περάσει η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Κάχριμαν.

17:17

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στην σέντρα η Λαμία.