5
16:56

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr, καλή συνέχεια.

16:54

Εύκολο απόγευμα για τον Απόλλωνα Σμύρνης, ο οποίος σκόρπισε με 5-0 μέσα στην Καλαμαριά τον χιλιοταλαιπωρημένο Απόλλωνα Πόντου. Τους 27 βαθμούς έφτασε η "Ελαφρά Ταξιαρχία", που συνεχίζει μόνη δεύτερη στην Σούπερ Λίγκα 2.

16:53

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Απόλλων Πόντου - Απόλλων Σμύρνης 0-5.

16:51

Συμπληρώθηκαν τα 90', μπήκαμε στις καθυστερήσεις στην Καλαμαριά.

16:45

85': Αλλαγή για τον Απόλλωνα Πόντου. Μπήκε ο Μουρατίδης, βγήκε ο Αναστασιάδης.

16:45

Τελευταίο πεντάλεπτο, τυπική διαδικασία το ματς πλέον...

16:40

80': Σουτ Γιαννιτσάνη από θέση μέσα αριστερά, απομακρύνει ο Προφυλλίδης.

16:37

77': Σέντρα στα καρέ του Απόλλωνα Πόντου, καρφωτή κεφαλιά Γιαννιτσάνη, δεν θα βρει στόχο.

16:31

71': Ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Σουτ Ιωαννίδη μέσα από την περιοχή, διώχνει ο Προφυλλίδης.

16:25

65': Τρίτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Γιαννιτσάνης στη θέση του Μπλάζιτς.

16:24

Ωραία ατομική ενέργεια Μαρκόφσκι, που δίνει στον Κραγιόπουλο, ο οποίος με κοντινό πλασέ σε κενή εστία γράφει το 0-5.

16:24

64': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

16:15

Χωρίς κάτι το αξιόλογο σε αυτά τα πρώτα λεπτά στο δεύτερο μισό του ματς.

16:05

16:05

46': Δύο αλλαγές για τον Απόλλωνα Σμύρνης από τον Μπάμπη Τεννέ. Οι Κραγιόπουλος και Πατράλης μέσα, Μπεντινέλι και Κολ έξω.

15:56

Παράσταση για έναν ρόλο το ματς. Σοβαρή η "Ελαφρά Ταξιαρχία" απέναντι στην ιστορική ομάδα της Καλαμαριάς, που έστω κατάφερε να κατέβει. Με πολλά παιδιά, που προωθήθηκαν από την Κ19 του Απόλλωνα Πόντου οι γηπεδούχοι με εξαίρεση τέσσερις παίκτες, που προϋπήρχαν στην πρώτη ομάδα.

15:48

Λήξη α' ημιχρόνου, Απόλλων Πόντου - Απόλλων Σμύρνης στο 0-4.

15:40

Ο Μπεντινέλι βλέπει κενό, σουτάρει έξω από την περιοχή και... ευστοχεί ξανά, 0-4.

15:40

38': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

15:37

35': Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Μπετινέλι βγάζει στον Μαρκόφσκι, σε θέση τετ α τετ μέσα στην περιοχή, σουτ, άουτ!

15:35

Στις εξέδρες υπάρχουν και λίγοι πιστοί φίλοι της "Ελαφράς Ταξιαρχίας"...

15:30

Ο Ιωαννίδης στα έντεκα μέτρα, εκτελεί και στα δίχτυα, 0-3.

15:30

28': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

15:29

27': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ! Ο Ιωαννίδης ανατρέπεται μέσα στην περιοχή από τον γκολκίπερ Προφυλλίδη.

15:22

Ο Κολ δίνει στον Μπεντινέλι, σουτ εκτός περιοχής και 0-2.

15:21

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

15:21

Ωραίο makrin;o σουτ από τον Κολ, η μπάλα στα δίχτυα και 0-1.

15:20

19': ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΛΛΩΝΑ ΣΜΥΡΝΗΣ!

15:17

Να σημειωθεί ότι στις εξέδρες βρίσκονται περίπου 400 φίλαθλοι των γηπεδούχων, οι οποίοι μάλιστα πριν από την έναρξη του αγώνα περίμεναν με... άγριες διαθέσεις τον κόουτς του Απόλλωνα Πόντου και ισχυρό άνδρα της ομάδας, Δημήτρη Καλαϊτζίδη. Αυτός είναι προφανώς και ο λόγος, που δεν είναι στον πάγκο.

15:16

14': Ωραία προσπάθεια Ρώσση από τα αριστερά για τον Μαρκόφσκι, επιχειρεί να σουτάρει, αλλά κόβεται από τους αμυντικούς των γηπεδούχων. Πρώτη υποψία φάσης στην Καλαμαριά.

15:13

Στη 2η θέση με 24 βαθμούς η "Ελαφρά Ταξιαρχία" θέλει μόνο τη νίκη για να μείνει σε τροχιά διεκδίκησης της πρώτης θέσης, εκεί που βρίσκεται με απόσταση έξι πόντων ο ΠΑΣ Γιάννινα, ο οποίος δοκιμάζεται λίγο αργότερα (το ματς ξεκινά στις 17.00) στο Παγκρήτιο κόντρα στον υπολογίσιμο Εργοτέλη.

15:08

Με μόλις 12 παίκτες ο Απόλλων Πόντου, αφού υπάρχει μόλις ένας αναπληρωματικός!

15:07

5': Κόρνερ για τον Απόλλωνα Σμύρνης με τον Μπεντινέλι από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο...

15:05

Να σημειωθεί ότι στον πάγκο των γηπεδούχων δεν κάθεται ο Δημήτρης Καλαϊτζίδης, αλλά συνεργάτης του!

15:04

Πρώτο ματς, που κατεβαίνει η ιστορική ομάδα της Καλαμαριάς μετά τους μηδενισμούς στις αναμετρήσεις με Χανιά και Δόξα Δράμας. Αν δεν έπαιζαν και σήμερα οι Πόντιοι θα αποβάλλονταν από το πρωτάθλημα.

15:02

1': Έναρξη αναμέτρησης...