0
19:14

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:13

Ανώτερος ο Αστέρας Τρίπολης φτάνει στη νίκη και ανεβαίνει στους 21 βαθμούς, ενώ ο Πανιώνιος παραμένει στους 6 και ουραγός. Οι "κυανέρυθροι" υπέστησαν την 8η σερί ήττα τους, η οποία προήλθε από τα γκολ των Μπαράλες με πέναλτι στο 35' και του Ιγκλέσιας στο 52'.

19:12

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος 2-0.

19:11

Έντονες διαμαρτυρίες του Μπαράλες που ζητά από τον Κομίνη να πάει στο VAR. O Ηπειρώτης ρέφερι του ζητά να βγει εκτός αγωνιστικού χώρου.

19:11

90+3': Μαρκάρισμα αχρείαστο του Μπαράλες στον Σταυρόπουλο και δεύτερη κίτρινη, κόκκινη για τον Αργεντινό.

19:08

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις στο "Θ. Κολοκοτρώνης".

19:07

89: Ο Εμμανουηλίδης κερδίζει κόρνερ, το εκτελεί ο ίδιος, διώχνει ο Ματρικάρντι.

19:04

86': Ωραία κίνηση του Ριέρα και σουτ από τον άξονα, ο Κότνικ αποκρούει τη μπάλα, ο Τασουλής γίνεται αποδέκτης και σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

19:01

82': Κίτρινη κάρτα στον Παπανικολάου του Πανιωνίου για φάουλ στον Κώτσιρα.

18:58

80': Δούμτσιος αντί Παπαγεωργίου στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Πανιωνίου.

18:57

79': Ωραίος συνδυασμός των Αρκάδων, σουτ του Βαλιέντε σε κόρνερ ο Κότνικ.

18:56

78: Τρίτη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Κρέσπι αφήνει τη θέση του στον Λουίς Φερνάντεθ.

18:54

76': Ο Εμμανουηλίδης στο κόρνερ, ο Παπαδόπουλος βγαίνει και μπλοκάρει.

18:53

75': Μοναδική ευκαιρία για τον Πανιώνιο να μειώσει σε 2-1, ο Μασούρας κάνει το σουτ από κοντά, ο Παπαδόπουλος αποκρούει τη μπάλα, ο Τασουλής αδρανεί, με συνέπεια ο Αραμπούλι να την κερδίσει, σουτ από κοντά, ο Ματρικάρντι παραχωρεί κόρνερ.

18:53

75': Ο Μασούρας εκτελεί κόρνερ, ο Ντομίνγκες πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

18:52

74': Ο Εμμανουηλίδης εκμεταλλεύεται λάθος της άμυνας του Αστέρα, ο Κώτσιρας τον μαρκάρει αντικανονικά στη μεσαία γραμμή και βλέπει κίτρινη κάρτα.

18:51

73': Ο Μασούρας εκτελεί κόρνερ για τον Πανιώνιο, κεφαλιά του Κόρμπου δεν είναι καλή και η μπάλα μακριά από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.

18:49

71': Ο Μαρκ Φερνάντεθ εκτελεί, η φάση σταματά για φάουλ στον Παπαγεωργίου.

18:48

70': Ο Μουνάφο βγάζει βαθιά μπαλιά στον Κρέσπι που βγαίνει τετ-α-τετ με τον Κότνικ ο οποίος αποκρούει με το πόδι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Μαρκ Φερνάντεθ κερδίζει κόρνερ.

18:45

68': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Βαλιέντε, διώχνει ο Σαραμαντάς.

18:42

65': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, ο Ιγκλέσιας εκτός αγωνιστικού χώρου, ο Βαλιέντε στη θέση του.

18:40

63': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για διαμαρτυρία.

18:40

63': Ο Ιγκλέσιας περνά ωραία τη κάθετη στον Τασουλή, αυτός από πλάγια αριστερά κάνει το σουτ, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

18:39

Για θλάση στον δικέφαλο κάνουν λόγο οι πρώτες εκτιμήσεις για τον Σίτο.

18:38

61': Ο Μασούρας το εκτελεί, ο Ματρικάρντι διώχνει τη μπάλα.

18:37

60': Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Μασούρα.

18:35

58': Ο Μασούρας εκτελεί κόρνερ για τον Πανιώνιο, η μπάλα περνά άουτ από τη δεξιά πλευρά.

18:34

Σηκώθηκαν και οι δύο παίκτες και συνεχίζουμε...

18:33

Μίνι διακοπή στο ματς καθώς βρίσκονται στο έδαφος οι Ντομίνγκες και Παπαγεωργίου.

18:32

Σημαντικό προβάδισμα των Αρκάδων πλέον για τη νίκη.

18:31

Σέντρα δείχνει ο Κομίνης μετρά κανονικά το γκολ.

18:31

Πάει ο ίδιος ο Κομίνης να το δει.

18:30

Όμως θα υπάρχει και έλεγχος από το VAR για ενδεχόμενο να υπάρχει οφσάιντ.

18:29

Ο Μαρκ Φερνάντεθ με φάουλ "σημαδεύει" τον Ιγκλέσιας, ο οποίος με ωραία κεφαλιά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Κότνικ για το 2-0.

18:29

52': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

18:27

50': Ο Μαρκ Φερνάντεθ με σέντρα από τα δεξιά βρίσκει τον Κρέσπι με κεφαλιά πάσα πάει να βρει τον Μπαράλες, ο Ντομίνγκες του "παίρνει τη μπουκιά από το στόμα" και απομακρύνει.

18:23

46': Διπλή αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Σαραμαντάς στη θέση του Κιάκου και ο Παπανικολάου στη θέση του Μιλόγεβιτς.

18:23

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:06

Δίκαιο προβάδισμα του Αστέρα Τρίπολης σε ένα μέτριο και χωρίς φάσεις παιχνίδι. Με πέναλτι του Μπαράλες στο 35' το προβάδισμα των Αρκάδων.

18:05

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - Πανιώνιος 1-0.

18:05

45+4'': Ο Κόρμπος με κομπίνα στον Αραμπούλι, διώχνει ο Τασουλής.

18:04

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Μακρικάρντι για μαρκάρισμα στον Αραμπούλι. Φάουλ σε καλή θέση για τον Ιστορικό.

18:01

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, δύο επιπλέον θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:01

44': Ο Μαρκ Φερνάντεθ από τα δεξιά κάνει ωραία κίνηση και σέντρα προς τον Κρέσπι που πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Κότνικ.

17:58

42': Ο Αραμπούλι βγαίνει τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

17:58

Σηκώθηκε αλλά χωλαίνει ο άσος των "κυανέρυθρων".

17:57

41': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Ιγκλέσιας για φάουλ στον Κόρμπο.

17:55

39': Ο Μαρκ Φερνάντεθ στο κόρνερ, διώχνει η άμυνα του Πανιωνίου, η μπάλα στον Μουνάφο που σεντράρει, διώχνει τον κίνδυνο ο Κόρμπος.

17:55

39': Ο Μαρκ Φερνάντεθ κερδίζει κόρνερ από την απομάκρυνση του Κόρμπου.

17:51

Ο Μπαράλες εκτελεί εύστοχα το πέναλτι στη δεξιά γωνία, ο Κότνικ έπεσε στα αριστερά και 1-0.

17:51

35': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:50

Διαμαρτύρεται ο Μασούρας, αλλά έχει κάνει χέρι.

17:49

33': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ! Ο Μαρκ Φερντάντεθ στο κόρνερ, χέρι του Μασούρα και πέναλτι.

17:48

32': Παρέμβαση του Σταυρόπουλου προ του Κρέσπι και κόρνερ.

17:46

Ημίωρο στην Τρίπολη, παραμένει πάντα το 0-0.

17:44

28': Ατομική προσπάθεια του Ριέρα από τα αριστερά, αποφεύγει τον Παπαγεωργίου, γυρίζει τη μπάλα στον Κρέσπι ο οποίος από το ύψος του πέναλτι δεν κάνει καλό πλασέ και η μπάλα περνά άουτ.

17:42

26': Ο Μαρκ Φερντάντεθ εκτελεί, ο Μπαράλες δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, ο Κόρμπος απομακρύνει.

17:41

25': Φάουλ κερδίζει ο Ριέρα από τον Παπαγεωργίου. Μακρινή η απόσταση.

17:38

22': Πρώτη τελική για τον Πανιώνιο, ο Μασούρας βγάζει την σέντρα και ο Εμμανουηλίδης από το ύψος του πέναλτι κάνει το ανάποδο ψαλίδι, ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει τη μπάλα.

17:34

18': Η στιγμή της πρώτης αλλαγής με τον Ριέρα να περνά στο ματς αντί του μεγάλου άτυχου, Σίτο.

17:33

17': Δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς ο Σίτο, ο Ριέρα θα περάσει σε λίγο στο ματς. Προσωρινά με 10 οι Αρκάδες.

17:32

16': Κούρσα του Σίτο και νιώθει τράβηγμα. Στο έδαφος ο άσος του Αστέρα.

17:31

15': Ο Κιάκος εκτελεί φάουλ για τον Πανιώνιο, διώχνει τη μπάλα ο Τασουλής.