Ολυμπιακός Βόλου και Τρίκαλα αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 2-2.

16:53

Λήξη του αγώνα.

16:52

90+3': Σουτ του Τσίτας από το ημικύκλιο, στα χέρια του Ζαρόπουλου.

16:51

90+3': Σουτ του Σανδραβέλη από τα όρια της μεγάλης περιοχής και δεξιά, άουτ.

16:49

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

16:48

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

16:48

89': Μικρή διακοπη για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σανδραβέλη.

16:46

87': Τρίτη αλλαγή για τα Τρίκαλα. Άλεξιτς αντί Σταματή.

16:40

81': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα, με τον Σταματή να βγαίνει φάτσα με τον Ζαρόπουλο, τον Φαζό να τον προλαβαίνει και να του βάζει την κότρα παραχωρώντας κόρνερ, που δεν αποφέρει κάτι.

16:38

79': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Κουτσιανικούλη ο Σκοπελίτης.

16:37

79': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Έξω ο Παπαγεωργίου, μέσα ο Λώττας.

16:34

75': Κίτρινη κάρτα στον Κουτσιανικούλη.

16:32

Σέντρα του Κέρι από τα δεξιά, κεφαλιά προς τα πίσω παίκτη του ΑΟΤ και από κοντά ο Φαζός με προβολή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

16:32

74': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

16:30

71': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Γιαννίτσης αντί Γρηγορόπουλου.

16:28

70': Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτελείται το κόρνερ, προβολή του Τσιάρα από την μικρή περιοχή, άουτ.

16:28

69': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα αριστερά.

16:26

68': Κόρνερ για τους γηπεδούχους από τα αριστερά, περνά χωρίς αντίκρισμα.

16:25

67': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Έξω ο Βοσνακίδης, μέσα ο Ναβαλόν.

16:24

66': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτελείται το κόρνερ από τα αριστερά, κεφαλιά του Φαζού μπλοκάρει σταθερά ο Ζαρόπουλος.

16:23

65': Εκτελεί απευθείας ο Πόζογλου, πέφτει στη δεξιά του γωνία και διώχνει σε κόρνερ ο Ζαρόπουλος.

16:22

64': Κίτρινη κάρτα στον Παπαγεωργίου για ένα φάουλ αρκετά έξω από την περιοχή και στην ευθεία με την εστία.

16:20

61': Οφσάιντ ο Σανδραβέλης, σωστό.

16:17

59': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Φάζος πιάνει την κοντινή κεφαλιά, με τον Ζαρόπουλο να αποκρούει με υπερένταση.

16:16

58': Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Ράντι αντικαθιστά τον Μητρόπουλο.

16:14

Στο πέταλο του γηπέδου υπάρχουν και ελάχιστοι φίλοι των Τρικάλων.

16:12

53': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα δεξιά, εκτελείται πλασαριστά αλλά δεν αποφέρει κάτι.

16:10

Ο Γρηγορόπουλος γυρίζει παράλληλα από τα δεξιά και ο Φαζός στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα τη στέλνει στα δίχτυα. Αυτογκόλ και... 1-2.

16:10

51': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

16:09

16:08

49': Τίποτα το σημαντικό στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους.

16:04

Σέντρα στο β' ημίχρονο.

15:53

Ολυμπιακός Βόλου και Τρίκαλα πηγαίνου στα αποδυτηρια ισόπαλοι στο 1-1

15:50

15:49

Ο Ριζογιάννης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι και ισοφαρίζει σε 1-1.

15:48

45+2': ΓΚΟΛ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:47

Ο Βοσνακίδης κάνει χέρι μέσα στην περιοχή και ο Ζαμπαλάς δείχνει σωστά την άσπρη βούλα. Βλέπει και κίτρινη κάρτα ο στόπερ των γηπεδούχων.

15:47

45+1': ΠΕΝΑΛΤΙ για τα ΤΡΙΚΑΛΑ!

15:47

45': Κίτρινη κάρτα στον Μπουτζίκο.

15:46

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

15:43

42': Ο Πόζογλου βγαίνει τετ α τετ με τον Ζαρόπουλο αλλά υποδεικνύεται σε θέση οφσάιντ. Έντονες διαμαρτυρίες από τους γηπεδούχους.

15:41

40': Ο Κουτσιανκούλης ελίσσεται μέσα στην περιοχή και σουτάρει, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

15:40

39': Οφσάιντ ο Κέρι, ήταν εκτεθειμένος.

15:37

36': Κίτρινη κάρτα στον προπονητη του Ολυμπιακού Βόλου, Σούλη Παπαδόπουλου, για διαμαρτυρία.

15:36

35': Ο Πόζογλου σουτάρει εκτός περιοχής, αλλά στέλνει τη μπάλα μακριά από τα αριστερό κάθετο δοκάρι του Ζαρόπουλου.

15:33

32': Οφσάιντ ο Τσίτας, ήταν εκτεθειμένος.

15:30

29': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Ο Παπαγεωργίου πασάρει στον Σταματή, που κάνει ένα φαλτσαριστό σουτ λίγο μέσα από την περιοχή αλλά ο Ξενοδόχοφ του λέει «όχι».

15:27

26': Το εκτελεί απευθείας με δύναμη ο Ριζογιάννης, σταματά πάνω στο τείχος η μπάλα.

15:26

25': Φάουλ για τα Τρίκαλα, σε καλή θέση, 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και αριστερά.

15:22

21': Κόρνερ από τα δεξιά κερδίζουν οι φιλοξενούμενοι, αλλά δεν αποφέρει κάτι.

15:17

16': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό Βόλου από τα αριστερά, βγαίνει ο Ζαρόπουλος και μπλοκάρει τη μπάλα, κερδίζοντας παράλληλα και το φάουλ.

15:15

Ο Πόζογλου κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, κοντά στο σημαιάκι του κόρνερ, κεφαλιά ψαράκι του Κέρι από το ύψος του πέναλτι και... 1-0.

15:15

14': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΒΟΛΟΥ!

15:14

13': Σουτ του Τσίτα έξω από την περιοχή, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Ζαρόπουλος.

15:10

9': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό Βόλου. Μπαλιά του Κέρι στον Πόζογλου, ο οποίος φάτσα με τον Ζαρόπουλο προσπαθεί να τον κρεμάσει αλλά ο γκολκίπερ του ΑΟΤ αποκρούει.

15:07

5': Κίτιρνη κάρτα στον Τσιάρα για ένα επικίνδυνο φάουλ στον Τσίπρα. Με τα δύο πόδια πήγε στον αντίπαλό του ο χαφ των γηπεδούχων.

15:04

3': Κόρνερ για τα Τρίκαλα από τα αριστερά, απομακρύνει η άμυνα του Ολυμπιακού Βόλου.

15:01

1': Έναρξη αναμέτρησης...

14:58

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

14:57

Συννεφιασμένος ο καιρός στον Βόλο.

14:53

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι δύο ομάδες είχαν αναδειχθεί ισόπαλες με σκορ 1-1.

14:50

Οι Τρικαλινοί από την άλλη, διατηρούνται πρώτοι με 31 βαθμούς παρά την εντός έδρας ήττα με 1-0 από τον Διαγόρα την προηγούμενη αγωνιστική ενώ μεσοβδόμαδα έμειναν στο 1-1 με τη Λαμία στην Φθιώτιδα και αποκλείστηκαν από τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας.

14:46

Οι «ερυθρόλευκοι» της Μαγνησίας, που προέρχονται από ήττα με 1-0 από τη Βέροια μέσα στο «σπίτι» τους, με 23 βαθμούς ισοβαθμούν στην πέμπτη θέση της κατάταξης με τον Ο.Φ. Ιεράπετρας.

14:45

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ολυμπιακός Βόλου - Τρίκαλα, για τη 16η αγωνιστική της Football League, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Ξενοδόχοφ, Γραικός, Βοσνακίδης, Φαζός, Μπουτζίκος, Τσιάρας, Μητρόπουλος, Κουτσιανικούλης, Κέρι, Πόζογλου, Τσίτας