1
19:23

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

19:22

Δεν ανέδειξε νικητή η πρώτη αναμέτρηση ανάμεσα σε Αστέρα και ΑΕΚ και έτσι τα πάντα θα κριθούν στη ρεβάνς στο ΟΑΚΑ. Ο Αστέρας προηγήθηκε με ένα πολύ ωραίο γκολ του Κρέσπι στο 20' για να ισοφαρίσει στο 33' ο Ολιβέιρα με πέναλτι στο τελικό 1-1. Στο δεύτερο μέρος δεν άλλαξε το αποτέλεσμα με τον Αστέρα στο 70' να χάνει πέναλτι με τον Μπαράλες.

19:21

Λήξη της αναμέτρησης, Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ 1-1.

19:19

90+1': Κίτρινη κάρτα στον προπονητή των Αρκάδων, Μίλαν Ράσταβατς για διαμαρτυρία.

19:18

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

19:17

89': Εκτέλεση φάουλ του Λουίς Φερνάντεθ, ο Τσιντώτας μπλοκάρει τη μπάλα.

19:16

88': Ο Βέρντε πασάρει για τον Κρίστισιτς, καλό σουτ λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.

19:14

86': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Βέρντε, η φάση σταματά για φάουλ στον Λουίς Φερνάντεθ.

19:11

83': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Μίλαν Ράσταβατς για τον Αστέρα, ο Μπόρχα Φερνάντεθ αντί του Κρέσπι.

19:10

82': Ο Βέρντε εκτελεί το κόρνερ, απομακρύνει ο Σουάρεθ.

19:10

82': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ, δεν μπορεί να συνεχίσει τελικά ο Παουλίνιο, στη θέση του ο Μπακάκης.

19:09

81': Κόρνερ για την ΑΕΚ και ενώ υπάρχει διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Παουλίνιο.

19:08

80': Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Κλωναρίδης στη θέση του Ολιβέιρα.

19:08

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο, πάντα στο 1-1 Αστέρας και ΑΕΚ.

19:02

74': Ο Μάνταλος εκτελεί το κόρνερ, περνά ανεκμετάλλευτο.

19:01

73': Φάουλ σε αρκετά καλό σημείο για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Βέρντε χαμηλά, ο Παπαδόπουλος στην αριστερή του γωνία διώχνει σε κόρνερ.

18:58

71': Πρώτη αλλαγή για την ΑΕΚ, ο Σβάρνας περνά στο ματς αντί του Αλμπάνη.

18:57

70': Χαμένο πέναλτι για τους Αρκάδες, ο Μπαράλες κάνει κακή εκτέλεση και η μπάλα ψηλά άουτ.

18:56

69': Και κίτρινη κάρτα στον παίκτη της ΑΕΚ.

18:56

69': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Κρέσπι έγινε κάτοχος της μπάλας, είδε τον Τσιντώτα εκτός εστίας και με πάσα βρίσκει τον Λουίς Φερνάντεθ ο οποίος ανατρέπεται από τον Τσιγκρίνσκι. Σωστή η απόφαση.

18:54

67': Ο Μάνταλος εκτελεί το φάουλ, η φάση σταματά για φάουλ του Σιμόες στον Χαουρέγκι.

18:53

66': Κίτρινη κάρτα και στον Σουάρεθ για φάουλ στον Αλμπάνη.

18:51

64': Κίτρινη κάρτα βλέπει και ο Ιγκλέσιας για αρκετά δυνατό μαρκάρισμα στον Λόπες.

18:49

62': Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, ο Λουίς Φερνάντεθ στη θέση του Ριέρα.

18:47

60': Ο Αλμπάνης περνά κάθετη στον Μάνταλο, ο Τασουλής βάζει σωτήρια την προβολή και η μπάλα άουτ.

18:46

Επανέναρξη και πάλι, όλα καλά με τον Σουάρεθ.

18:44

Μικρή διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Σουάρεθ μετά από μαρκάρισμα του Κρίστισιτς.

18:42

55': Πρώτη αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης, έξω ο Σίτο μέσα ο Χαουρέγκι.

18:41

54': Γύρισμα της μπάλας από τον Βλάχο στον Σίτο, πλασέ του τελευταίου εντελώς άστοχο και η μπάλα ψηλά άουτ.

18:36

49': Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο για φάουλ στον Ιγκλέσιας.

18:35

48': Μακρινό σουτ του Σίτο, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

18:35

48': Γύρισμα του Σίτο, πλασέ του Μουνάφο στην κίνηση δεν είναι καλό και η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια του Τσιντώτα.

18:34

47': Εκτέλεση φάουλ του Βέρντε, ο Τσιγκρίνσκι υπό το μαρκάρισμα του Τασουλή δεν πιάνει την κεφαλιά όπως θα ήθελε με συνέπεια ο Παπαδόπουλος να μπλοκάρει.

18:33

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:18

Σε ένα αρκετά καλό πρώτο ημίχρονο, Αστέρας και ΑΕΚ το ολοκληρώνουν στην ισοπαλία (1-1). Ο Κρέσπι στο 20' το 1-0 για τους Αρκάδες, ισοφάρισε με πέναλτι στο 33' ο Ολιβέιρα.

18:17

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, Αστέρας Τρίπολης - ΑΕΚ 1-1.

18:15

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

18:14

44': Και νέα ευκαιρία στο ματς, αυτή τη φορά για τους Αρκάδες με τον Ριέρα να σεντράρει, αλλά τον Κρέσπι να μην μπορεί να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά.

18:13

43': Στην αμέσως επόμενη φάση, ο Ολιβέιρα, πατά τη μπάλα για τον Αλμπάνη που με κάθετη βρίσκει τον Βέρντε, ο οποίος σε θέση τετ-α-τετ με τον Παπαδόπουλο δεν κάνει καλό πλασέ, με τον κίπερ των Αρκάδων να αποκρούει τη μπάλα.

18:12

42': Εκτέλεση φάουλ του Κρέσπι, κεφαλιά καρφωτή του Μπαράλες, η μπάλα άουτ.

18:11

41': Κίτρινη κάρτα στον Ριέρα.

18:07

37': Ωραία προσπάθεια του Ριέρα ο οποίος βγαίνει απέναντι από τον Τσιντώτα, ο πορτιέρο της ΑΕΚ μπλοκάρει τη μπάλα στο πλασέ του άσου των Αρκάδων.

18:03

Ο Ολιβέιρα εκτελεί το πέναλτι στα δεξιά και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα, παρότι έπεσε σωστά ο Παπαδόπουλος, 1-1.

18:03

33': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

18:02

32': Και κίτρινη κάρτα στον Μουνάφο.

18:01

Διαμαρτυρίες των Αρκάδων, υπάρχει παράβαση καθώς ο Μουνάφο βρίσκει χαμηλά τον Λόπες.

18:01

30': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ. Ο Λόπες στον Αλμπάνη, αυτός στον Ολιβέιρα και πάλι στον Λόπες, ο Μουνάφο τον ανατρέπει και ο Γκορτσίλας δείχνει την άσπρη βούλα.

17:58

28': Ο Βέρντε εκτελεί το κόρνερ, ο Παπαδόπουλος μαζεύει τη μπάλα.

17:57

27': Νέο κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ, το παραχωρεί ο Ιγκλέσιας μετά από προσπάθεια του Μάνταλου.

17:56

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ, εκτελεί ο Μάνταλος και πάλι ο Μπαράλες την απομακρύνει με το κεφάλι.

17:54

24': Μεγάλη ευκαιρία χάνει η ΑΕΚ για το 1-1, σέντρα του Παουλίνιο, ο Ολιβέιρα μέσα στη μικρή περιοχή ολομόναχος καταφέρνει να αστοχήσει στέλνοντας τη μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου.

17:53

23': Κίτρινη κάρτα στον Σίτο για φάουλ στον Ολιβέιρα.

17:51

Ανοίγει το σκορ στην Τρίπολη και προβάδισμα για τους Αρκάδες. Πολύ ωραία επίθεση του Αστέρα και μετάβαση από την άμυνα στην επίθεση, ο Μουνάφο με ωραία σέντρα βρίσκει τον Κρέσπι, ο οποίος με ανάποδο ψαλίδι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα της ΑΕΚ για το 1-0.

17:50

20': ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ!

17:48

18': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ. Εκτελεί ο Βέρντε, διώχνει με το κεφάλι ο Μπαράλες που γύρισε να βοηθήσει στην άμυνα.

17:42

12': Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, στον Αλμπάνη για φάουλ στον Ριέρα.

17:40

Δεκάλεπτο στην Τρίπολη, τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.

17:38

7': Γκολ για την ΑΕΚ που ακυρώνεται. Εκτέλεση φάουλ του, ο Ολιβέιρα σκοράρει με σουτ, αλλά σημειώνεται σε θέση οφσάιντ. Σωστή η απόφαση του Αϊναλή, έστω και οριακά υπάρχει οφσάιντ.

17:36

5': Κόρνερ για τον Αστέρα, εκτελεί ο Ριέρα, ο Σουάρεζ την κεφαλιά, αλλά δεν είναι καλή και η μπάλα άουτ.

17:31

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στην σέντρα η ΑΕΚ.