4
-
1
21:22

Με δύο νίκες και συνολικό σκορ 6-1 ο Ολυμπιακός στοα προημιτελικά του Κυπέλλου Ελλάδας. Μαχητική, φιλότιμη και επιθετική η Καλαμάτα, δεν κλείστηκε και αυτό την τιμά.

21:21

Λήξη αναμέτρησης, τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Καλαμάτα 4-1.

21:20

90'+3: Εκτελεί ο Οσμάναγκιτς από τα δεξιά, η μπάλα απομακρύνεται, σουτ Τριανταφυλλάκη, άουτ.

21:19

90'+2: Ο Οσμάναγκιτς σε Αλεξόπουλο, σουτ καλό απέξω, με υπερένταση ο Αλέν σε κόρνερ.

21:17

Συμπληρώθηκαν τα 90', τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων...

21:14

89': Ο Γκερέρο σε Κούτρη, επιχειρεί το ανάποδο ψαλίδι από θέση μέσα αριστερά, άουτ.

21:13

87': Σουτ Λιάτσου απέξω, άουτ... Πήρε πρωτοβουλία ο μικρός του Ολυμπιακού και χειροκροτείται.

21:11

85': Στην κόντρα η Καλαμάτα, φεύγει ο Ιντρίσι από τα δεξιά, βιάζεται να κάνει το σουτ από τα 30 μέτρα, άουτ. Χάθηκε η ευκαιρία.

21:09

83': Μακρινό σουτ Φορτούνη από τα αριστερά, άστοχο...

21:08

82': Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά με τον Οσμάναγκιτς, Νασέρ την κεφαλιά, άουτ.

21:05

79': Ωραίο φαλτσαριστό σουτ Γκερέρο από τα αριστερά του ημικύκλιου, ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας της Καλαμάτας.

21:04

77': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης εκτελεί φάουλ από τα δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Γκερέρο, άουτ.

20:55

Ο Λοβέρα ζυγίζει το πόδι του και σουτάρει από τα 20 περίπου μέτρα και αριστερά, μέσα, 4-1!

20:55

68': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:55

68': Τρίτη αλλαγή και για τον Ολυμπιακό. Ο νεαρός Λιάτσος στη θέση του Χριστοδουλόπουλου.

20:55

Ο Ιντρίσι ξεπέρασε τον Σισέ, δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά και 3-1.

20:53

66': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΑΜΑΤΑ!

20:51

65': Ολοκληρώνει τις αλλαγές της Καλαμάτας ο Βασίλης Βούζας. Ο Οσμάναγκιτς αντί Πέεβ.

20:50

64': Ωραίο σουτ Φορτούνη από τα αριστερά του ημικύκλιου, διώχνει σωτήρια ο γκολκίπερ της Καλαμάτας. Να και η πρώτη τελική του Κώστα.

20:49

63': Δεύτερη αλλαγή και για την Καλαμάτα. Ο Αλεξόπουλος αντί του Μπουσμπίμπα.

20:45

59': Μακρινό σουτ Χριστοδουλόπουλου, πολλά μέτρα άστοχο.

20:44

58': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γκιλιέρμε αντί του Μάρκοβιτς. Στα στόπερ πλέον δίπλα στον Σισέ πάει ο Μεριά.

20:42

56': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από τα αριστερά με τον Λοβέρα, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:42

55': Πρώτη αλλαγή για την Καλαμάτα. Ηλιόπουλος στη θέση του Πετσίτη.

20:41

54': Σουτ Πετσίτη από τα αριστερά και μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, κόντρα στον Σισέ, εύκολα ο Αλέν.

20:40

53': Κίτρινη στον Σισέ.

20:39

52': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης στη θέση του Ραντζέλοβιτς. Χειροκροτήματα σε όλο το "Γ. Καραϊσκάκης". Πρώτη συμμετοχή του διεθνή μετά τον τραυματισμό του το καλοκαίρι στην προετοιμασία.

20:38

Ωραία ενέργεια από Χριστοδουλόπουλου από τα αριστερά, συρτή πάσα, ο Γκερέρο το μονοκόμματο σουτ από το ύψος της περιοχής και λίγο μέσα, στα δίχτυα, 3-0.

20:37

51': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

20:36

Στον πάγκο ο Φορτούνης, τέλος το ζέσταμα, ετοιμάζεται να μπει.

20:35

48': Σουτ Χριστοδουλόπουλου μέσα από την περιοχή της Καλαμάτας, άουτ.

20:32

20:31

Βγήκαν οι δύο ομάδες για το β' ημίχρονο... Όλα έτοιμα.

20:18

Τα στατιστικά: Οι τελικές 6 προς 4 για τον Ολυμπιακό. Κατοχή συντριπτική στο 73% για τους γηπεδούχοςυ έναντι 27% για την Καλαμάτα.

20:16

Λήξη α' ημιχρόνου. Ολυμπιακός - Καλαμάτα στο 2-0. Με το ίδιο σκορ είχαν νικήσει και στο πρώτο ματς οι "ερυθρόλευκοι", εννοείται ότι δεν τίθεται θέμα για το ποιος θα συνεχίσει στο Κύπελλο, αυτό είχε ξεκαθαρίσει από τον αγώνα στη Μεσσηνία.

20:15

Συμπληρώθηκαν τα 45', ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος για την ανάπαυλα.

20:14

Δυνατό μαρκάρισμα του Πανάγου πέφτει πάνω σε Ραντζέλοβιτς, μικρή διακοπή. Προσωρινά με δέκα ο Ολυμπιακό.

20:13

Κόρνερ για την Καλαμάτα από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται.

20:13

43': Καλή στιγμή για την Καλαμάτα... Σουτ Μπουσμπίμπα από θέση μέσα αριστερά, κόντρα και κόρνερ.

20:12

42': Εκτελεί ο Τριανταφυλλάκης απευθείας το φάουλ, δεν διώχνει σταθερά ο Αλέν, κόντρα σε δεύτερο χρόνο και άουτ.

20:12

Σηκώνεται για προθέρμανση ο Κώστας Φορτούνης και αποθεώνεται από όλο το γήπεδο. Απαντά με χειροκρότημα προς την εξέδρα ο διεθνής άσος.

20:11
Καλάθι

41': Φάουλ σε καλό σημείο για την Καλαμάτα...

20:05

36': Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Φάση διαρκείας στα καρέ της Καλαμάτας... Διαγώνιο δυνατό συρτό σουτ Ραντζέλοβιτς, άουτ.

20:04

Παρά το γρήγορο 2-0 για τον Ολυμπιακό, οι οπαδοί της Καλαμάτας φωνάζουν και το διασκεδάζουν στο "Γ. Καραϊσκάκης".

20:01

31': Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλή θέση και από τα δεξιά. Απευθείας ο Λοβέρα, πέφτει στην αριστερή γωνιά του και διώχνει δύσκολα ο Κασωτάκης.

19:59

Με μπανταρισμένο το κεφάλι συνεχίζει ο Γαλούπης, ο οποίος μπήκε μετά από δύο λεπτά, που έμεινε εκτός και η Καλαμάτα με 10 προσωρινά...

19:57

Διακοπή στο ματς... Σε εναέρια μονομαχία χτύπησαν οι Ελαμπντελαουί και Γαλούπης. Μετά από ένα λεπτό έχουμε και πάλι ματς...

19:55

Ωραία ατμόσφαιρα στο "Γ. Καραϊσκάκης", περισσότεροι από 12.000 στις κερκίδες.

19:52

23': "Σκάβει" την μπάλα ο Τριανταφυλλάκης σε Ιντρίσι, σουτ από πλάγια θέση και στα δεξιά μέσα στην περιοχή του Ολυμπιακού, άουτ. Βιάστηκε ο παίκτης της Καλαμάτας να τελειώσει τη φάση.

19:51

21': Δυνατό διαγώνιο σουτ του Μπουσμπίμπα από τα αριστερά και έξω από την περιοχή, με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Αλέν. Καλή στιγμή για την Καλαμάτα.

19:48

Ο Χριστοδουλόπουλος ωραία κάθετη σε Κούτρη, σέντρα από τα αριστερά, πλασέ με τη μία από το ύψος του πέναλτι ο Γκερέρο και 2-0.

19:47

17': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:46

17': Σουτ συρτό από τα αριστερά του ημικύκλιου από τον Πετσίτη, εύκολα ο Αλέν.

19:45

15': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Εκτελεί ο Λοβέρα, κεφαλιά Γκερέρο, άουτ.

19:42

13': Σέντρα από τα δεξιά, κεφαλιά Ραντζέλοβιτς υπό πίεση, πολλά μέτρα άστοχη.

19:41

11': Σουτ, καλοτραβηγμένο, αλλά χωρίς δύναμη του Πέεβ από θέση έξω αριστερά, στην αγκαλιά του Αλέν. Πρώτη τελική για την Καλαμάτα.

19:33

Ο Λοβέρα, κλέβει την μπάλα από τον Νασέρ λίγο κάτω από το κέντρο και αριστερά, κάνει την ατομική ενέργεια, μπαίνει κατά μέτωπο στην περιοχή της Καλαμάτας, σουτ από θέση τετ α τετ λίγο πριν από το σημείο του πέναλτι και 1-0.

19:33

3': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

19:30

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:29

Κοντά στις 10.000 ο κόσμος στις εξέδρες... Μια χαρά προσέλευση τηρουμένων των αναλογιών και του κρύου.

19:28

Ολυμπιακός και Καλαμάτα κάνουν τώρα την επίσημη εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο υπό τους ήχους του ύμνου των Πειραιωτών.

19:26

Καταχειροκροτείται ο Φορτούνης στο άκουσμα του ονόματος του ως ένας από τους παίκτες, που κάθονται στον πάγκο των "ερυθρολεύκων".

19:17

Ο Μάρκοβιτς πρώτη φορά στην 11άδα του Ολυμπιακού, ο Μεριά ξεκινά ως αμυντικό χαφ!

19:04

Έχουν χρώμα οι εξέδρες... Και αυτό, καθώς υπάρχουν και περίπου 150 φίλαθλοι της Καλαμάτας στα δεξιά των επίσημων. Μάλιστα οι οπαδοί της "Μαύρης Θύελλας" είναι ιδιαίτερα εκδηλωτικοί.

19:02

Ο Ολυμπιακός επικράτησε στο πρώτο ματς με 0-2...

19:01

Καλησπέρα σας από το "Γ. Καραϊσκάκης", είμαι ο Δημήτρης Δημητρίου και μαζί θα δούμε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης ρεβάνς Ολυμπιακός - Καλαμάτα για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.