1
19:14

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:12

Παίζοντας καλύτερα στο δεύτερο μέρος, ο Παναθηναϊκός έστω και αγχωτικά προκρίθηκε στα προημιτελικά. Ο "Άγιαξ της Ηπείρου έβαλε δύσκολα στους "πράσινους" και προηγήθηκε στο 24' με τον Παντελάκη. Ο Δώνης στο 56' το 1-1, ο Σένκεφελντ στο 58' το 2-1 και ο Μακέντα με πέναλτι στο 72' το τελικό 3-1.

19:11

Λήξη της αναμέτρησης, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 3-1.

19:09

90+3': Σέντρα του Μπουκουβάλα, κεφαλιά του Λεό, η μπάλα πάνω από την εστία του Διούδη.

19:07

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, τέσσερα οι καθυστερήσεις.

19:06

Στο 89' είμαστε στο ΟΑΚΑ, πάντα το 3-1 υπέρ του Παναθηναϊκού.

19:01

83': Κλείνει τις αλλαγές του ο Γιώργος Δώνης, έξω ο Μακέντα και στη θέση του ο Κολοβέτσιος.

18:58

Λιγότερο πλέον από δέκα λεπτά χωρίς τις καθυστερήσεις.

18:57

80': Αλλαγή δεύτερη για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

18:56

79': Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη.

18:54

77': Λάθος διώξιμο του Διούδη, ο Νικολιάς πάει να το εκμεταλλευτεί, ο Κουρμπέλης τον μαρκάρει αντικανονικά και δεύτερη κίτρινη, κόκκινη για τον κάπτεν του "τριφυλλιού". Σωστή η αποβολή.

18:52

Θέλει γκολ πλέον ο ΠΑΣ, λογικό λοιπόν να περάσει τον Γάλλο φορ ο Γιαννίκης.

18:51

75': Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Λεό στη θέση του Ξύδα.

18:50

73': Αψιμαχία Καρτάλη και Δώνη μετά το 3-1 και κίτρινες κάρτες στους δύο παίκτες.

18:49

Σκορ πρόκρισης για τους "πράσινους" με τον Μακέντα να ευστοχεί στο πέναλτι και να κάνει το 3-1.

18:48

72': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:47

71': ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ! Κάθετη του Ζαχίντ στον Γιόχανσον, ο Μπουκουβάλας τον ανατρέπει και πέναλτι. Σωστή η απόφαση του ρέφερι Παπαδόπουλου.

18:45

69': Κίτρινη κάρτα και στον Μακέντα.

18:43

67': Σωτήρια διώχνει ο Παντελάκης πριν γίνει επικίνδυνος ο Περέα παραχωρώντας πλάγιο.

18:41

65': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Κουρμπέλης.

18:40

Άρχισε και πάλι το παιχνίδι.

18:39

Πρόβλημα για Γιαννίκογλου και νέα διακοπή στο ματς.

18:36

Μέσα σε τρία λεπτά το 0-1, γίνεται 2-1. Από την εκτέλεση του κόρνερ με τον Ζαχίντ η μπάλα φτάνει στον άξονα με τον Χατζηγιοβάνη να σουτάρει και από τις κόντρες ο Σένκεφελντ γίνεται αποδέκτης και με ψύχραιμο πλασέ κάνει το 2-1.

18:36

59': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:34

58': Ο Ζαχίντ πασάρει στον Γιόχανσον, αυτός από κοντά δεν μπορεί να σκοράρει, με τον Αποστολόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.

18:33

Στα ίσια το ματς στο ΟΑΚΑ, με τον Ζαχίντ να κάνει ωραία σέντρα από τον άξονα και ο Δώνης με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1.

18:32

56': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ!

18:31

55': Ο Ζαχίντ και πάλι στη γωνία για κόρνερ, εκτελείται, η μπάλα πλάγιο.

18:28

51': Ο Ζαχίντ το κόρνερ με πάσα στον Γιόχανσον, η μπάλα πάει στην άλλη άκρη στον Ινσούα, η φάση σταματά για φάουλ του Αργεντινού στον Λιάσο.

18:27

50': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό εκτελεί ο Ζαχίντ, κοντινή κεφαλιά του Περέα, δύσκολα σε κόρνερ ο Γιαννίκογλου. Πραγματικά εξαιρετική η επέμβαση του Έλληνα κίπερ.

18:26

Έχει μπει αρκετά δυνατά ο Παναθηναϊκός και ψάχνει ένα γρήγορο γκολ.

18:22

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

18:22

46': Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Περέα στη θέση του Μπουζούκη.

18:06

Διαμαρτυρίες των ανθρώπων του Παναθηναϊκού στο διαιτητικό τρίο.

18:06

Ο ΠΑΣ έχει αυτό που θέλει το γκολ στο ΟΑΚΑ. Οι Γιαννιώτες σκόραραν στο 24' με τον Παντελάκη και προηγούνται με 0-1. Ακυρώθηκε λανθασμένα γκολ του Ινσούα για οφσάιντ.

18:05

Και λήξη του ημιχρόνου, Παναθηναϊκός - ΠΑΣ Γιάννινα 0-1.

18:04

45+4': Δεν πιάνει αυτό που θέλει να κάνει ο Ζαχίντ και οι αμυνόμενοι του ΠΑΣ απομακρύνουν.

18:03

45+3': Κίτρινη κάρτα στον Μπουκουβάλα για φάουλ στον Μπουζούκη.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, άλλα τρία οι καθυστερήσεις.

17:58

42': Πρόβλημα και με τον Κάστρο για τους Ηπειρώτες και δεύτερη αλλαγή, ο Νικολιάς στη θέση του.

17:57

Στο έδαφος ο Κάστρο και μίνι διακοπή στο ματς.

17:54

Με τον επόπτη τα έχουν οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού και όχι άδικα.

17:52

37': Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να φτάσει στο 1-1 κεφαλιά του Δώνη πάνω από την εστία. Έχουμε όμως οφσάιντ.

17:51

36': Πολύ ωραία προσπάθεια του Ξύδα από τα δεξιά και σουτ, ο Διούδης μπλοκάρει τη μπάλα με διπλή προσπάθεια.

17:49

33': Και κίτρινη στον αμυντικό του Παναθηναϊκού για διαμαρτυρία.

17:48

33': Γκολ πετυχαίνει ο Παναθηναϊκός με τον Ινσούα, αλλά ακυρώνεται για οφσάιντ. Σοβαρό λάθος του επόπτη καθώς ο μπακ των "πράσινων" καλύπτεται.

17:46

31': Ο Ζαχίντ εκτελεί το φάουλ, η μπάλα στο τείχος και πλάγιο.

17:45

30': Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζει ο Παναθηναϊκός, το κάνει ο Λιάσος στον Δώνη.

17:44

29': Εκτέλση φάουλ του Αποστολόπουλου για τον ΠΑΣ, ο Διούδης μπλοκάρει σταθερά.

17:41

Ψυχρολουσία στο ΟΑΚΑ, πλέον οι "πράσινοι" θέλουν τρία τέρματα για να προκριθούν. Δεν υπάρχει πια το ενδεχόμενο παράτασης, όλα θα κριθούν στα 90 λεπτά.

17:40

Ανοίγει το σκορ στο ΟΑΚΑ, για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ήταν ένα κόρνερ του Αποστολόπουλου, ο Παντελάκης με δυνατή κεφαλιά νικά τους πάντες στον αέρα, αλλά και τον Διούδη και κάνει το 0-1.

17:40

24': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ!

17:38

22': Πρώτη αλλαγή, αναγκαστική για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Σιόντης τραυματίστηκε σε μονομαχία του με τον Ζαχίντ και ο Λιάσος περνά στη θέση του.

17:36

21': Ωραίο μακρινό ευθύβολο σουτ του Γιόχανσον, η μπάλα λίγο άουτ.

17:35

20': Ο Μπουζούκης από τα δεξιά κάνει ωραίο σουτ η μπάλα όμως περνά λίγο άουτ από τα δεξί του Γιαννίκογλου.

17:34

19': Κίτρινη κάρτα, πρώτη στο ματς τη βλέπει ο Κάστρο.

17:33

18': Ο Ζαχίντ εκτελεί το κόρνερ, διώχνει ο Αποστολόπουλος, η μπάλα φτάνει στον Χατζηγιοβάνη από τα αριστερά κάνει την σέντρα, η μπάλα βρίσκει το πόδι του Σκόνδρα και ο Γιαννίκογλου μπλοκάρει.

17:32

17': Σέντρα του Γιόχανσον, ο Αποστολόπουλος παραχωρεί κόρνερ.

17:29

14': Στην αμέσως επόμενη φάση ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό να ανοίξει το σκορ, ο Μπουζούκης από τα δεξιά κάνει την σέντρα, κεφαλιά του Μακέντα η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι.

17:28

13': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ να προηγηθεί, ο Κρίζμαν από τα αριστερά κάνει το σουτ, από την κόντρα η μπάλα φτάνει στον Ξύδα, ο οποίος βγαίνει τετ-α-τετ με τον Διούδη, έγκαιρα ο κίπερ του Παναθηναϊκού βγαίνει και απομακρύνει τον κίνδυνο.

17:27

12': Ο Μπουζούκης εκτελεί το κόρνερ, ο Ινσούα δεν πιάνει καλά το σουτ, ο Γιαννίκογλου μπλοκάρει.

17:26

11': Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό, το κερδίζει ο Χατζηγιοβάνης από τον Μπουκουβάλα.