1
16:54

Από το a-sports.gr, καλό απόγευμα!

16:53

Η Λαμία παίρνει μία απίστευτα αγχωτική πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδας. Οι Φθιώτες απειλήθηκαν με αποκλεισμό μέχρι και το τελευταίο δευτερόλεπτο του ματς, με τα Τρίκαλα να πραγματοποιούν μία εξαιρετική εμφάνιση κόντρα σε μία ομάδα που βρίσκεται δύο κατηγορίες ψηλότερα.

16:53

Λαμία - Τρίκαλα 1-1

16:52

90+5': Λήξη β' ημιχρόνου.

16:50

90+5': Απίστευτη ευκαιρία για τα Τρίκαλα για να πάρουν την πρόκριση στην τελευταία φάση! Μακρινό γέμισμα του Λώττα, ο Βέρτζος σηκώνεται αποφασιστικά στην καρδιά της περιοχής των γηπεδούχων και παίρνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι!

16:48

90+3': Κίτρινη κάρτα στον Κάχριμαν για καθυστέρηση.

16:47

90': Κίτρινη κάρτα στον Τσίπρα.

16:46

90': Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο.

16:44

89': Ο Μπιανκόνι υποδέχεται μπαλιά από την άμυνα και βγαίνει ολομόναχος σε τετ α τετ με τον Ζαρόπουλο, τον περνάει και πλασάρει στην άδεια εστία, με τον Οικονομόπουλο να κάνει το τάκλιν και να διώχνει την μπάλα πριν αυτή περάσει ολόκληρη τη γραμμή του τέρματος. Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία.

16:42

87': Σουτ του Ντόση από το ύψος της περιοχής, μπλοκάρει σταθερά ο Κάχριμαν.

16:41

86': Κόρνερ από τη δεξιά πλευρά για τη Λαμία, δεν αποφέρει κάτι.

16:38

83': Δυνατό σουτ του Ριζογιάννη από μακρινή απόσταση, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα.

16:33

78': Τελευταία αλλαγή και για τη Λαμία. Έξω ο Ρόμανιτς, μέσα ο Μπουλούλης.

16:32

Πιέζουν τα Τρίκαλα για να πετύχουν το γκολ της πρόκρισης.

16:31

76': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Λώττας αντί του Ελευθεριάδη.

16:26

72': Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τιρόνε παραχωρεί τη θέση του στον Βλαχομήτρο. Ο Ισπανός φάνηκε να κουτσαίνει κατά την αποχώρηση του από τον αγωνιστικό χώρο.

16:23

68': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Τεγούσης αντί του Σταματή.

16:23

68': Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα για διαμαρτυρία.

16:22

67': Εντυπωσιακή απόκρουση του Ζαρόπουλου στη δεξιά του γωνία σε ευθύβολο σουτ του Δημούτσου από το ύψος της περιοχής.

16:20

65': Κίτρινη κάρτα στον Μπιανκόνι για χτύπημα στον Βέρτζο σε διεκδίκηση κεφαλιάς.

16:18

63': Κόρνερ για τη Λαμία από τη δεξιά πλευρά, εκτελεί ο Σάλιακας στο πρώτο δοκάρι, απομακρύνει η άμυνα του ΑΟΤ.

16:17

62': Ευκαιρία για τα Τρίκαλα. Γυριστό σουτ του Παπαγεωργίου περνάει άουτ.

16:15

60': Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Βέρτζος περνάει στη θέση του Γρηγορόπουλου.

16:13

58': Νέα μεγάλη ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Ο Βασιλόγιαννης σουτάρει δυνατά από θέση βολής στην περιοχή των Τρικάλων, με τον Ζαρόπουλο να μπλοκάρει εντυπωσιακά.

16:08

53': Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Σάλιακας εκτελεί φάουλ από πλάγια θέση αριστερά, ο Ζαρόπουλος ενστικτωδώς αποκρούει με το σώμα στην κλειστή του γωνία.

16:07

52': Κίτρινη κάρτα στον Γρηγορόπουλο για χέρι.

16:04

49': Κόρνερ για τη Λαμία από την αριστερή πλευρά, επιθετικό φάουλ του Βύντρα στο δεύτερο δοκάρι.

16:02

46': Κίτρινη κάρτα στον Βύντρα για παρατεταμένο κράτημα από τη φανέλα του Σταματή.

16:01

46': Έναρξη β' ημιχρόνου.