0
21:26

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

21:25

ΑΕΛ και Άρης αναδεικνύονται ισόπαλοι με σκορ 0-0. Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες έναντι των ακίνδυνων επιθετικά Θεσσαλονικεών αλλά δεν μπόρεσαν να τις εκμεταλλευτούν.

21:25

Λήξη του αγώνα.

21:22

90+4': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ, αναγκαστική. Ο Μπάλλας αντικαθιστά τον τραυματία Σεσέροβιτς.

21:21

90+2': Ευκαιρία για τον Άρη. Σέντρα από τα δεξιά, ανάποδη κεφαλιά του Φετφατζίδη, άουτ.

21:20

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:19

90': Ευκαιρία για την ΑΕΛ, με τον Νούνιτς να βγαίνει τετ α τετ με τον Κουέστα αλλά να καθυστερεί, με τον Δεληζήση να τον κόβει παραχωρώντας κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

21:17

88': Κίτρινη κάρτα στον Σεσέροβιτς.

21:14

86': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Νούνιτς αντί Παπάζογλου.

21:12

83': Κίτρινη κάρτα στον Μπα.

21:09

80': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Ο Καρανίκας περνάει τον Ρόουζ και σουτάρει από πολύ πλάγια θέση αριστερά μέσα στην περιοχή, αποκρούει με υπερένταση ο Κουέστα.

21:08

79': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Μαρτίνες στη θέση του Γκάμα.

21:07

78': Αλλαγή για την ΑΕΛ. Έξω ο Μιλοσάβλιεβιτς, μέσα ο Μπούστος.

21:06

77': Σουτ του Μπα από τα όρια της περιοχής και δεξιά, εντελώς άστοχο.

21:05

Συμπληρώθηκαν 75 λεπτά στο «AEL FC Arena», με το 0-0 να παραμένει...

21:01

70': Κίτρινη κάρτα στον Γκάμα για θέατρο. Βούτηξε για να πάρει πέναλτι ο Πορτογάλος...

20:58

69': Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντιγκινί αντικαθιστά τον Λάρσον.

20:55

66': Πρόβλημα στον ώμο αντιμετωπίζει ο Κουέστα και δέχεται τη φροντίδα του ιατρικού τιμ.

20:53

64': Ευκαιρία για την ΑΕΛ! Ο Μιλοσάβλιεβιτς περνά τη μπάλα στον Κάτσε, που κάνει το σουτ από πλάγια αριστερά μέσα στην περιοχή αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει.

20:51

63': Αλλαγή για τον Άρη. Μπα αντί Σάσα.

20:48

59': Καλή στιγμή για τον Άρη. Σουτ του Γκάμα έξω από την περιοχή, ελάχιστα δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κρίστινσον η μπάλα.

20:45

57': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά, μακριά η μπάλα από τον Δεληζήση.

20:42

53': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά με τον Ματίγια, μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα ο Κρίστινσον.

20:38

50': Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.

20:35

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

20:20

ΑΕΛ και Άρης πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλοι στο 0-0.

20:20

20:19

45+2': Ευκαιρία για την ΑΕΛ. Σέντρα του Ουάρντα από τα δεξιά, ο Παπάζογλου στρώνει ωραία προς τα πίσω στον Κάτσε που κάνει το σουτ αλλά αστοχεί.

20:17

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.

20:17

45': Μακρινό σουτ του Μιλοσάβλιεβιτς, αρκετά δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα.

20:14

42': Εκτέλεση φάουλ του Ματίγια από τον άξονα, κεφαλιά του Δεληζήση, μαζεύει ο Κρίστινσον.

20:11

40': Κίτρινη κάρτα στον Σάσα.

20:09

37': Μικρή διακοπή για τσεκ από τους VARίστες για ένα φάουλ υπέρ της ΑΕΛ στην περιοχή της! Έλεγχος χωρίς κανέναν λόγο, πραγματικά...

20:06

34': Σουτ του Γκάμα μέσα από την περιοχή και δεξιά, άουτ

20:02

30': Εκτελεί απευθείας ο Λάρσον, πάνω στο τείχος η μπάλα.

20:01

29': Φάουλ για τον Άρη, αρκετά έξω από την περιοχή και σχεδόν στην ευθεία με την εστία.

19:59

28': Εκτελεί το κόρνερ ο Ματίγια, κεφαλιά του Βέλεθ, ψηλά άουτ.

19:58

27': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά.

19:54

22': Παραλίγο αυτογκόλ! Ο Καρανίκας σεντράρει από τα αριστερά, ο Βέλεθ κάνει την κεφαλιά προς τα πίσω και η μπάλα περνά λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Κουέστα σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:51

20': Ο Ουάρντα κλέβει από λάθος του Ματίγια και μόνος απέναντι σε τρεις παίκτες του Άρη κάνει το πλασέ από το ύψος της περιοχής αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει σταθερά.

19:49

18': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Μιλοσάβλιεβιτς.

19:46

15': Ο Κάτσε το εκτελεί με πάσα στον Καρανίκα που έκανε κάθετα κίνηση, αλλά αυτή ήταν δυνατή και η μπάλα περνά άουτ.

19:46

14': Φάουλ για την ΑΕΛ, 6-7 μέτρα έξω από την περιοχή και λίγο αριστερά.

19:43

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

19:42

11': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Σεσέροβιτς που αντιμετωπίζει πρόβλημα.

19:41

9': Κόρνερ για τον Άρη από τα δεξιά, απομακρύνει ο Μιλοσάβλιεβιτς.

19:39

6': Εκτελείται από τον Κάτσε, απομακρύνει η άμυνα των Θεσσαλονικέων, ξανά στον Αλβανό άσο η μπάλα, που σεντράρει, ο Παπάζογλου πιάνει την κεφαλιά αλλά ο Κουέστα μπλοκάρει εύκολα.

19:37

5': Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα δεξιά.

19:34

2': Σέντρα του Ουάρντα από τη γωνία της μεγάλης περιοχής δεξιά, απευθείας άουτ.

19:32

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:29

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

19:28

Με έναν παίκτη λίγοτερο στον πάγκο ο Άρης καθώς ο Ντουρμισάι έμεινε εκτός αποστολής λόγω του εγγράφου από την ΦΙΦΑ για απαγόρευση μεταγραφών.

19:23

Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, η ΑΕΛ είχε κερδίσει με 3-2 μέσα στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

19:18

Οι Θεσσαλονικείς στον αντίποδα, που προέρχονται από νίκες επί του ΠΑΟΚ (4-2 για το πρωτάθλημα) και Ξάνθης (0-1 για το Κύπελλο), είναι τέταρτοι με 25 βαθμούς.

19:14

Οι «βυσσινί», που θέλουν να επιστρέψουν στις επιτυχίες μετά την εκτός έδρας ήττα με 2-1 από την Ξάνθη, με 22 βαθμούς ισοβαθμούν στην έκτη θέση της βαθμολογίας με Παναθηναϊκό, Λαμία και Ατρόμητο.

19:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα ΑΕΛ - Άρης, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, που ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.