1
23:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

23:22

Ο Άρης επικρατεί της Ξάνθης όπως και στο πρωτάθλημα με το ίδιο σκορ 0-1 και κάνει σημαντικό βήμα πρόκρισης στους «8» του Κυπέλλου Ελλάδος.

23:21

Λήξη του αγώνα.

23:21

90+4': Φαλτσαριστό σουτ του Βέλεθ έξω από την περιοχή, άουτ.

23:18

90+1': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, δεν αποφέρει κάτι.

23:17

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις.

23:16

89': Ευκαιρία για την Ξάνθη. Ο Τερκί γυρίζει χαμηλά από τα δεξιά, ο Φοσέ κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι αλλά αστοχεί. Λάθος υπόδειξη από τον βοηθό Τζιώτζιο.

23:15

89': Σκοράρει ο Μαντσίνι από πάσα του Φετφατζίδη αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Καλυπτόταν πάντως καθαρά ο άσος του Άρη.

23:13

86': Φάουλ για τον Άρη από τα δεξιά με τον Ματίγια, κεφαλιά Βέλεθ, γύρισμα του Ρόουζ, δεν μπορεί να βρει τη μπάλα στη μικρή περιοχή ο Ντουρμισάι.

23:09

82': Τρίτη αλλαγή για τον Άρη. Ο Ιντέγιε αφήνει τη θέση του στον Μπα.

23:06

79': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, κοντρόλ και γυριστό του Ρόουζ στο πρώτο δοκάρι, άστοχο.

23:05

Συνεχίζεται στο λεπτό το ματς.

23:04

77': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Δελήζηση που χτύπησε σε μια εναέρια μονομαχία με τον Κάστρο.

23:01

75': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά. Το εκτελεί με δύναμη ο Τζουρίτσκοβιτς, πλάγιο η μπάλα από την άλλη πλευρά του γηπέδου.

22:59

73': Ευκαιρία για τον Άρη, με τον Φετφατζίδη να κάνει το γωνιακό σουτ από το ημικύκλιο και τον Μπέντο να αποκρούει με τα δάχτυλα σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

22:59

72': Διπλή αλλαγή για τον Γιώργο Παράσχο, που κλείνει τις κινήσεις του. Κοβάσεβιτς αντί Μπαριέντος και Φοσέ αντί Κασάδο.

22:55

69': Αλλαγή για τον Άρη. Έξω ο Γκάμα, μέσα ο Μαντσίνι.

22:52

66': Ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κόρχουτ σεντράρει από τα αριστερά, ο Φετφατζίδης στο δεύτερο δοκάρι κάνει το μονοκόμματο σουτ αλλά ο Μπέντο αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

22:50

63': Ελέγχουν το παιχνίδι οι φιλοξενούμενοι.

22:46

59': Αλλαγή και για τον Άρη, με τον Ντουρμισάι να αντικαθιστά τον Λάρσον.

22:44

58': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ντε Αμορίμ αντί Μουλέν.

22:43

56': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, μπλοκάρει ο Κουέστα.

22:40

53': Γύρισμα του Σάσα από τα δεξιά, αποκρούει ο Μπέντο.

22:37

50': Σουτ του Ιντέγιε, μπλοκάρει ο Μπέντο. Ως μη γενόμενη η φάση καθώς ο Νιγηριανός επιθετικός υποδείχθηκε ορθώς σε θέση οφσάιντ.

22:34

48': Κίτρινη κάρτα στον Τζουρίτσκοβιτς.

22:33

46': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, βγάζει την άμυνα ο Δεληζήσης.

22:32

Ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο.

22:16

Ο Άρης πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενος με 0-1 χάρις στο γκολ του Ιντέγιε στο 17'.

22:16

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, χωρίς καθυστερήσεις.

22:14

44': Μακρινό σουτ του Μπαριέντος, απελπιστικά άστοχο.

22:12

41': Φαλτσαριστό σουτ του Σόσα έξω από την περιοχή, δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κουέστα η μπάλα.

22:09

Το εκτελεί χαμηλά ο Ματίγια, απομακρύνει χωρίς πρόβλημα ο Καμαρά.

22:09

39': Φάουλ για τον Άρη από τα αριστερά, κοντά στην πλάγια γραμμή.

22:05

34': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά, απομακρύνει με τη γροθιά ο Κουέστα.

22:03

33': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, διώχνει ο Καμαρά.

22:01

31': Μονοκόμματο μακρινό σουτ του Τζουρίτσκοβιτς, εκτός γηπέδου η μπάλα!

21:57

28': Σουτ του Βέλεθ, σταματά πάνω στον Τερκί.

21:56

26': Οφσάιντ ο Κόρχουτ, σωστό.

21:53

Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 300 οπαδοί του Άρη, που δεν σταματούν να τραγουδούν για την αγαπημένη τους ομάδα.

21:49

Ο Φετφατζίδης δίνει κάθετα στον Λάρσον, που γυρίζει παράλληλα τη μπάλα μέσα από την περιοχή και δεξιά για τον Ιντέγιε, με τον Νιγηριανό φορ να τη σπρώχνει με κοντινή προβολή στα δίχτυα για το 0-1.

21:48

17': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:46

16': Σε θέση οφσάιντ υποδεικνύεται ο Ιντέγιε, ήταν εκτεθειμένος.

21:42

11': Νέα διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Ματίγια εκτελεί απευθείας ένα φάουλ από τα αριστερά, ο Μπέντο αποκρούει δύσκολα στη δεξιά του γωνία, στην επαναφορά ο Κόρχουτ κάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής με τον Μπέντο να αποσοβεί ξανά το γκολ.

21:40

10': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα.

21:39

9': Διπλή ευκαιρία για τον Άρη. Ο Κόρχουτ κάνει τη συρτή σέντρα από τα αριστερά, λάθος διώξιμο του Κασάδο, ο Φετφατζίδης σουτάρει με τη μπάλα να κοντράρει στον Καρασαλίδη και στο «ριμπάουντ» ο Σάσα αστοχεί.

21:37

7': Ο Σάσα κλέβει και κάνει το σουτ από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

21:35

5': Οφσάιντ ο Ιντέγιε, σωστή υπόδειξη.

21:33

3': Κόρνερ για τον Άρη από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.

21:30

21:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

21:24

Κρύο στη Πηγάδια, με τη θερμοκρασία στους 2 βαθμούς Κελσίου.

21:23

Στο αντίστοιχο ματς πρωταθλήματος στις 20 Οκτωβρίου 2019, για την 7η αγωνιστική, ο Άρης είχε επικρατήσει με 0-1 χάρη σε μία εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γκάμα.

21:18

Οι Θρακιώτες προέρχονται από εντός έδρας νίκη (2-1) επί της ΑΕΛ όπως και οι «κίτρινοι» με 4-2 κόντρα στον ΠΑΟΚ, για τη 17η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας 1.

21:13

Η σέντρα στα Πηγάδια είναι προγραμματισμένη για τις 21:30.

21:11

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα Ξάνθη - Άρης, στο πλαίσιο της φάσης των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας.