21:37

21:28

Ευχαριστούμε, που μείνατε στο a-sports.gr. Από τον Δημήτρη Δημητρίου, που ήταν στο "Γ. Καραϊσκάκης", καλή συνέχεια.

21:27

Νίκη-πρωτιάς για τον Ολυμπιακού. Δύσκολη επικράτηση επί ενός πολύ αξιόμαχου Παναθηναϊκού, που είχε τον έλεγχο μέχρι το 60'. Καθοριστικές οι αλλαγές του Μαρτίνς στο β' ημίχρονο.

21:25

90'+6: Λήξη αναμέτρησης... Τελικό αποτέλεσμα Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-0.

21:24

90'+5: Κίτρινη στον Κουρμπέλη.

21:23

Μισό λεπτό ακόμα για το 95'...

21:23

90'+4: Ο Κούτρης στη θέση του Βαλμπουενά, η τρίτη αλλαγή του Ολυμπιακού.

21:22

Φάουλ τώρα για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεκ από τα αριστερά, κεφαλιά προς τα πίσω του Ελαμπντελαουί, μπλοκάρει ο Σα.

21:21

Υπάρχει νωρίτερα ένα σκληρό μαρκάρισμα σε Μπενζιά...

21:20

90'+1: Τσαφ από Σεμέδο στην προσπάθεια να διώξει, αλλά ο Σα είναι σε καλή θέση και μπλοκάρει.

21:19

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις...

21:19

Στο λεπτό ξεκίνησε το ματς και πάλι...

21:18

89': Στο έδαφος ο Σα, πιάνει το δεξί πόδι του. Μικρή διακοπή.

21:11

83': Ολοκληρώνει τις αλλαγές του Παναθηναϊκού ο Γιώργος Δώνης. Ο Καμπετσής αντί του Χ. Δώνη.

21:11

83': Κόρνερ από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, πλασαριστά, η μπάλα χάνεται.

21:10

82': Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χριστοδουλόπουλος την κάθετη σε Ελαμπντελαουί, σουτ διαγώνιο από θέση μέσα δεξιά, ο Διούδης σε κόρνερ.

21:08

Έχει τη ψυχολογία και το σκορ ο Ολυμπιακός, δέκα λεπτά συν τις καθυστερήσεις, για να δούμε. Θα βρει τρόπο αντίδρασης ο Παναθηναϊκός ή όχι;

21:07

78': Κίτρινη στον Χριστοδουλόπουλο.

21:06

77': Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Περέα στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

21:03

Σέντρα Βαλμπουενά, με τη μία βολίδα Ελ Αραμπί από θέση μέσα δεξιά και 1-0.

21:03

74': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!

21:01

Πιέζει ο Ολυμπιακός και έχει πάρει τον έλεγχο αυτά τα τελευταία 12' - 13'.

21:01

71': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μπεκ στη θέση του Ζαχίντ.

20:59

70': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά από τα αριστερά, η μπάλα απομακρύνεται, ξανά ο Βαλμπουενά σέντρα, κεφαλιά Μπουχαλάκη, πάνω από την εστία του Παναθηναϊκού.

20:57

Κράμπα ο Κουρμπέλης, μικρή διακοπή στο ματς.

20:55

Έχει "ξυπνήσει" η φάση του Χριστοδουλόπουλου τους Πειραιώτες στα τελευταία λεπτά.

20:54

65': Φάουλ για τον Ολυμπιακό με τον Βαλμπουενά, σέντρα, ο Διούδης με τις γροθιές, στην επαναφορά σουτ Μπενζιά, απελπιστικά άστοχο.

20:53

64': Κίτρινη στον Πούγγουρα.

20:51

63': Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε καλό σημείο, στα δεξιά του ημικύκλιου, στα 5-6 μέτρα. Απευθείας ο Βαλμπουενά, πολλά μέτρα άστοχο το σουτ.

20:50

Αυτή ήταν η κορυφαία φάση του ματς μέχρι τώρα.

20:49

61': Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί δίνει μισό γκολ σε Χριστοδουλόπουλου, σουτ από θέση τετ α τετ στο ύψος του πέναλτι και λίγο δεξιά, άουτ!

20:48

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χριστοδουλόπουλος στη θέση του Ποντένσε.

20:47

59': Ο Βαλμπουενά σε Μπενζιά, ωραίο σουτ από θέση έξω και δεξιά, πάνω από την εστία του Διούδη.

20:46

58': Ο Μακέντα υπό πίεση μπαίνει στην περιοχή, σουτ από τα αριστερά, άουτ.

20:45

Ελέγχει ο Παναθηναϊκός το ματς, χάνει χρόνο πολύτιμο ο Ολυμπιακός... Στο 57' πλέον.

20:41

Πατά το πόδι του Μακέντα ο Μπα... Σταματά ο ρέφερι να δει το VAR. Μικρή διακοπή. Να δούμε αν υπάρχει και οφσάιντ. Το πάτημα ίσα ίσα, αυτό δεν είναι πέναλτι. Θα ήταν υπερβολή μεγάλη. Σωστά ο Γκεστράνιους τελικά δεν δίνει τίποτα.

20:39

Με 4-3-3 ο Ολυμπιακός, ενισχύει και τη μεσαία γραμμή των Πειραιωτών ο Μαρτίνς.

20:39

50': Οφσάιντ ο Ελ Αραμπί, σωστή υπόδειξη.

20:36

47': Ο Μπενζιά τη σέντρα από τα αριστερά, πολλά φάλτσα, λίγο έξω από το δεύτερο - αριστερό δοκάρι η μπάλα άουτ.

20:35

46': Κόρνερ για τον Ολυμπιακό... Ο Βαλμπουενά στην εκτέλεση, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:34

20:34

46': Πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μπενζιά στη θέση του Μασούρα.