2
21:37

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:36

Πολύ μεγάλη νίκη για τον Άρη απέναντι στον συμπολίτη του ΠΑΟΚ με 4-2 και πρώτη ήττα για τον "Δικέφαλο" μετά από 51 ματς. Ωραίο ματς στο "Κλ. Βικελίδης" με έξι τέρματα και τον Άρη με τη νίκη του να φτάνει τους 25 βαθμούς και τον ΠΑΟΚ να μένει στους 40. Αν μάλιστα την Κυριακή (5/1) ο Ολυμπιακός νικήσει τον Παναθηναϊκό, ο ΠΑΟΚ θα βρεθεί δεύτερος.

21:35

Λήξη της αναμέτρησης, Άρης - ΠΑΟΚ 4-2.

21:34

90+4': Ωραία ενέργεια και σουτ του Μίσιτς, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κουέστα.

21:33

Τυπικής διαδικασίας τα λεπτά των καθυστερήσεων, ο Άρης θα "σπάσει" το αήττητο του ΠΑΟΚ.

21:32

90+2': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Μίχαελ Ένινγκ, ο Μαρτίνες στη θέση του Γκάμα.

21:30

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα τέσσερα επιπλέον θα έχουμε.

21:29

89': Δεύτερη αλλαγή για τον Άρη, ο Φετφατζίδης αφήνει τη θέση του στον Μπα.

21:28

88': Εκτέλεση φάουλ από τον Μίσιτς, ο Ιντέγιε διώχνει τη μπάλα, εκείνη φτάνει στον Μπίσεσβαρ με τον Ολλανδό να σουτάρει, αλλά απελπιστικά άστοχα.

21:25

Επανέναρξη και πάλι στο ματς...

21:25

85': Πρόβλημα με τον Ματίγια και νέα διακοπή.

21:23

83': Ο Μίσιτς πασάρει στα δεξιά στον Πέλκα εκείνος κάνει το σουτ, η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία του Κουέστα.

21:22

82': Εκτέλεση φάουλ του Κόρχουτ η μπάλα στο τείχος.

21:20

80': Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη, για φάουλ στον Βέλεθ ο οποίος είναι στο έδαφος.

21:17

Ελπίδες στον ΠΑΟΚ δίνει ο Μάτος καθώς μειώνει σε 4-2. Ο Μπίσεσβαρ εκτελεί κόρνερ, οι του Άρη δεν μπορούν να απομακρύνουν, η μπάλα φτάνει στον Ίνγκανσον ο οποίος με κεφαλιά βρίσκει τον Μάτος και αυτός από κοντά μειώνει με σουτ σε 4-2.

21:17

77': ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!

21:14

74': Κλείνει τις αλλαγές του ο Αμπέλ Φερέιρα, ο Αουγκούστο στη θέση του Βιεϊρίνια.

21:13

73': Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, ο Άκπομ στη θέση του Σφιντέρσκι.

21:11

Διαστάσεις θριάμβου στη νίκη του Άρη που φτάνει σε τέταρτο τέρμα. Από κλέψιμο του Φετφατζίδη και πάσα του στον Σάσα εκείνος "κεραυνοβολεί" τον Ζίβκοβιτς για το 4-1.

21:10

70': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ!

21:09

69': Κίτρινη κάρτα στον Ίνγκανσον για φάουλ στον Ιντέγιε.

21:06

66': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να μειώσει με τον Γιαννούλη από τα αριστερά να βρίσκει τον Σφιντέρσκι, όμως έγκαιρα ο Κουέστα βγαίνει στα πόδια του επιθετικού του ΠΑΟΚ και μπλοκάρει τη μπάλα.

21:05

65': Πρώτη αλλαγή για τον Άρη και πρώτη συμμετοχή για τον Ντουρμισάι ο οποίος αντικαθιστά τον πολύ καλό Λάρσον.

21:03

Μαρκάρισμα για κάρτα από τον Πέλκα στον Ρόουζ, σε μία φάση που ο παίκτης του ΠΑΟΚ την είχε χάσει.

21:02

62': Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ να περνά στο ματς στη θέση του Λημνιού.

21:01

60': Σέντρα σουτ του Γιαννούλη είναι εντελώς άστοχη.

20:59

59': Ο Ματίγια με πάσα αυτή τη φορά στον Γκάμα, η μπάλα καταλήγει πλάγιο.

20:59

59': Ο Ματίγια εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα σε νέο κόρνερ.

20:58

58': Ο Λάρσον κάνει ωραία προσπάθεια, ο Μάτος παραχωρεί κόρνερ.

20:56

56': Ο Μίσιτς στη γωνία εκτελεί, διώχνει ο Βέλεθ, η μπάλα φτάνει στον Λημνιό που προσπαθεί με σέντρα να βρει συμπαίκτη του στην περιοχή, ο Κουέστα μπλοκάρει.

20:56

56': Ο Μίσιτς από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, σε κόρνερ ο Βέλεθ.

20:54

Τραγική η άμυνα του ΠΑΟΚ στο σημερινό ντέρμπι, φέρει ευθύνη στα 2 τέρματα ο Ζίβκοβιτς. Μεγάλη εμφάνιση του Άρη.

20:51

51': Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, εκτελεί ο Βιεϊρίνια με τον Σάσα να διώχνει σωτήρια.

20:51

51': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο σκόρερ του 3-1, Ρόουζ για μαρκάρισμα στον Βαρέλα.

20:50

50': Ο Φετφατζίδης σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Σωστή η απόφαση.

20:49

Και τελικά σέντρα, Άρης - ΠΑΟΚ 3-1.

20:48

Αλλά... θα γίνει έλεγχος μέσω VAR...

20:47

Όπως τελείωσε το πρώτο μέρος ξεκινά το δεύτερο... Μακρινή εκτέλεση φάουλ του Ματίγια, ο Ρόουζ εκμεταλλεύεται τη λάθος έξοδο του Ζίβκοβιτς και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 3-1.

20:47

47': ΓΚΟΛ για τον ΆΡΗ!

20:46

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.