0
19:02

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας καλό βράδυ και καλά Χριστούγεννα σε όλους από το a-sports.gr.

19:01

Ο Εργοτέλης παίρνει σημαντική νίκη με το γκολ του Ροβίθη στο 90+3' και φτάνει τους 16 βαθμούς, ενώ τα Χανιά παραμένουν στους 14. Πάντως δικαιούνται να φωνάζουν τα "δελφίνια" καθώς στο τελευταίο λεπτό ακυρώθηκε κανονικό γκολ του Κάσσου.

19:01

Συνεχίζουν να διαμαρτύρονται δικαίως οι παίκτες των Χανίων.

18:59

Λήξη της αναμέτρησης, Εργοτέλης - Χανιά 1-0.

18:58

90+6': Και κίτρινη στον παίκτη των Χανίων για διαμαρτυρία.

18:58

90+6': Ο Κάσσος μέσα στην περιοχή στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα όμως το γκολ ακυρώνεται για χέρι. Κανένα χέρι του Κάσσου το γκολ κακώς ακυρώνεται. Το ριπλέι είναι ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΟ δεν υπάρχει κανένα χέρι.

18:55

Ανοίγει το σκορ στο Ηράκλειο. Ο Έφορντ έξω από την περιοχή και δεξιά μπαίνει σε αυτή, αφού αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο, κάνει το γύρισμα και ο Ροβίθης, παρά την προσπάθεια του Σελινιωτάκη, από κοντά στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.

18:54

90+3': ΓΚΟΛ για τον ΕΡΓΟΤΕΛΗ!

18:53

90+2': Ο Προβυδάκης το εκτελεί, διώχνουν εύκολα οι αμυντικοί των Χανίων.

18:53

90+2': Ο Σελινιωτάκης μπερδεύεται και παραχωρεί κόρνερ.

18:52

90+1': Αναγκαστική αλλαγή και για τον Αλέξανδρο Βοσνιάδη καθώς ο Γρομητσάρης δεν μπορεί να συνεχίσει και στη θέση του περνά ο Σελινιωτάκης.

18:52

Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά, έξι θα είναι οι καθυστερήσεις.

18:49

Στο έδαφος ο άσος των Χανίων για τις πρώτες βοήθειες καθώς έχει ματώσει η μύτη του.

18:49

88': Κίτρινη κάρτα στον Μπαράτα για επικίνδυνο μαρκάρισμα στον Γρομητσάρη.

18:47

86': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Εργοτέλη, ο Γροντής αφήνει τη θέση του στον Μπουτσάκη.

18:43

82': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπουτσάκης παρότι αναπληρωματικός. Η κάρτα δίνεται γιατί ο παίκτης του Εργοτέλη ενώ έκανε ζέσταμα μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και έδιωξε τη μπάλα.

18:40

79': Επικίνδυνη σέντρα του Μπαράτα, ο Ροβίθης δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά με τη μπάλα να περνά άουτ.

18:40

79': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Μπάτζιος για διαμαρτυρία.

18:37

76': Δεύτερη αλλαγή για τα Χανιά, ο Βρεττός περνά εκτός αγωνιστικού χώρου και στη θέση του ο Αρναρέλλης.

18:35

74': Ωραίο κατέβασμα της μπάλα από τον Τριανταφυλλάκο και σουτ με το εξωτερικό, η μπάλα περνά μακριά άουτ.

18:33

Έχει επιστρέψει ο Βρεττός, δεν υπάρχει καλός ρυθμός στο δεύτερο 45λεπτο.

18:32

Προσωρινά με δέκα τα Χανιά.

18:30

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Βρεττού.

18:22

61': Πρώτη αλλαγή για τον Αλέξανδρο Βοσνιάδη και τα Χανιά, ο Παναγιωτούδης στη θέση του Δημητριάδη.

18:21

60': Κίτρινη κάρτα, τη βλέπει ο Τριανταφυλλάκος.

18:21

60': Εκτελείται το κόρνερ, διώχνουν οι του Εργοτέλη.

18:20

59': Ο Βρεττός προσπαθεί να απειλήσει, βάζει την κόντρα ο Μπρους και κόρνερ.

18:16

55': Δεύτερη αλλαγή για τον Εργοτέλη ο Τσέλιος περνά στο ματς στη θέση του Μπουρσέλη.

18:15

54': Πρώτη ευκαιρία του Εργοτέλη στο δεύτερο ημίχρονο, σέντρα του Έφορντ, κεφαλιά του Ροβίθη είναι άστοχη και περνά άουτ.

18:13

52': Ξανά ο Δημητριάδης στη γωνία εκτελεί και η φάση σταματά για φάουλ στον Μπρους.

18:13

52': Ο Δημητριάδης στο κόρνερ, η μπάλα σε παίκτη του Εργοτέλη και νέο κόρνερ.

18:12

51': Απευθείας εκτέλεση του Δημητριάδη, ο Καλογεράκης με τις γροθιές διώχνει σε κόρνερ.

18:10

Σύμφωνα με επίσημη ενημέρωση της ΠΑΕ Εργοτέλης, ο Κουατένγκ μεταφέρθηκε στο νοσοκομείο, με τις πρώτες εκτιμήσεις να κάνουν λόγο για χτύπημα στο γόνατο και πιθανή κάκωση. Ο ποδοσφαιριστής θα υποβληθεί σε μαγνητική προκειμένου να γίνει γνωστό το πόσο σοβαρή είναι η κατάσταση του.

18:07

46': Συρτή μπαλιά του Μπούση, ο Κουτζαβασίλης έγκαιρα μπλοκάρει τη μπάλα.

18:07

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες. Πλην φυσικά της αναγκαστικής στο πρώτο μέρος του Μπαράτα αντί του Κουατένγκ.

17:51

Ισόπαλο χωρίς τέρματα το πρώτο μέρος σε ένα ματς που έχει φάσεις και θα μπορούσε να έχει και γκολ.

17:50

Και λήξη του ημιχρόνου, στο 0-0 Εργοτέλης - Χανιά.

17:50

45+4': Ο Δημητριάδης εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Κάσσου η μπάλα πάνω από την εστία.

17:49

45+3': Λάθος του Σπίριακ, ο Κουσκουνάς προσπαθεί να το εκμεταλλευτεί αλλά ανοίγει τη μπάλα και ο Μπάτζιος παραχωρεί κόρνερ.

17:47

45+1': Ο Δημητριάδης στο κόρνερ, διώχνει ο Μπρους τη μπάλα.

17:46

Συμπληρώθηκαν τα 45 λεπτά, τρία επιπλέον θα είναι οι καθυστερήσεις.

17:46

45': Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά για το 0-1 με τον Δημητριάδη να κάνει το σουτ από τον άξονα και ο Καλογεράκης παραχωρεί κόρνερ.

17:41

40': Ο Μπουρσέλης περνά ωραία μπαλιά στον Έφορντ που μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, κάνει το γύρισμα και ο Πάνος απομακρύνει τον κίνδυνο.

17:35

34': Ο Τριανταφυλλάκος στο φάουλ η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καλογεράκη.

17:34

33': Μπρους και Σπίριακ κάνουν φάουλ στον Κουσκουνά.

17:33

32': Ο Δημητριάδης εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν οι του Εργοτέλη.

17:33

32': Ο Κουσκουνάς μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, δεν κάνει έγκαιρα το γύρισμα και ο Μπρους παραχωρεί κόρνερ.

17:32

Στο γήπεδο και φίλαθλοι των Χανίων, που πάντα βρίσκονται δίπλα στην ομάδα τους.

17:31

30': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Κουσκουνάς για μαρκάρισμα στον Σπίριακ.