0
16:39

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλή συνέχεια από το a-sports.gr.

16:38

Στην τέταρτη σερί εντός έδρας νίκη του έφτασε ο Λεβαδειακός με το 2-0 κόντρα στους Πόντιους. Στους 14 βαθμούς η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, παραμένει στους -3 η ομάδα του Δημήτρη Καλαϊτζίδη. Σκόρερ των Βοιωτών οι Ιωαννίδης (38') και Εν' Νομό (52').

16:37

Λήξη της αναμέτρησης, Λεβαδειακός - Απόλλων Πόντου 2-0.

16:33

Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:32

90': Ο Ιωαννίδης με ωραία πάσα από τα αριστερά βγάζει τον Χατζηλάμπρο μόνο του με τον Πολίτη ο οποίος έγκαιρα διώχνει τη μπάλα.

16:30

88': Ο Χριστοδούλου στη θέση του Λουφάκη στην τρίτη αλλαγή του Απόλλωνα Πόντου.

16:29

Διαδικαστικά τα τελευταία λεπτά.

16:26

84': Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για φάουλ στον Δόρη.

16:25

83': Χατζηλάμπρος αντί Νίκα στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Λεβαδειακού.

16:25

83': Ο Αργυρόπουλος εκτελεί το κόρνερ, πάνω στη γραμμή διώχνει ο Καλογέρης, η μπάλα πάει πάλι στον Αργυρόπουλο που αφήνει για τον Βήχο, σέντρα σουτ του τελευταίου η μπάλα λίγο άουτ από το αριστερό δοκάρι.

16:24

82': Ο Δαλιανόπουλος παραχωρεί κόρνερ προ του Ιωαννίδη.

16:24

81': Ο Μπρίτο το εκτελεί και η μπάλα απομακρύνεται.

16:23

80': Ωραία ενέργεια του Χασομέρη από τα αριστερά και σέντρα στην περιοχή, ο Λιάγκας παραχωρεί κόρνερ.

16:20

Δεν υπάρχει ρυθμός στο παιχνίδι, αγγαρεία και από τους παίκτες των δύο ομάδων.

16:17

74': Πρόβλημα τραυματισμού για τον Καλαϊτζίδη και δεύτερη αλλαγή με τον Δόρη να τον αντικαθιστά.

16:13

'Εχει ξεκινήσει και πάλι η βροχή στη Λιβαδειά, με δυνατό αέρα. Υπό το φως των προβολέων πλέον.

16:11

Τίποτα αξιόλογο στο δεύτερο 45λεπτο πλην του γκολ των Βοιωτών.

16:10

Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Πουρτουλίδης για τις πρώτες βοήθειες καθώς τραυματίστηκε.

16:10

67': Δεύτερη αλλαγή για τον Λεβαδειακό, ο Ορφανίδης στη θέση του Κοζορώνη.

16:09

66': Ο Μπρίτο και πάλι στο κόρνερ, ο Μακρής διώχνει τη μπάλα.

16:09

66': Ο Μπρίτο εκτελεί το κόρνερ, σε νέο κόρνερ διώχνει ο Καραχάλιος.

16:08

65': Ο Μπρίτο εκτελεί το φάουλ με πάσα και κόρνερ παραχωρεί ο Μακρής.

16:07

64': Κίτρινη κάρτα στον Καραχάλιο για φάουλ στον Ολαϊτάν.

16:05

62': Ο Αργυρόπουλος εκτελεί κόρνερ για τον Λεβαδειακό, διώχνει χαμηλά ο Αμαραντίδης.

16:01

58': Μακρής αντί του Εν' Νομό στην πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό.

15:55

Διπλασιάζει τα τέρματά του ο Λεβαδειακός με τον Εν' Νομό με ωραία προσωπική ενέργεια να περνά σαν σταματημένους τους Αμαραντίδη και Θεολόγου και με σουτ από το ύψος του πέναλτι στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πολίτη για το 2-0. Πρώτο γκολ του Ιβοριανού φορ.

15:54

52': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:50

Επανέναρξη της αναμέτρησης με τον Καλογέρη εκτός για τις πρώτες βοήθειες.

15:50

48': Στο έδαφος ο Καλογέρης και μίνι διακοπή στο ματς.

15:48

46': Πρώτη αλλαγή για τον Απόλλωνα Πόντου στη θέση του Τσουμάνη ο Δαλιανόπουλος.

15:48

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

15:32

Δίκαιο το προβάδισμα του Λεβαδειακού σε ένα μέτριο ματς στο οποίο οι Βοιωτοί είναι καλύτεροι χωρίς όμως μεγάλες φάσεις. Σκόρερ της ομάδας του Σωτήρη Αντωνίου στο 38' ο Ιωαννίδης.

15:31

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου στη Λιβαδειά, Λεβαδειακός - Απόλλων Πόντου 1-0.

15:31

45+1': Ο Αργυρόπουλος εκτελεί το κόρνερ, η μπάλα περνά πλάγιο για τον Λεβαδειακό.

15:30

Ένα λεπτό θα είναι οι καθυστερήσεις.

15:30

45': Εκτελεί το φάουλ ο Συμελίδης, ο Μπρίτο παραχωρεί κόρνερ.

15:30

45': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Αμαραντίδης για φάουλ στον Εν Νομό.

15:26

41': Κίτρινη κάρτα στον Θεολόγου για σκληρό μαρκάρισμα στον Εν Νομό.

15:24

Ο Καραχάλιος από τα δεξιά κάνει την πάσα στον Ιωαννίδη, ο οποίος μέσα στην περιοχή αποφεύγει τον προσωπικό του αντίπαλο και με ιδανικό πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Πολίτη για το 1-0.

15:23

38': ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ!

15:19

Σηκώθηκε ο κίπερ του Απόλλωνα συνεχίζεται κανονικά το ματς.

15:18

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Πολίτη. Πρόβλημα στον ώμο για τον τερματοφύλακα του Απόλλωνα Πόντου.

15:18

33': Απίστευτη ευκαιρία χάνει ο Εν Νομό για τον Λεβαδειακό, ο οποίος δέχεται την πάσα από τον Ιωαννίδη και μόνος από τα δεξιά στην περιοχή κάνει το πλασέ, αλλά η μπάλα περνά άουτ.

15:15

30': Ο Συμελίδης βρίσκει με κάθετη τον Ιωαννίδη ο οποίος από τα αριστερά μπαίνει στην περιοχή, όμως απέναντι από τον Πολίτη δεν μπορεί να τον πλασάρει, ο κίπερ του Απόλλωνα Πόντου διώχνει με το κεφάλι.

15:09

24': Ο Αργυρόπουλος κάνει τη σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα φτάνει στον Βήχο που σεντράρει από τα αριστερά, αλλά κανείς δεν κινείται στην πορεία της μπάλας, η οποία περνά άουτ.