1
19:12

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr

19:11

Από ένα βαθμό μοιράστηκαν ΟΦΗ και Παναθηναϊκός στο Ηράκλειο, με τους Κρητικούς να φτάνουν στους 23 βαθμούς και οι Αθηναίοι στους 21. Καλύτερο το "τριφύλλι", όμως στη πρώτη του φάση στο δεύτερο μέρος ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο 67' με τον Φιγκεϊρέδο, για να ισοφαρίσει στο 84' με πέναλτι ο Μακέντα. Δοκάρι οι "πράσινοι" με τον Δώνη στο 60', έπαιζαν με δέκα από το 70' λόγω αποβολής του Σένκεφελντ.

19:10

Λήξη της αναμέτρησης στο Ηράκλειο, ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 1-1.

19:09

90+4': Κίτρινη κάρτα στον Νέιρα για φάουλ στον Κουρμπέλη.

19:07

90+2': Κλείνει τις αλλαγές του και ο Σίμος με τον Ντίνα να περνά στο ματς αντί του Βαζ.

19:05

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα τέσσερα θα έχουμε.

19:02

87': Μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 χάνει ο Παναθηναϊκός με τον Ζαχίντ να βρίσκει τον Κουρμπέλη στην περιοχή, ο οποίος κατεβάζει με το στήθος, κάνει το σουτ και η μπάλα περνά ελάχιστα άουτ.

19:02

87': Τρίτη και τελευταία αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Κολοβέτσιος στη θέση του Μακέντα.

19:01

85': Μακρινό σουτ του Στάικου η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι του Διούδη.

18:59

84': Κίτρινη κάρτα στον Μακέντα.

18:59

Ο Μακέντα εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία και η μπάλα στα δίχτυα, για το 1-1.

18:59

84': ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό!

18:58

83': ΠΕΝΑΛΤΙ κερδίζει ο Παναθηναϊκός! Ο Δώνης στη περιοχή, από πάσα του Ζαχίντ, ανατρέπεται από τον Κουτρουμπή.

18:57

Στο έδαφος ο Δώνης, μίνι διακοπή στο ματς.

18:56

81': Στο ίδιο λεπτό δεύτερη αλλαγή και για τον Δώνη, με τον Ζαχίντ να περνά στο ματς αντί του Μπουζούκη.

18:56

81': Δεύτερη αλλαγή για τον ΟΦΗ, έξω ο σκόρερ Φιγκεϊρέδο και στη θέση του μπαίνει ο Μάνος.

18:48

73': Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηθεοδωρίδης στη θέση του Χατζηγιοβάνη.

18:46

Δυσκολεύουν τα πράγματα για τον Παναθηναϊκό που θα παίξει με δέκα, ενώ είναι και πίσω στο σκορ με 1-0.

18:45

70': Κίτρινη στον Σένκεφελντ, είναι η δεύτερη και αποβάλλεται. Για δυνατό μαρκάρισμα στον Τσιλιανίδη η κάρτα.

18:43

Ανοίγει το σκορ στο Ηράκλειο με τον Μαρινάκη να κάνει την σέντρα από τα δεξιά, τον Στάικο να αφήνει έξυπνα τη μπάλα στον Φιγκεϊρέδο ο οποίος με πλασέ από το σημείο του πέναλτι κάνει το 1-0.

18:42

67': ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ!

18:40

65': Πρώτη αλλαγή στο ματς είναι για τον ΟΦΗ, με τον Στάικο να περνά στο ματς αντί του Σόουζα.

18:38

63': Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη για φάουλ στον Περέα.

18:35

60': ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναθηναϊκό! Ο Δώνης εκτελεί το φάουλ που κέρδισε η ομάδα του, η μπάλα στο οριζόντιο του Σωτηρίου.

18:34

59': Κίτρινη κάρτα βλέπει ο Γιαννούλης για φάουλ.

18:34

59': Ο Δώνης με ωραία προσπάθεια κάνει το σουτ, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα.

18:32

57': Σε ακόμα μία εκτέλεση ο Τσιλιανίδης, κεφαλιά του Κουτρουμπή η μπάλα άουτ.

18:31

56': Ο Τσιλιανίδης μέσα στην περιοχή, η μπάλα βρίσκει λίγο στον Νούνες και περνά κόρνερ.

18:31

Όλα καλά, σηκώθηκε ο στόπερ του Παναθηναϊκού.

18:30

55': Διακοπή στο ματς φαίνεται να αντιμετωπίζει πρόβλημα ο Νούνες.

18:28

53': Ο Τσιλιανίδης σε ακόμα μία εκτέλεση, ο Γιαννούλης στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.

18:28

53': Ο Νέιρα κερδίζει ακόμα ένα κόρνερ για τον ΟΦΗ.

18:27

52': Ωραία ομαδική προσπάθεια των παικτών του Παναθηναϊκού, τελικός αποδέκτης ο Ινσούα, σουτ από τον άξονα για να μπλοκάρει ο Σωτηρίου.

18:24

49': Πρώτη κίτρινη στο ματς την βλέπει ο Σένκεφελντ για χέρι στο χώρο του κέντρου.

18:23

48': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το κόρνερ, ο Μακέντα την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Σωτηρίου.

18:22

47': Ωραίο σουτ του Μπουζούκη έξω από την περιοχή, ο Σωτηρίου παραχωρεί κόρνερ.

18:21

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές για τις δύο ομάδες.

18:04

Στο 0-0 το πρώτο ημίχρονο στο "Γεντί Κουλέ" σε ένα ματς πάντως που είχε κάποιες στιγμές για τις δύο ομάδες, η σημαντικότερη να ανήκει στο "τριφύλλι" με το τετ-α-τετ του Μπουζούκη, στο 19'. Δύο γκολ ακυρωμένα, ένα για κάθε ομάδα, οριακή φάση του Μακέντα, σωστά ακυρώνεται του Φιγκεϊρέδο.

18:03

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΟΦΗ - Παναθηναϊκός 0-0.

18:01

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, άλλα δύο θα έχουμε επιπλέον.

17:59

43': Ο Φιγκειρέδο σκοράρει, αλλά το γκολ ακυρώνεται. Μιλάει ο διαιτητής με το VAR. Σωστά ακυρώνεται το γκολ καθώς ο φορ του ΟΦΗ δεν καλυπτόταν.

17:56

Πέντε λεπτά ακόμα για το πρώτο ημίχρονο.

17:53

37': Το κόρνερ εκτελεί ο Τσιλιανίδης διώχνει στο πρώτο δοκάρι ο Νούνες.

17:53

37': Ένα ακόμα κόρνερ κερδίζει ο ΟΦΗ, το παραχωρεί ο Γιόχανσον.

17:52

36': Ο Μακέντα από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, παρότι είχε επιλογές κάνει αδύναμο σουτ με τον Σωτηρίου να μπλοκάρει.

17:47

31': Καλή εκτέλεση του Χατζηγιοβάνη, ο Νέιρα απομακρύνει τη μπάλα.

17:47

31': Ο Ινσούα στη γραμμή του άουτ με τον Μαρινάκη, σέντρα του μπακ του Παναθηναϊκού, η μπάλα κόρνερ.

17:45

29': Ο Μακέντα βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σωτηρίου, πλασάρει εύστοχα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Δύσκολη φάση.

17:43

Μίνι διακοπή στο ματς καθώς είναι στο έδαφος ο Μπουζούκης.

17:43

27': Κόρνερ για τον ΟΦΗ, ο Τσιλιανίδης εκτελεί, περνά ανεκμετάλλευτο.

17:41

25': Ο Χατζηγιοβάνης εκτελεί το κόρνερ, ο Δώνης στο δεύτερο δοκάρι με πάσα βρίσκει τον Κουρμπέλη, σουτ του τελευταίου από τον άξονα, η μπάλα απομακρύνεται.

17:41

25': Πρώτο κόρνερ για τον Παναθηναϊκό το κερδίζει ο Μπουζούκης από τον Κοροβέση.

17:39

23': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί με πάσα το κόρνερ, η μπάλα πάλι σε αυτόν που σεντράρει, η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά, ο Διούδης με υπερένταση αποκρούει.

17:38

22': Κόρνερ κερδίζει ο Φιγκεϊρέδο, από τον Νούνες.

17:35

19': Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, ο Χατζηγιοβάνης βγάζει ωραία μπαλιά στον Μπουζούκη, τετ-α-τετ με τον Σωτηρίου ο οποίος αποκρούει κρατώντας το 0-0.

17:33

17': Ο Τσιλιανίδης εκτελεί το κόρνερ, διώχνουν προσωρινά οι του Παναθηναϊκού και ο Διούδης μπλοκάρει μετά το γέμισμα του Βαζ.

17:33

17': Ο Τσιλιανίδης πάσα στον Μαρινάκη, ο Ινσούα βάζει την κόντρα και κόρνερ.

17:28

12': Γυριστό σουτ του Περέα μέσα από την περιοχή, ο Σωτηρίου μπλοκάρει τη μπάλα. Πρώτη τελική για τους "πράσινους".

17:26

10': Ο Σακόρ κεφαλιά πάσα για τον Φιγκεϊρέδο ο οποίος κάνει με τη μία το σουτ λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Διούδη.

17:23

7': Ο Μαρινάκης από τα δεξιά κάνει τη σέντρα προς τον Φιγκεϊρέδο ο οποίος κάνει το σουτ, η μπάλα περνά δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Διούδη. Είναι η πρώτη τελική στο ματς.

17:21

5': Ωραία κάθετη του Κουρμπέλη στον Χατζηγιοβάνη, αυτός βγαίνει τετ-α-τετ με τον Σωτηρίου που αποκρούει, αλλά η φάση ως μη γενόμενη, καθώς ο άσος του Παναθηναϊκού ήταν σε θέση οφσάιντ.

17:17

1': Έναρξη της αναμέτρησης, στην σέντρα ο ΟΦΗ.