Από το a-sports.gr, καλό βράδυ!

18:55

Ίδια εικόνα και στο δεύτερο μέρος, κάκιστο θέαμα, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται από 1 βαθμό.

18:55

90+5': Λήξη β' ημιχρόνου.

18:53

90'+3: Φάουλ σε πάρα πολύ καλή σημείο για την Ξάνθη, δεν αποφέρει κάτι.

18:52

90'+3: Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για αγκωνιά στον Τζουρίτζκοβιτς. Με 10 ο Παναιτωλικός στο τελευταίο λεπτό.

18:50

90'+1: Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά.

18:50

90': Τέσσερα λεπτά επιπρόσθετου χρόνου στο β΄ημίχρονο.

18:49

90': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα αριστερά.

18:41

81': Κίτρινη κάρτα στον Τσιγγάρα για διαμαρτυρία.

18:40

81': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Φυτόπουλος αντί του Ντάλσιο.

18:38

79': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ρενέλα αντί του Φοσέ.

18:38

79': Κίτρινη κάρτα στον Ντε Αμορίμ.

18:36

77': Κίτρινη κάρτα στον Κνετ για καθυστέρηση.

18:35

76': Κόρνερ για την Ξάνθη από τα δεξιά, διώχνει με τις γροθιές ο Κνετ.

18:29

70': Κόρνερ από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό, απομακρύνει η άμυνα της Ξάνθης στο πρώτο δοκάρι.

18:29

70': Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε αντί του Μιμίτο.

18:24

65': Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Ντε Αμορίμ αντί του Κοβάτσεβιτς.

18:24

65': Κόρνερ για την Ξάνθη, απομακρύνει με τα πολλά η άμυνα του Παναιτωλικού.

18:24

Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κοβάτσεβιτς, η μπάλα άουτ.

18:23

64': Φάουλ σε καλό σημείο για την Ξάνθη.

18:19

Τίποτα το αξιόλογο στο πρώτο τέταρτο του β' ημιχρόνου.

18:10

50': Δυνατό μακρινό σουτ του Λισγάρα, η μπάλα άουτ.

18:05

46': Σέντρα στο β' ημίχρονο.

18:04

Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Τσιγγάρας αντί του Παρρά.

18:03

Αλλαγή για την Ξάνθη. Ο Μπαριέντος αντί του Εντουάρντο.

17:47

Κάκιστο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο, η Ξάνθη έχει τόσο την κατοχή, όσο και τις πιο κλασικές ευκαιρίες της αναμέτρησης. Ο Παναιτωλικός περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και προσπάθησε να "χτυπήσει" στις αντεπιθέσεις, χωρίς αποτέλεσμα.

17:47

Ξάνθη - Παναιτωλικός 0-0

17:46

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου.

17:46

45': Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου στο α' ημίχρονο.

17:44

43': Σουτ του Τζουρίτσκοβιτς από θέση μέσα δεξιά, εντυπωσιακή επέμβαση του Κνετ στη δεξιά του γωνία σε κόρνερ. Η πιο καθαρή ευκαιρία στον αγώνα.

17:40

40': Σέντρα του Τερκί από τα δεξιά, εντυπωσιακό βολ-πλανέ στην κίνηση του Φοσέ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα άουτ.

17:33

32': Κίτρινη κάρτα στον Καρασαλίδη για επικίνδυνο χτύπημα στον Ταχάρ, στην προσπάθεια του για ανάποδο ψαλίδι.

17:31

31': Κόρνερ από τα δεξιά για την Ξάνθη.

17:30

29': Κίτρινη κάρτα στον Παρρά για θέατρο στην περιοχή της Ξάνθης.

17:27

27': Κίτρινη κάρτα στον Λισγάρα για κράτημα στον Αριγίμπι.

17:24

24': Σουτ του Αριγίμπι από το ημικύκλιο της περιοχής, η μπάλα ψηλά άουτ.

17:23

23': Κόρνερ από τα δεξιά για την Ξάνθη, περνάει από όλους η μπάλα.

17:20

20': Διαγώνιο σουτ του Παρρά από θέση μέσα αριστερά, μπλοκάρει ο Αμπάντ με διπλή προσπάθεια.

17:16

16': Κίτρινη κάρτα στον Ταχάρ.

17:13

13': Πρώτη απειλητική στιγμή στο ματς για την Ξάνθη. Προβολή του Κοβάτσεβιτς περίπου από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα περνάει άουτ.