2
16:56

Ευχαριστούμε που μείνατε κοντά μας, καλό απόγευμα από το a-sports.

16:55

Μία πολύ μεγάλη νίκη πέτυχε ο Ατρόμητος που κέρδισε στη Λάρισα με 2-1 φτάνοντας στα εννιά σερί ματς αήττητος με την ΑΕΛ. Από το πρώτο ημίχρονο διαμορφώθηκε το σκορ, ο Ούμπιντες στο 5' το 0-1, ο Ουγκράι στο 20' το 0-2 και ο Φατιόν με πέναλτι στο 44' το 1-2. Στους 18 ο Ατρόμητος, στους 19 παραμένει η ΑΕΛ.

16:54

Λήξη της αναμέτρησης, ΑΕΛ - Ατρόμητος 1-2.

16:53

90+2': Ο Κάτσε εκτελεί το φάουλ με κομπίνα δεν την εκμεταλλεύονται οι της ΑΕΛ, τελικά η μπάλα στον Ουάρντα που από τα δεξιά μπαίνει στην περιοχή, αλλά είναι καλά μαρκαρισμένος από τον Ρισβάνη και χάνει τη μπάλα.

16:52

90+1': Ο Ουάρντα εκτελεί το φάουλ δεν διώχνουν καλά οι του Ατρόμητου και ο Γιακουμάκης υποπίπτει σε νέο φάουλ.

16:51

Συμπληρώσαμε τα 90 λεπτά, άλλα τρία θα είναι οι καθυστερήσεις.

16:49

Πρόβλημα με Ασούμπρε και ενώ έχει κάνει και τις τρεις αλλαγές η ΑΕΛ, βγήκε εκτός ο παίκτης των "βυσσινί".

16:48

87': Πλασαριστά ο Ρόσα στον Μάντσον που κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει.

16:48

87': Ο Καρανίκας σε κόρνερ προ του Μάντσον.

16:45

84': Κίτρινη κάρτα στον Ασούμπρε.

16:41

80': Ο Καρανίκας από τα δεξιά κάνει τη σέντρα, ο Ουάρντα πιάνει την κεφαλιά, αλλά είναι αδύναμη και η μπάλα καταλήγει άουτ.

16:41

80': Ο Ουάρντα στο κόρνερ, ο Ρισβάνης στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει τη μπάλα.

16:40

79': Σουτ του Σεσέροβιτς μετά από εκτέλεση φάουλ του Κάτσε, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

16:37

76': Ο Μπαένα αντί του Ανδρούτσου στην τρίτη και τελευταία αλλαγή του Ατρόμητου.

16:36

75': Ο Γιακουμάκης βγαίνει μπροστά από το βολέ του Μέγερι, σουτ του επιθετικού του Ατρόμητου στη κίνηση, η μπάλα άουτ.

16:33

72': Πολιορκία στα καρέ του Ατρόμητου για αρκετό διάστημα, τελικά σουτ του Κάτσε, η μπάλα άουτ.

16:32

71': Ο Μπούστος αντί του Νούνιτς στην τρίτη και τελευταία αλλαγή της ΑΕΛ.

16:30

69': Κίτρινη κάρτα στον Ρόσα για φάουλ στον Μόρα.

16:26

65': Ο Ντάουντα κάνει επικίνδυνη σέντρα, η μπάλα κοντράρει και πηγαίνει πλάγιο.

16:25

64': Φάουλ για τον Ατρόμητο, εκτελεί ο Ούμπιντες, διώχνει ο Καρανίκας.

16:23

62': Ο Ρόσα εκτελεί κόρνερ, ο Κρίστινσον χάνει τη μπάλα, αλλά δεν το εκμεταλλεύονται οι Αθηναίοι.

16:21

60': Δεύτερη αλλαγή για τον Ατρόμητο στη θέση του Βέλλιου περνά ο Γιακουμάκης.

16:20

59': Κόρνερ για την ΑΕΛ εκτελεί ο Ουάρντα, ο Ρισβάνης στο πρώτο δοκάρι διώχνει τη μπάλα.

16:19

58': Καλό μακρινό σουτ του Σεσέροβιτς, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

16:14

53': Πρώτη αλλαγή για τον Ατρόμητο μέσα ο Ρόσα, έξω ο σκόρερ του 0-2, Ουγκράι.

16:13

53': Κίτρινη κάρτα στον Βέλλιο.

16:13

52': Ωραία προσπάθεια των παικτών της ΑΕΛ με τον Κάτσε να πασάρει στον Ντάουντα που μόνος από τα δεξιά κάνει το σουτ για να μπλοκάρει ο Μέγερι.

16:11

50': Ο Ουγκράι κάνει ωραία προσποίηση και σουτ από το ημικύκλιο, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κρίστινσον.

16:08

47': Σέντρα του Ουάρντα από τα αριστερά, εξαιρετική αντίδραση του Μέγερι που διώχνει τη μπάλα.

16:06

46': Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

16:06

46': Με δύο αλλαγές η ΑΕΛ στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Σεσέροβιτς αντί του Μιλοσάβλιεβιτς και ο Ντάουντα αντί του Φατιόν.

15:52

Σε ένα γεμάτο πρώτο ημίχρονο, ο Ατρόμητος προηγείται με 2-1 της ΑΕΛ. Οι Αθηναίοι με 100% αποτελεσματικότητα έκαναν το 0-1 με τον Ούμπιντες (5') και το 0-2 με τον Ουγκράι (20') πριν μειώσει στο 43' με πέναλτι ο Φατιόν. Χρήση του VAR στο πρώτο και το τρίτο γκολ του αγώνα, σωστές οι υποδείξεις του Σιδηρόπουλου.

15:51

Λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ - Ατρόμητος 1-2.

15:51

45+4': Ο Ουάρντα αυτή τη φορά εκτελεί φάουλ, διώχνει ο Κατράνης.

15:49

45+3': Ο Κάτσε σε ένα ακόμα φάουλ, ο Κιβρακίδης διώχνει τη μπάλα.

15:47

45+1': Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΛ, ο Κάτσε το εκτελεί, ο Μέγερι μπλοκάρει σταθερά.

15:46

Συμπληρώσαμε τα 45 λεπτά, άλλα τέσσερα θα έχουμε πριν το ημίχρονο.

15:45

44': Κίτρινη κάρτα στον Μάντσον για διαμαρτυρίες. Κίτρινη και στον Καρανίκα για τον ίδιο λόγο.

15:44

Ο Φατιόν ευστοχεί στο πέναλτι με αριστοτεχνική εκτέλεση και μειώνει το σκορ σε 1-2.

15:44

43': ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!

15:43

42': Τελικά έχουμε πέναλτι για την ΑΕΛ!

15:42

Διακοπή για έλεγχο από το VAR. Θα πάει ο ίδιος ο Σιδηρόπουλος να το δει. Φωνάζουν για χέρι του Βέλλιου οι της ΑΕΛ.

15:41

40': Ο Κάτσε σε ένα ακόμα κόρνερ, δεν διώχνουν οι του Ατρόμητου, αλλά ο Ασούμπρε δεν μπορεί να απειλήσει.

15:41

40': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ, ο Ασούμπρε κάνει με τη μία το σουτ από κοντά, δύσκολα σε κόρνερ ο Μέγερι.

15:39

38': Σέντρα του Κιβρακίδη από τα δεξιά, ο Κρίστινσον μπλοκάρει τη μπάλα, πριν γίνουν επικίνδυνοι οι της ΑΕΛ.

15:38

37': Πρώτη κίτρινη στο ματς τη βλέπει ο Φατιόν.

15:36

35': Ο Ασούμπρε από τα δεξιά ξεμαρκάρεται, κάνει την σέντρα, κεφαλιά του Ουάρντα μέσα από την περιοχή, ο Μέγερι μπλοκάρει τη μπάλα.

15:34

33': Ο Κάτσε το εκτελεί, ο Γούτας στο πρώτο δοκάρι απομακρύνει, η μπάλα φτάνει τελικά στον Μόρα που από τα δεξιά κάνει το σουτ, μπλοκάρει ο Μέγερι.

15:34

33': Ο Ουάρντα κερδίζει κόρνερ, το παραχωρεί ο Κατράνης.

15:31

Επιστρέφει ο Μόρας στο ματς...

15:30

Προσωρινά με δέκα η ΑΕΛ λόγω τραυματισμού του Μόρα.

15:29

28': Ο Κάτσε εκτελεί φάουλ, ο Νούνιτς δεν μπορεί να κάνει την προβολή και ο Μέγερι μπλοκάρει τη μπάλα.

15:27

Μίνι διακοπή στο ματς για τραυματισμό του Ανδρούτσου από φάουλ του Μιλοσάβλιεβιτς.

15:25

24': Ο Ουάρντα πασάρει στον Μιλοσάβλιεβιτς, ο οποίος πιάνει σουτ έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Μέγερι.

15:23

Ακόμα πιο έντονα τα συνθήματα των οπαδών της ΑΕΛ για τον Κούγια.

15:22

Ο Μανούσος βγαίνει στην κόντρα από τα δεξιά κάνει το γύρισμα, ο Καρανίκας δεν μπορεί να διώξει σωστά, η μπάλα φτάνει στον Ουγκράι που εύκολα μέσα από την περιοχή κάνει το 0-2.

15:21

20': ΓΚΟΛ για τον Ατρόμητο!

15:20

19': Ο Κάτσε σε ακόμα ένα κόρνερ, ο προωθημένος Μπράλιτς κάνει το σουτ η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.

15:20

19': Μακρινό σουτ του Στάνκοβιτς, ο Μέγερι διώχνει σε κόρνερ.

15:19

18': Νέο κόρνερ κερδίζει η ΑΕΛ, εκτελεί ξανά ο Κάτσε, η μπάλα φτάνει στον Ουάρντα που με πλάτη στην εστία κάνει το ανάποδο ψαλίδι, πάνω από την εστία του Μέγερι.

15:18

17': Ο Ούμπιντες παραχωρεί κόρνερ, εκτελεί ο Κάτσε διώχνει ο Ρισβάνης στο πρώτο δοκάρι.