0
21:22

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, καλό βράδυ από το a-sports.gr.

21:21

Η ΑΕΚ κερδίζει με 5-0 τον Πανιώνιο και επιστρέφει στα τρίποντα μετά από τρεις αγωνιστικές. Εξαιρετική η Ένωση, έπαιξε καλή μπάλα μετά από καιρό και έφτασε σε μία δίκαια νίκη.

21:21

Λήξη του αγώνα.

21:18

Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις.

21:17

Ωραία προσποίηση του Μάνταλου και σουτ λίγο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κοντράρει στον Ευαγγέλου, παίρνει ύψος και καταλήγει στα δίχτυα. 5-0!

21:17

89': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:16

88': Σουτ του Αλμπάνη έξω από την περιοχή, πάνω από τα δοκάρια.

21:11

84': Κίτρινη κάρτα στον Ευαγγέλου για αγκωνιά στον Μάνταλο.

21:09

81': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ. Γύρισμα πάρε βάλε του Σαμπανάτζοβιτς από τα δεξιά, φάτσα με το τέρμα και ολομόναχος ο Αλμπάνης αστοχεί.

21:07

79': Τρίτη αλλαγή για την ΑΕΚ. Γιακουμάκης αντί Ολιβέιρα.

21:05

Ο Βέρντε εκτελεί αριστοτεχνικά το φάουλ, στη συμβολή των δοκαριών και μέσα η μπάλα. 4-0 η Ένωση.

21:04

77': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

21:04

76': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Αλμπάνης αντί Κρίστιτσιτς.

21:03

75': Φάουλ του Παπανικολάου στον Μάνταλο, λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά. Βλέπει και την κίτρινη κάρτα ο άσος των φιλοξενούμενων.

21:01

73': Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο, με τον Μιλόγεβιτς να αντικαθιστά τον Μασούρα.

20:59

72': Αλλαγή για την ΑΕΚ. Έξω ο Λιβάγια, μέσα ο Σαμπανάτζοβιτς.

20:57

69': Δυνατό σουτ του Βέρντε από θέση μέσα δεξιά, βγάζει με τις γροθιές ο Μαλέρμπ.

20:55

67': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά ανεκμετάλλευτο.

20:51

Ο Ολιβέιρα εκτελεί το πέναλτι στη δεξιά γωνία του Μαλέρμπ, που έπεσε σωστά αλλά δεν κατάφερε να αποκρούσει. 3-0 η ΑΕΚ με χατ τρικ του Πορτογάλου. Φτάνει τα 8 στο πρωτάθλημα ο επιθετικός της Ένωσης και πλέον βρίσκεται στην πρώτη θέση του πίνακα του σκόρερ.

20:51

64': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

20:50

62': Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια που είχε μια αψιμαχί με αντίπαλό του.

20:50

Ο Ευαγγέλου ανατρέπει τον Ολιβέιρα μέσα στην περιοχή. Τον βρήκε χαμηλά, σωστή απόφαση από τον Κουτσιάυτη.

20:49

61': ΠΕΝΑΛΤΙ για την ΑΕΚ!

20:48

60': Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εμμανουηλίδης αντί Οικονομίδη.

20:44

56': Κόρνερ κερδίζει η ΑΕΚ από τα δεξιά, περνά χωρίς ουσία.

20:41

Όπως και στο πρώτο μέρος, έτσι και στο δεύτερο ο Πανιώνιος έχει μπει πολύ δυνατά...

20:39

51': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, απομακρύνει η «κιτρινόμαυρη» άμυνα.

20:37

49': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο, με τον Παπανικολάου να βγαίνει φάτσα με τον Μπάρκα ο οποίος αποκρούει το πλασέ του σε κόρνερ που περνά δίχως κάποιο όφελος.

20:35

47': Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Δυνατό σουτ του Ολιβέιρα έξω από την περιοχή, πέφτει στη δεξιά του γωνία ο Μαλέρμπ και διώχνει σε κόρνερ που περνά ανεκμετάλλευτο.

20:32

46': Σέντρα στο β' μέρος.

20:18

Η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του Πανιωνίου χάρις σε δύο γκολ του Ολιβέιρα στο 17' και το 27'.

20:18

20:17

45+2': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, εκτελείται με πάσα αλλά περνά ανεκμετάλλευτο.

20:17

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.

20:15

43': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, δεν αποφέρει κάτι.

20:14

44': Αναγκαστική αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Αραμπούλι παραχωρεί τη θέση του στον Τσιλούλη.

20:09

39': Βολέ του Κρίστιτσιτς λίγο δεξιά από το ημικύκλιο, ψηλά άουτ.

20:07

Συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.

20:06

35': Μικρή διακοπή για να προσφερθούν οι πρώτες βοήθειες στον Αραμπούλι που δείχνει να έχει πρόβλημα τραυματισμού.

20:05

34': Παράλληλη μπαλιά του Ολιβέιρα από τα δεξιά, ο Μάνταλος κάνει την προβολή από τη μικρή περιοχή αλλά δεν μπορεί να βρει τη μπάλα που στη συνέχεια απομακρύνεται από τους αμυντικούς.

20:03

32': Καλοτραβηγμένο φάουλ του Άρτσε από τα αριστερά και κοντά στην πλάγια γραμμή, ο Ευαγγέλου παίρνει την κεφαλιά αλλά αστοχεί.

20:01

28': Σουτ εκτός περιοχής από τον Άρτσε, πάνω από τα δοκάρια.

19:58

Εκτελείται το κόρνερ από τον Λιβάγια, η άμυνα του Πανιωνίου «κολλάει», η μπάλα φτάνει στον Μάνταλο που κάνει ένα σουτ από τη γωνία της μικρής περιοχής και αριστερά με τον Ολιβέιρα να σπλώνει το πόδι του και από κοντά να σκοράρει για το 2-0.

19:58

27': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:57

26': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά.

19:56

25': Διαγώνιο συρτό σουτ του Χουλτ μέσα από την περιοχή και αριστερά, άουτ.

19:52

Συμπληρώθηκαν 20 λεπτά στο ΟΑΚΑ, σε ένα ιδιαίτερα ανοιχτό παιχνίδι...

19:49

Ο Μασούρας κάνει λάθος... τροφοδοτώντας έξω από την περιοχή και αριστερά τον Ολιβέιρα, που γίνεται κάτοχος της μπάλας μπαίνει μέσα και με πλασέ από δύσκολη γωνία γράφει το 1-0.

19:47

17': ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!

19:47

16': Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα δεξιά, χωρίς αντίκρισμα.

19:45

14': Ο Ολιβέιρα σκοράρει αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ. Πολύ οριακό, πιθανό να ήταν ένα... πόδι μπροστά ο φορ της ΑΕΚ.

19:42

12': Ευακιρία για τον Πανιώνιο. Ο Ευαγγέλου εκτελεί ένα φάουλ από τα 35 μέτρα, με τον Μπάρκα να εκτινάσσεται στη δεξιά του γωνία και να αποκρούει σε κόρνερ που δεν αποφέρει κάτι.

19:38

8': Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Λιβάγια από τα αριστερά, λίγο δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Μαλέρμπ η μπάλα.

19:35

4': Κόρνερ για τον Πανιώνιο από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Μάνταλο.

19:33

3': Ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Βγαίνει η μπαλιά στα αριστερά για τον Αραμπούλι, που μπαίνει μέσα στην περιοχή όμως αντί να πλασάρει ψάχνει συμπαίκτη του με τη φάση να τελειώνει χωρίς κάτι καλό για τους φιλοξενούμενους.

19:30

1': Έναρξη αναμέτρησης...

19:27

Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο συνοδεία μαθητών με ειδικές ικανότητες.

19:24

Στο γήπεδο για να παρακολουθήσει το ματς βρίσκεται και ο Μάσιμο Καρέρα ο οποίος συμφώνησε σε όλα με τη διοίκηση της ΑΕΚ για να αναλάνει τα ηνία της ομάδας και την Κυριακή (8/12) θα ανακοινωθεί.

19:19

Οι Νεοσμυρνιώτες, στον αντίποδα, είναι αήττητοι στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια τους (νίκησαν Ξάνθη, Παναιτωλικό και έφεραν ισοαπαλία με Άρη, Ολυμπιακό) και θα προσπαθήσουν να φύγουν αλώβητοι από το ΟΑΚΑ.

19:16

Η Ένωση μετά από τρία συνεχόμενα αρνητικά αποτελέσματα (ήττες από Παναθηναϊκό, ΟΦΗ και ισοπαλία με Άρη), που συνδυάστηκαν και από κάκιστες εμφανίσεις, θέλει να επιστρέψει στις επιτυχίες.

19:12

Φίλες και φίλοι του a-sports.gr, καλησπέρα σας! Το παιχνίδι ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Πανιώνιο, στο πλαίσιο της 13ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.

Μπάρκας, Μπακάκης, Οικονόμου, Τσιγκρίνσκι, Χουλτ, Γαλανόπουλος, Κρίστιτσιτς, Γαλανόπουλος, Βέρντε, Μάνταλος, Λιβάγια, Ολιβέιρα
Αναπ: Τσιντώτας, Σβάρνας, Παουλίνιο, Σαμπανάτζοβιτς, Γιακουμάκης, Ντέλετιτς, Αλμπάνης